TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Барса со девет животи ќе се бори за трофеј!

Спортклуб - 03.03.2021

И покрај ужасната сезона, Барселона ќе има можност да ја заврши барем со еден трофеј бидејќи вечерва обезбеди пласман во финалето од Копа дел Реј. Каталонскиот клуб ја победи Севиља со 3-0 и ги анулира оние 0-2 од првиот меч на Санчес Писхуан.

Барселона испиша историја, се специјализираш за драматични куп-победи, а им помогна и ВАР (Видео)

Спортманија - 03.03.2021

Каталонците сезонава дури пет пати играа продолженија, а само еднаш загубија. Барселона е првиот финалист во шпанскиот куп, и за трофејот ќе се бори против Леванте или Атлетик Билбао. Барса вечерва на драматичен начин со 3-0 ја елиминираше Севилја, ...

Барселона по драма ја доби Севилја и обезбеди билет за финалето на Купот на Шпанија (ВИДЕО)

Дерби - 03.03.2021

Фудбалерите на Барселона излегоа како победници од полуфиналната битка со Севилја и ќе играат во финалето на Купот на Шпанија. Клубот од Каталонија по драма славеше над Севилја со 3-0 по продолженијата и со тоа дојде до резултат кој ги носи во дуел ...

Барса се врати од мртвите, Севиља промаши пенал а Пике погоди во 94. минута! (ВИДЕО)

24Фудбал - 03.03.2021

Барселона се пласираше во финале од Копа дел Реј, „каталонците“ на продолженија славеа со 3-0 против Севиља, гостите има за што да жалат откако промашија пенал и примија гол во 94. минута. Барса се врати од мртвите.

Барселона по продолженијата се избори за финале во Кралскиот куп (ВИДЕО)

Sport 1 - 03.03.2021

Барселона славеше со 3-0 против Севилја по продолженијата и го анулираше поразот од 2-0 на првиот натпревар на „Санчез Писхуан“. Каталонците поведоа со голот на Усман Дембеле уште доста рано во натпреварот, поточно во 12-тата минута.

Окампос уште долго ќе жали за својот прв утнат пенал за Севилја, Барса има финале в раце (Видео)

Спортманија - 03.03.2021

Ако Аргентинецот дадеше гол од белата точка, Севилја ќе беше финалист на купот на Шпанија. Барселона и Севилја во дополнители 30 минути ќе решаваат кој ќе се пласира во финалето на Купот на Шпанија.

Ракитиќ откри како се шегувал со Меси: Јас имам трофеј кој ти никогаш нема да го освоиш

Дерби - 03.03.2021

Хрватскиот ас, Иван Ракитиќ од оваа сезона повторно е дел од Севилја, но претходно тој шест години беше дел од Барселона каде меѓу другото можеше да соработува со Лионел Меси кој за многумина е најдобриот играч во историјата на овој спорт.

Ракитиќ до Меси: Никогаш нема да го имаш трофејот кој го имам јас

Спортски - 03.03.2021

Интересна изјава на Иван Ракитиќ пред дуелот помеѓу Барселона и Севиља кои се игра вечерва. Ракитиќ е голем пријател со Лионел Меси , асот на Барселона му беше соиграч во претходните години додека Хрватот го носеше дресот на Каталонците.

Ракитиќ: На Меси му кажав дека имам трофеј кој тој никогаш нема да го освои

Спортманија - 03.03.2021

Хрватот вечерва како гостин ќе игра на „Камп Ноу“, каде во претходните шест сезони беше домашен и освои многу трофеи. Вечерашниот реванш дуел од Купот на Шпанија помеѓу Барселона и Севилја, ќе биде посебен за Иван Ракитиќ, бидејќи Хрватот кој во ...

Ракитиќ: Му реков на Меси дека имам трофеј кој тој никогаш нема да го освои

24Фудбал - 03.03.2021

Хрватот одигра 200 натпревари во дресот на Каталонците, каде играше шест сезони, поточно до лани, а за клубот од „Камп Ноу“ постигна и 25 погодоци, вечерва има можност истиот да го елиминира од Копа дел Реј.

Може ли Барса уште еднаш да го пробие бедемот на Севиља?

Gol.mk - 03.03.2021

И трет пат по ред во само дваесет дена Барселона и Севиља ќе ги одмерат силите. Со победата во првенствениот натпревар (2-0), Каталонците го прескокнаа токму андалузискиот тим на табелата, додека полуфиналниот натпревар од Купот на Кралот им ...

Битка за финале на „Камп Ноу“: Може ли Барса до пресврт?

Спортски - 03.03.2021

Денес на програмата е ревнаш натпреварот од ½ финалето на шпанскиот Куп на Кралот во кој Барселона на Ноу Камп ќе го дочека тимот на Севиља. Натпреварот е закажан за во 21:00, а резултатот од првиот дуел е 2-0 во корист на Севиља.

Барса се врати од мртвите, Севиља промаши пенал а Пике погоди во 94. минута! (ВИДЕО)

МКД - 03.03.2021

Барселона се пласираше во финале од Копа дел Реј, „каталонците" на продолженија славеа со 3-0 против Севиља, гостите има за што да жалат откако промашија пенал и примија гол во 94. минута. Барса се врати од мртвите.