TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вечерва во Берлин е изедначен бундеслигашки рекорд на Николче Новески и Калц

Спортманија - 25.09.2020

Погодокот со кој Херта го ублажи поразот против Ајнтрахт, е за историја. Ајнтрахт славеше со 3-1 на гостувањето кај Херта во Берлин, на отворањето на второто коло во германската Бундеслига.

Фудбалер на Ајнтрахт изедначи анти-рекорд и тоа во победата над Херта (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.09.2020

Екипата на Ајнтрахт најмалку до утре ќе биде лидер на табелата во Бундеслигата, откако вечерва, како гостин, убедливо ја совлада Херта (3-1) за прво место со вкупно четири бода. Стрелци на погодоците за тимот од Франкфурт беа Андре Силва од пенал во ...

Ајнтрахт убедливи во Берлин

TopSport - 25.09.2020

Ајнтрахт Франкфурт ја забележа првата победа во новата сезона од Бундеслигата, откако во петочниот меч на „Олимпијастадион“ во Берлин стигна до 3:1 триумф над Херта. Андре Силва ги донесе „орлите“ во водство во 30-тата минута со гол од пенал, а ...

ВИДЕО: Силва и Дост ја решија Херта среде Берлин за прва победа на Ајнтрахт

Gol.mk - 25.09.2020

Фудбалерите на Ајнтрахт Франкфурт се радуваа на првата победа во новата сезона на Бундеслигата, откако на доминантен начин и со сигурни 1-3 беа поуспешни на гости од тимот на Херта Берлин.

ВИДЕО: Прва победа за Ајнтрахт сезонава, запиша триумф на гости кај Херта

Дриблинг - 25.09.2020

Во Бундеслигата со дуелот Херта -Ајнтрахт започнаа возбудувањата од 2 коло, екипата од Франкфурт славеше триумф со 1-3. За Ајнтрахт ова е прва победа сезонава, поведоа со голот на Андре Силва од пенал во 30 минута.

Ајнтрахт Франкфурт убедлив против Херта Берлин (ВИДЕО)

Екипа - 25.09.2020

Ајнтрахт Франкфурт ја совлада Херта Берлин на гости со 0-3 во премиерниот натпревар од 2. коло во германската Бундеслига. Гостите преку Андре Силва од пенал во 31. минута дојдоа до водство од 0-1, а до полувреме ја удвоија предноста откако Баст Дост ...

ВИДЕО: Ајнтрахт има убедлива предност по првиот дел на гости кај Херта

Дриблинг - 25.09.2020

Во Бундеслигата со дуелот Херта -Ајнтрахт започнаа средбите од 2 коло, по првиот дел води екипата од Франкфурт со 0-2. Гостите поведоа со голот на Андре Силва од пенал во 30 минута. Седум минути подоцна, Дост зголеми на 2-0.

Ајнтрахт убедливи во Берлин

Макфакс - 25.09.2020

Ајнтрахт Франкфурт ја забележа првата победа во новата сезона од Бундеслигата, откако во петочниот меч на „Олимпијастадион“ во Берлин стигна до 3:1 триумф над Херта. Андре Силва ги донесе „орлите“ во водство во 30-тата минута со гол од пенал, а ...

Ајнтрахт убедливи во Берлин

Опсервер - 25.09.2020

Ајнтрахт Франкфурт ја забележа првата победа во новата сезона од Бундеслигата, откако во петочниот меч на „Олимпијастадион“ во Берлин стигна до 3:1 триумф над Херта. Андре Силва ги донесе „орлите“ во водство во 30-тата минута со гол од пенал, а ...