TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додик повика Бошњаците, Србите и Хрватите да се „раздвојат на цивилизиран начин“

Фактор - 23.01.2022

БиХ е пропаднат проект, потребно е цивилизирано раздружување, вели Милорад Додик, српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина. Тој ова го изјави во интервјуто објавено во неделата во шпанскиот тиражен дневен весник El Mundo.

Бих е пропаднат проект, најдобро е да се разделиме цивилизирано, вели Додик

Сакам да кажам - 23.01.2022

Лидерот на Република Српска, Милорад Додик, изјави дека БиХ е пропаднат проект и дека најдобро решение за таа држава би било ако Бошњаците, Србите и Хрватите се разделат на цивилизиран начин.

Додик: БиХ е пропаднат проект, потребно е цивилизирано раздружување

Нетпрес - 23.01.2022

Милорад Додик, српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, изјави во интервјуто објавено во неделата во шпанскиот тиражен дневен весник El Mundo дека „БиХ“ е пропаднат проект и дека најдоброто решение за оваа држава е Бошњаците, ...

Додик: БиХ е пропаднат проект, требa цивилизирано да се разделиме

А1 On - 23.01.2022

Милорад Додик, српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, во интервју за шпанскиот весник Ел Мундо рече дека „БиХ е пропаднат проект“ и дека најдоброто решение за земјата е „Бошњаците, Србите и Хрватите да се разделат на цивилизиран ...

Додик за Ел Мундо: БиХ е промашен проект, требa цивилизирано да се разделиме

Слободен Печат - 23.01.2022

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик во интервју за шпанскиот весник Ел Мундо рече дека „БиХ е пропаднат проект” и оти најдоброто решение за земјата е „Бошњаците, Србите и Хрватите да се разделат на цивилизиран ...

Додиќ: БиХ е пропаднат проект, најдобро да се разделиме!

Фокус - 23.01.2022

Лидерот на Република Српска, Милорад Додик, изјави дека БиХ е пропаднат проект и дека најдобро решение за таа држава би било ако Бошњаците, Србите и Хрватите се разделат на цивилизиран начин.

Додик за „Ел мундо“: БиХ е промашен проект, требa цивилизирано да се разделиме

Нова ТВ - 23.01.2022

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик во интервју за шпанскиот весник „Ел мундо“ рече дека „БиХ е пропаднат проект“ и оти најдоброто решение за земјата е „Бошњаците, Србите и Хрватите да се разделат на цивилизиран ...

БиХ е пропаднат проект, најдобро е да се разделиме на цивилизиран начин, вели Додиќ

ММС - 23.01.2022

Милорад Додиќ, српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина во интервју за шпанскиот „Ел Мундо“ изјави дека „БиХ е пропаднат проект“ и оти најдоброто решение за државата би било Бошњаците, Србите и Хрватите да се „разделат на ...

Додик за Ел Мундо: БиХ е промашен проект, требa цивилизирано да се разделиме

Опсервер - 23.01.2022

– Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик во интервју за шпанскиот весник Ел Мундо рече дека „БиХ е пропаднат проект“ и оти најдоброто решение за земјата е „Бошњаците, Србите и Хрватите да се разделат на цивилизиран ...

Додик: БиХ е пропаднат проект, треба цивилизирано да се разделиме

Локално - 23.01.2022

Милорад Додик, српски член на Претседателството на Босна и Херцеговина, во интервју за шпанскиот весник „Ел Мундо“ рече дека „БиХ е пропаднат проект“ и дека најдоброто решение за земјата е „да ги одвои Бошњаците, Србите и Хрватите на цивилизиран ...

ДОДИК: БиХ е промашен проект, нема да опстане од истата причина поради која не преживеа СФРЈ и требa цивилизирано да се ...

Денешен - 23.01.2022

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик во интервју за шпанскиот весник Ел Мундо рече дека „БиХ е пропаднат проект“ и оти најдоброто решение за земјата е „Бошњаците, Србите и Хрватите да се разделат на цивилизиран ...

Додик: БиХ е промашен проект, требa цивилизирано да се разделиме

24Инфо - 23.01.2022

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик во интервју за шпанскиот весник Ел Мундо рече дека „БиХ е пропаднат проект” и оти најдоброто решение за земјата е „Бошњаците, Србите и Хрватите да се разделат на цивилизиран ...

Додик: БиХ е промашен проект, требa цивилизирано да се разделиме

Press24 - 23.01.2022

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик во интервју за шпанскиот весник Ел Мундо рече дека „БиХ е пропаднат проект” и оти најдоброто решение за земјата е „Бошњаците, Србите и Хрватите да се разделат на цивилизиран ...

Додик: БиХ е промашен проект, требa цивилизирано да се разделиме

Независен - 23.01.2022

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик во интервју за шпанскиот весник Ел Мундо рече дека „БиХ е пропаднат проект“ и оти најдоброто решение за земјата е „Бошњаците, Србите и Хрватите да се разделат на цивилизиран ...

Додик за „Ел мундо“: „БиХ е пропаднат проект“

360 степени - 23.01.2022

Најдобро е да се разделиме на цивилизиран начин, вели српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, кој е под санции на САД за злоупотреба на моќ и за корупција Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик во ...

Додик за Ел Мундо: БиХ е промашен проект, требa цивилизирано да се разделиме

MakPress - 23.01.2022

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик во интервју за шпанскиот весник Ел Мундо рече дека „БиХ е пропаднат проект“ и оти најдоброто решение за земјата е „Бошњаците, Србите и Хрватите да се разделат на цивилизиран ...

БОШЊАЦИТЕ, СРБИТЕ и ХРВАТИТЕ ЦИВИЛИЗИРАНО ДА СЕ РАЗДЕЛАТ Додик тврди дека е готово со БиХ

+инфо - 23.01.2022

БиХ е неуспешен проект. БиХ се соочува со тешка криза. Оваа криза не се појави сега, таа отсекогаш била таму. БиХ е синоним за криза, вели Додик. Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик во интервју за шпанскиот ...

Додик повика на „цивилизирана разделба“ на Бошњаците, Србите и Хрватите во БиХ, го нападна Шмит: „Кој мисли дека е ...

Во Центар - 23.01.2022

Милорад Додик, српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, во интервју за шпанскиот весник Ел Мундо рече дека „БиХ е пропаднат проект“ и дека најдоброто решение за земјата е „да ги одвои Бошњаците, Србите и Хрватите на цивилизиран ...