TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две години без Коби Брајант

Макфакс - 26.01.2022

На денешен ден пред две години во Лос Анџелес, во хеликоптерска несреќа загина еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант. Покрај легендарниот кошаркар, во несреќата во месноста Калабасас, загинаа и неговата 13-годишна ќерка Џијана и ...

Светот се сеќава, две години од големата трагедија во која загина Коби Брајант

Дриблинг - 26.01.2022

Поминаа точно две години од една од најголемите трагедии во светот на спортот, во која животот го загубија девет лица меѓу кои и легендарниот Коби Брајант и неговата ќерка Џиџи. Трагедијата се случи во Калабасас, Калифорнија.

„Запаметете ме како некој кој се надминал себе си за да дојде до успехот“ – две години без Коби Брајант

Спортски - 26.01.2022

Пред точно две години на денешен ден овој свет го напушти големиот Коби Брајант. Легендата на НБА и светската кошарка го загуби животот во хеликоптерска несреќа во која починаа уште девет лица меѓу кои беше и неговата ќерка Џиана .

Светот со солзи се потсетува на големата трагедија: Две години без Коби Брајант!

Sport 1 - 26.01.2022

На денешен ден пред две години се случи една од најголемите трагедии во светот на спортот, откако во хеликоптерска несреќа во близина на Лос Анџелес смртно настрада легендарниот Коби Брајант, заедно со неговата 13-годишна ќерка Џиџи и уште седум ...

Утре изминуваат две години без кралот на кошарката – Коби Брајант, каде светот се разбуди во шок поради големата ...

Порта - 26.01.2022

Точно една година помина кога Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џијана и уште седум други се качија на хеликоптерот Сикорски С-76Б на аеродромот Johnон Вејн во округот Оринџ. Тие се упатија на младински турнир во кошарка на Спортската ...

Две години од смртта на Коби Брајант

Локално - 26.01.2022

Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, загина на денешен ден пред две години во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, во која животот го загубија сите девет лица, меѓу кои и неговата ќерка Џиџи Брајант.

Две години од трагедијата во која загина Коби Брајант

Курир - 26.01.2022

Пред две години, животот го загуби легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка Џиана и уште седум други лица кои беа во личниот хеликоптер на кошаркарот.

Две години од трагедијата во која загина Коби Брајант

Zoom - 26.01.2022

Пред две години, животот го загуби легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка Џиана и уште седум други лица кои беа во личниот хеликоптер на кошаркарот.

Две години од трагедијата во која загина Коби Брајант

Пулс24 - 26.01.2022

Пред две години, животот го загуби легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка Џиана и уште седум други лица кои беа во личниот хеликоптер на кошаркарот.