TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пак ќе блокираме улици ако Арсовска и директорот на ЈСП не го исплатат долгот, рекоа приватните превозници

Сакам да кажам - 30.01.2023

Приватните превозници повторно најавуваат протести и блокади на градот ако Град Скопје и ЈСП „Скопје“ не го исплатат долгот кон нив од 1, 5 милиони евра. Денеска тие протестираа пред седиштето на ЈСП, барајќи средба со директорот Александар ...

Приватните превозници протестираат пред ЈСП, сакаат средба со директорот

Вечер Прес

5.000 ДЕНАРИ ЗА 105 ПРЕВОЗНИЦИ Почна протестот на приватниците пред зградата на ЈСП Скопје

+инфо

Приватните превозници на протест пред ЈСП

А1 On

Приватните превозници најавија нови блокади на улиците

Скопје инфо

Протест на приватните превозници пред ЈСП во Автокоманда

Р.С.Европа

Протест на приватните превозници пред ЈСП (ФОТО)

Локално

24 Вести ТВ21 Канал5 Р.С.Европа Радио МОФ Мета Вечер Прес 24 Вести

Приватните превозници утре на протест пред ЈСП

Press24 - 29.01.2023

Приватните превозници од утре повторно на протест. Утре ќе излезат пред седиштето на Јавното сообраќајно претпријатие во Автокоманда. Тие ќе протестираат пред управната зграда на компанијата и ќе си ги бараат парите, бидејќи велат дека им префрлиле ...

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, им префрлиле само 5.000 денари

Република

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, компанијата им префрлила само 5.000 денари

Курир

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, им префрлиле само 5.000 денари

Lider

Им префрлиле само 5.000 денари, приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП

Слободен Печат

ПРИВАТНИЦИТЕ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД ЈСП Компанијата им префрлила само 5.000 денари

+инфо

Им префрлиле само 5.000 денари, приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП

24Инфо

PressingTV Бизнис Вести Скопје инфо Zoom Денешен