TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов рекорд во Токио – повеќе од 5.000 новозаразени

Нова ТВ - 05.08.2021

Олимпискиот домаќин Токио потврди над 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта мутацијата, а експертите стравуваат дека здравствениот систем би можел наскоро да доживее колапс.

Нов рекорд во Токио – повеќе од 5.000 новозаразени

Опсервер - 05.08.2021

Олимпискиот домаќин Токио потврди над 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта мутацијата, а експертите стравуваат дека здравствениот систем би можел наскоро да доживее колапс.

Нов рекорд во Токио – повеќе од 5.000 новозаразени

Курир - 05.08.2021

Олимпискиот домаќин Токио потврди над 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта мутацијата, а експертите стравуваат дека здравствениот систем би можел наскоро да доживее колапс.

Нов рекорд во Токио – повеќе од 5.000 новозаразени

Независен - 05.08.2021

Јапонија – Олимпискиот домаќин Токио потврди над 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта мутацијата, а експертите стравуваат дека здравствениот систем би можел наскоро да доживее колапс.

Нов рекорд во Токио – повеќе од 5.000 новозаразени

Zoom - 05.08.2021

Олимпискиот домаќин Токио потврди над 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта мутацијата, а експертите стравуваат дека здравствениот систем би можел наскоро да доживее колапс.

Црн рекорд во Токио – повеќе од 5.000 новозаразени

Вечер Прес - 05.08.2021

Олимпискиот домаќин Токио потврди над 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта мутацијата, а експертите стравуваат дека здравствениот систем би можел наскоро да доживее колапс.

Во Токио се уриваат и ковид рекорди: Над 5.000 новозаразени

+инфо - 05.08.2021

Новозаразените 5.042 лица претставуваате нов рекорд за јапонскиот главен град. Научниците стравуваат дека дневниот број на заразени може двојно да се зголеми во следните две недели. Во болниците се примаат само сериозно заболени.

Нов рекорд во Токио – повеќе од 5.000 новозаразени

Frontline - 05.08.2021

Олимпискиот домаќин Токио потврди над 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта мутацијата, а експертите стравуваат дека здравствениот систем би можел наскоро да доживее колапс.

Нов рекорд во Токио – над 5.000 новозаразени

Нетпрес - 05.08.2021

Олимпискиот домаќин Токио потврди над 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта мутацијата, а експертите стравуваат дека здравствениот систем би можел наскоро да доживее колапс.

Нов рекорд во Токио – повеќе од 5.000 новозаразени

MakPress - 06.08.2021

Олимпискиот домаќин Токио потврди над 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта мутацијата, а експертите стравуваат дека здравствениот систем би можел наскоро да доживее колапс.

Токио: 5.000 новозаразени со коронавирус

Локално - 05.08.2021

Олимписко Токио во четвртокот потврди повеќе од 5.000 луѓе заразени со коронавирус поради брзото ширење на делта варијантата на вирусот, па експертите стравуваат дека здравствениот систем наскоро би можел да пропадне.

Повеќе од 5.000 новозаразени со Ковид-19 во Токио

24Инфо - 05.08.2021

Домаќинот на Олимписките игри, Токио потврди повеќе од 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта-сојот, па експертите стравуваат дека здравствениот систем наскоро би можел да биде преоптоварен.

Повеќе од 5.000 новозаразени со Ковид-19 во Токио

Точка - 05.08.2021

Домаќинот на Олимписките игри, Токио потврди повеќе од 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта-сојот, па експертите стравуваат дека здравствениот систем наскоро би можел да биде преоптоварен.

Рекорден број новозаразени во Токио, вонредна состојба среде Олимписките игри

Канал5 - 05.08.2021

Домаќинот на Олимпијадата, Токио потврди повеќе од 5.000 нови инфекции со коронавирус поради брзото ширење на варијантата делта, па експертите стравуваат дека здравствениот систем наскоро би можел да колабира.

Во Токио 5.000 новозаразени со коронавирус

Lider - 05.08.2021

Олимписко Токио во четвртокот потврди повеќе од 5.000 луѓе заразени со коронавирус поради брзото ширење на делта варијантата на вирусот, па експертите стравуваат дека здравствениот систем наскоро би можел да пропадне.

Повеќе од 5.000 новозаразени од коронавирус во Токио

MTM - 05.08.2021

Домаќинот на Олимписките игри, Токио, потврди повеќе од 5.000 новозаразени од коронавирус поради брзото ширење на делта-сојот, па експертите стравуваат дека здравствениот систем набргу би можел да биде преоптоварен.

Повеќе од 5.000 новозаразени во Токио, нов рекорд

МКД - 05.08.2021

Олимпискиот домаќин Токио потврди повеќе од 5.000 нови инфекции со коронавирусот поради брзото ширење на делта-сојот на вирусот, па експертите стравуваат дека здравствениот систем наскоро би можел да колабира.