TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сакав да се самоубијам: Меган Маркл брутално искрена кај Опра

Мастило - 08.03.2021

Не сакав повеќе да живеам. Беше страшно, констано мислев на тоа, тие мисли ме прогонуваа секоја ноќ, не беше тоа апстрактна идеја. Бев депресивна и помислував на најлошото. Ова предмалку го изјави Меган Маркл во долгоочекуваното интервју на Опра ...

Кралицата Елизабета пред интервјуто на Хари и Меган зборуваше за „посветеноста и чувството на должност“

Нетпрес - 07.03.2021

Британската кралица Елизабета Втора ја истакна во неделата важноста на „несебичноста посветеност и чувството на должност“, неколку часа пред емитувањата во САД на долго очекуваното интервју своевидно признание на принцот Хари и неговата сопруга ...

Израснала во сиромаштија, преживеала силување и смрт на дете, а денес е на покривот на Светот и вреди милијарди

Попара - 07.03.2021

Денес, една од најбогатите луѓе во Светот, Опра Винфри, го започнала своето патување кон славата и богатството со тешко детство. Легендарната водителка Опра Винфри (67) деновиве повторно се најде во центарот на вниманието поради бомбастичното ...

Меган: Да се биде член на кралското семејство не е како што замислуваат луѓето

iPortal - 07.03.2021

Меган Маркл вели дека да се биде член на кралското семејство „не било она што луѓето го замислуваат“ , објави денеска Би-Би-Си извадоци од интервјуто што ќе биде објавено во недела. Во извадок од интервјуто дадено од Опра Винфри, Меган објасни зошто ...

Обраќање на Кралицата неколку часа пред интервјуто на Хари и Меган

Локално - 07.03.2021

Британската кралица Елизабета денес го одбележа Денот на Комонвелтот само неколку часа пред американското интервју на нејзиниот внук, принцот Хари и неговата сопруга Меган, што може да ги продлабочи поделбите во кралското семејство, пренесе Ројтерс.

Обраќање на кралицата Елизабета на Денот на Комонвелтот

Опсервер - 07.03.2021

Британската кралица Елизабета денеска го прослави Денот на Комонвелтот, само неколку часа пред американското интервју на нејзиниот внук, принцот Хари, и неговата сопруга Меган, што може да ги продлабочи поделбите во кралското семејство, пренесуваат ...

Меган ќе открие детали за „расправијата“ со Кејт во интервјуто со Опра?

Локално - 07.03.2021

Во претстојното интервју со Опра, Меган Маркл би можела да открие инсајдерски детали за нејзината наводна расправија со војвотката од Кембриџ, тврдат извештаите, пренесува Дејли Мејл. Милиони гледачи од 68 земји ќе го следат двочасовниот специјал, ...

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕН „Д“ ЗА СИТЕ ВО БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА: Се појавиле нови шок детали за ИНТЕРВЈУТО НА ДЕЦЕНИЈАТА – во игра ...

Екран - 07.03.2021

Интервјуто на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри е главна тема на сите светски медиуми, а ќе се емитува денес (по американско време) на „Си-Би-Ес“, додека премиерата во Велика Британија ќе биде на „ITV“ еден ден подоцна, а на балканскиот ...

Интервјуа кои го променија светот: Лејди Ди ја призна љубовната афера, Моника Левински ја прекина тишината за скандалот

Женски магазин - 07.03.2021

Додека целиот свет го очекува големото интервју на војводата и војвотката од Сасекс се присетуваме на најпознатите досега... Светот со нетрпение очекува да емитува големо интервју на Си-Би-Ес, кое Меган Маркл и принцот Хари ѝ го дадоа на познатата ...

Криси Тајген застанала во одбрана на Меган Маркл: „Овие луѓе нема да престанат додека не доживее спонтан абортус!“

Убавина и Здравје - 07.03.2021

Поранешната манекенка која минатата година доживеала спонтан абортус, сега е исплашена за бремената војвотка од Сасекс, бидејќи е изложена на медиумски напади, наводно по наредба на британскиот двор Манекенката Кристи Тајген (35) застанала во ...

Криси за Меган: „Овие луѓе нема да запрат додека таа не дојде до спонтан абортус“

Попара - 07.03.2021

Во пресрет на големото интервју на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри, во кое војводите од Сасекс ќе ја кажат целата вистина за причините за напуштањето на кралското семејство и нивниот живот во Америка и понатамошни планови, британските ...

Обраќање на кралицата Елизабета, неколку часа пред интервјуто на Хари и Меган во шоуто на Опра

Фокус - 07.03.2021

Британската кралица Елизабета денеска го прослави Денот на Комонвелтот, само неколку часа пред американското интервју на нејзиниот внук, принцот Хари, и неговата сопруга Меган, што може да ги продлабочи поделбите во кралското семејство, пренесуваат ...

