TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наполи за неколку минути ја „разби“ Специја, цел меч за Елиф Елмас (ВИДЕО)

Sport M - 22.05.2022

Екипата на Наполи со 3:0 славеше на гостувањето кај Специја во последниот меч оваа сезона. Сезоната Наполи ја завршува на третото место зад Милан и Интер, кои вечерва од 18:00 часот одлучуваат кој ќе биде шампион.

Наполи го потврди третото место во Серија А

Нетпрес - 22.05.2022

Во првиот натпревар од неделната програма од последното 38-мо коло од италијанското фудбалско првенство, Наполи за кој стартер беше македонскиот репрезентативец Ељиф Елмаз и го одигра целиот меч, како гостин со 3:0 ја совлада Специја.

Лесно и убаво игра Наполи со Елмас на терен, ја декласираа Специја за едно полувреме (Видео)

Спортманија - 22.05.2022

Наполи победнички ја заврши сезоната во Серија А и го потврди третото место со убедлив триумф од 3:0 против Специја на гости. По долг периос стартер кај тимот од Наполи беше Елиф Елмас и одигра одличен меч, а остана на терен до крај на натпреварот.

ВИДЕО: Елмас и Наполи со победа ја завршија сезоната во Серија А

Слободен Печат - 22.05.2022

Екипата на Наполи славеше со 3:0 над Специја во последното коло од Серија А и го завери третото место на табелата што значи пласман во Лигата на шампионите следната сезона. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го одигра целиот натпревар.

Наполи и Елмас победнички ја завршија сезонава во Серија А (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.05.2022

Наполи со македонскиот репрезентативец Елиф Елмас кој го одигра целиот меч попладнево во Специја, триумфално (3-0) ја завршија оваа сезона во Серија А, со четвртата победа во низа и трето место на табелата.

Наполи и Елмас броеjа до три за крај на сезоната

Екипа - 22.05.2022

Наполи сезоната 2021/22 ја заврши со убедлива победа од 0-3 на гостувањето кај Специја. Натпреварот го отвори Политано со гол во 4. минута, а веќе до 36. гостите преку Зиелински и Деме ја потврдија победата.

ВИДЕО: Наполи со доминантен триумф кај Специја ја одјави сезоната

Gol.mk - 22.05.2022

Ељиф Елмас доби можност да игра од првата минута во последниот меч од Серија А на кој Наполи запиша убедлив триумф на гости кај Специја (0-3). Тимот на Лучијано Спалети го потврди третото место на табелата.

Наполи одбил 90 милиони евра од Арсенал за Осимен

TopSport - 22.05.2022

Наполи одбил да го продаде напаѓачот Виктор Осимен на Арсенал, откриваат италијанските медиуми. Раководството на „наполитанците“ ја одбило понудата на англискиот клуб во висина од 90 милиони евра.

Елиф и Наполи со убедлива победа ја затворија сезоната во Италија (ВИДЕО)

SportMedia - 22.05.2022

Фудбалерите на Наполи со победа ја затворија сезоната во Серија А лигата. Денеска на гостувањето кај Специја славеа со 3:0 во меч без резултатско значење. Наполитанците сезоната ја завршија на третото место со 79 бодови.

Наполи со триумф против Специја го заврши шампионатот во Серија А

TopSport - 22.05.2022

Наполи беше убедлив на гостувањето кај Специја, победи со 0:3 и на убав начин ја заокружи сезоната во Серија А. Тимот на Елиф Елмас не успеа во трката за титулата, но, сепак, успеа да оствари пласман во Лигата на шампионите.

Наполи убедлив против Специја (ВИДЕО)

МакФудбал - 22.05.2022

Наполи убедливо ја совлада Специја со 0-3 за крај на сезоната во Серија А. Елиф Елмас беше стартер, а „наполитанците“ завршуваат на третата позиција на табелата. Матео Политано во четвртата минута донесе предност, а Пјотр Зиелински во 25.минута ...

Влаховиќ не е најдобар млад фудбалер во Серија А, наградата заврши кај соиграч на Елмас

Gol.mk - 22.05.2022

На едно коло пред крајот, Серија А објави дека фудбалерот на Наполи, Виктор Осимен е добитник на престижната награда за најдобар млад фудбалер за сезоната 2021/22. Душан Влаховиќ блесна во овогодинешното издание на Серија А, најпрвин во дресот на ...

Наполи одбил 90 милиони евра од Арсенал за Виктор Осимен

Sport 1 - 21.05.2022

Италијански Наполи, чиј член е македонскиот репрезентативец Елиф Елмас одбил 90 милиони евра за својот прв напаѓал Виктор Осимен, која дошла од лондонски Арсенал, објавија дел од медиумите на наполитанците.

Осимен е избран за најдобар млад фудбалер во Серија А, во Премиерлигата е Фил Фоден

Екипа - 21.05.2022

Членот на Наполи, Виктор Осимен е избран за најдобар млад играч во Серија А. На едно коло пред крајот Серија А објави кои се наградени за сезоната што се ближи кон крајот. И покрај тоа што Душан Влаховиќ постигна 24 гола, наградата за најдобар млад ...

Осимен пред Влаховиќ – Најдобар млад игра во Серија А

Макфакс - 21.05.2022

Серија А објави дека Виктор Осимен од Наполи е најдобра млад игра оваа сезона. Нигериецот престижната награда ја доби пред Душан Влаховиќ кој сезоната ја почна во Фиорентина, а ја заврши во Јувентус.

Наполи со триумф против Специја го заврши шампионатот во Серија А

Макфакс - 22.05.2022

Наполи беше убедлив на гостувањето кај Специја, победи со 0:3 и на убав начин ја заокружи сезоната во Серија А. Тимот на Елиф Елмас не успеа во трката за титулата, но, сепак, успеа да оствари пласман во Лигата на шампионите.

Наполи одбил 90 милиони евра од Арсенал за Осимен

Макфакс - 22.05.2022

Наполи одбил да го продаде напаѓачот Виктор Осимен на Арсенал, откриваат италијанските медиуми. Раководството на „наполитанците“ ја одбило понудата на англискиот клуб во висина од 90 милиони евра.

Наполи со триумф против Специја го заврши шампионатот во Серија А

Точка - 22.05.2022

Наполи беше убедлив на гостувањето кај Специја, победи со 0:3 и на убав начин ја заокружи сезоната во Серија А. Тимот на Елиф Елмас не успеа во трката за титулата, но, сепак, успеа да оствари пласман во Лигата на шампионите.

Наполи одбил 90 милиони евра од Арсенал за Осимен

MTM - 22.05.2022

Наполи одбил да го продаде напаѓачот Виктор Осимен на Арсенал, откриваат италијанските медиуми. Раководството на „наполитанците“ ја одбило понудата на англискиот клуб во висина од 90 милиони евра.