Виљареал го совлада Валјадолид за прогрес во врвот на Ла лига (видео)

TopSport - 21.09.2019

Виљареал попладнево со 2-0 на домашен терен славеше победа против Валјадолид во првиот денешен натпревар од петтото коло во Ла лига. Без голови на мечот се играше цели 77 минута, по што во една наизглед безопасна ситуација, арбитарот покажа на ...

Gol.mk - 21.09.2019

Фудбалерите на Виљареал потешко од очекуваното ја забележаа втората победа во низа во Примера, откако пред своите гледачи со минимални 2-0 славеа над тимот на Ваљадилид, во рамки од првиот денешен натпревар од 5. коло на шпанскиот шампионат.

Три бода за Виљареал: Казорла и Онтиверос го урнаа Валјадолид (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.09.2019

Виљареал во рамки на петтото коло во шпанската Ла Лига славеше против Валјадолид на домашен терен со 2-0. Домаќините го скршија отпорот на гостите дури во 77. минута, кога Санти Казорла го постигна првиот гол од пенал, а потоа дилемата за победникот ...