TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски пред Макрон ја обвинил Русија за нуклеарен тероризам

Р.С.Европа - 16.08.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски соопшти дека разговарал со неговиот француски колега Емануел Макрон за како што вели, рускиот „нуклеарен тероризам“. Зеленски му ја опишал на Макрон ситуацијата во нуклеарната централа во Запорожје, на ...

Опасни политички игри околу нуклеарната централа во Запорожје

Денар

ОН негираат дека ја одложуваат нуклеарната посета на Украина

Р.С.Европа

174. ден војна во Украина! Нова експлозија на Крим! Властите на регионот Запорожје ги повикаа Украинците на евакуација!

Денар

ОН ќе ја поддржат посетата на инспекторите на нуклеарката Запорожје

Кумановски м.

Русија: Секоја мисија на МААЕ во Запорожје не може да оди низ Киев

Кумановски м.

ОН: Имаме капацитет да ја поддржиме мисијата на МААЕ во Запорожје

Локално

MakPress Во Центар МКД

Зеленски: Ако светот сега не покаже сила и решителност, значи дека изгубил

Канал5 - 16.08.2022

„Светот ќе ја загуби битката против тероризмот и ќе се поклони на нуклеарната уцена доколку не преземе нешто за да ја спречи несреќата во нуклеарната централа Запорожје, која ја држат Русите, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Украина бара нови санкции, расте загриженоста околу нуклеарната централа

Глас на Америка

ДОКОЛКУ ПОГОДАТ НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА, ЌЕ СЕ СЛУЧИ ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА ОД НЕВИДЕНИ РАЗМЕРИ! Експерт предупредува на штетата неспоредливо полоша од Чернобил

Во Центар

Зеленски бара меѓународни заштитни мерки за нуклеарката Запорожје

Deutsche Welle

Зеленски: Руските сили мора веднаш да се повлечат од територијата на АЕЦ Запорожје без никакви услови (ВИДЕО)

Frontline

Зеленски: Русите мора веднаш да бидат повлечени од нуклеарната централа Запорожје без никакви услови

CivilMedia

„Ако светот не покаже сила да ја одбрани нуклеарната централа, тоа ќе значи дека ја загубил битката со тероризмот“, вели Зеленски

Скопје1

Фактор Канал5 Кумановски м. +инфо Локално Lider Нова ТВ

Макрон ги повика руските сили да се повлечат од Запорожје

Слободен Печат - 16.08.2022

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој траел 1 час и 20 минути, повика на повлекување на руските сили од нуклеарната централа ...

Maкрон упати порака до руските сили во Украина

Фактор

Емануел Макрон повика на повлекување на руските сили од нуклеарната централа Запорожје

А1 On

Макрон ги повика руските сили да се повлечат од нуклеарната централа Запорожје

24Инфо

Емануел Макрон повика на повлекување на руските сили од нуклеарната централа Запорожје

Во Центар

Емануел Макрон повика на повлекување на руските сили од нуклеарната централа Запорожје

4NEWS

МАКРОН ПО РАЗГОВОРОТ СО ЗЕЛЕНСКИ: Руските сили да се повлечат од нуклеарната централа Запорожје

Денешен

Нетпрес Вечер Прес Република MakPress