Британската кралица Елизабета се обрати на неколку часа пред интервјуто на Меган и Хари (ВИДЕО)

Канал5 - 07.03.2021

Британската кралица Елизабета денеска го одбележа Денот на Комонвелтот само неколку часа пред интервјуто со нејзиниот внук принцот Хари и Меган, што може да ги продлабочи поделбите во кралското семејство, пренесува Ројтерс.

Обраќање на кралицата Елизабета на Денот на Комонвелтот

24Инфо - 07.03.2021

Британската кралица Елизабета денеска го прослави Денот на Комонвелтот, само неколку часа пред американското интервју на нејзиниот внук, принцот Хари, и неговата сопруга Меган, што може да ги продлабочи поделбите во кралското семејство, пренесуваат ...

Обраќање на кралицата Елизабета на Денот на Комонвелтот

Либертас - 07.03.2021

Британската кралица Елизабета денеска го прослави Денот на Комонвелтот, само неколку часа пред американското интервју на нејзиниот внук, принцот Хари, и неговата сопруга Меган, што може да ги продлабочи поделбите во кралското семејство, пренесуваат ...

Обраќање на кралицата Елизабета на Денот на Комонвелтот

Вечер Прес - 07.03.2021

Британската кралица Елизабета денеска го прослави Денот на Комонвелтот, само неколку часа пред американското интервју на нејзиниот внук, принцот Хари, и неговата сопруга Меган, што може да ги продлабочи поделбите во кралското семејство, пренесуваат ...

Обраќање на кралицата Елизабета на Денот на Комонвелтот

MakPress - 07.03.2021

Британската кралица Елизабета денеска го прослави Денот на Комонвелтот, само неколку часа пред американското интервју на нејзиниот внук, принцот Хари, и неговата сопруга Меган, што може да ги продлабочи поделбите во кралското семејство, пренесуваат ...

Обраќање на кралицата Елизабета втора неколку часа пред објавувањето на Меган Маркал

Слободен Печат - 07.03.2021

Британската кралица Елизабета денес го одбележа Денот на Комонвелтот само неколку часа пред американското интервју на нејзиниот внук, принцот Хари и неговата сопруга Меган, што може да ги продлабочи поделбите во кралското семејство, пренесе Ројтерс.

Криси Тајген на својот твитер-профил се огласи во одбрана на Меган Маркл

Слободен Печат - 06.03.2021

Сопругата на пејачот Џон Леџенд, манекенката Криси Тајген се огласи на својот твитер-профил коментирајќи ја целата ситуација поврзана со Меган Маркл, која го очекува своето второ дете со принцот Хари.

Била силувана на 9, а на 14 години останала бремена! Опра Винфри пораснала во маки и сиромаштија, а потоа го земала ...

Точка - 06.03.2021

Опра Винфри (67), позната водителка и една од најмоќните жени во светот денес, преживеала низа трагедии пред да го земе животот во свои раце. Родена е во 1954-та година во трошна дрвена куќа, како вонбрачно дете на сиромашна, невработена тинејџерка ...

Криси Тејген во ОДБРАНА на Меган Маркл: Овие луѓе нема да запрат се додека не доживее спонтан абортус!

Локално - 06.03.2021

Манекенката Криси Тајген (35) застана во одбрана на Меган Маркл (39) со тоа што на Твитер јасно стави до знаење што мисли за нападите врз поранешната актерка која чека уште едно дете со принцот Хари.

Кралицата не добила копија од интервјуто со Хари и Меган однапред

Локално - 06.03.2021

Кралицата не добила „копија“ од интервјуто на Меган и Хари со Опра Винфри однапред, велат изворите, пренесе Дејли мејл. Постарите членови на кралското семејство и вработените ќе го гледаат долгоочекуваното интервју во Палатата, како и остатокот од ...

Опра е лута на Хари што го расипа изненадувањето пред големото интервју!

Попара - 06.03.2021

Најочекуваното интервју на принцот Хари и Меган Маркл со легендарната водителка ќе се емитува од недела до понеделник 7/8. Март, но Хари не можеше пред тоа да го држи „јазикот во уста“ Додека целиот свет со нетрпение го чека првото големо интервју ...

Експерт го анализирал говорот на телото на Меган во интервјуто: „Судејќи според заклучокот, дворецот има од што да се ...

Попара - 06.03.2021

„Нејзиниот глас е понизок и побавен и го изговара секој збор со паузи и го истакнува. Затоа звучи фактички“ Со нетрпение се чека интервјуто на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри, сите освен британскиот дворец, кој е загрижен што ќе каже парот.