TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пау Гасол и со 40 години предводник на Шпанија на ЛОИ

Gol.mk - 19.06.2021

Легендарниот Пау Гасол (40) се најде на прелиминарниот список на шпанската репрезентација за настапите на Летните олимписки игри во Токио. Неговиот брат Марк и тој се меѓу осумнаесетте кошаркари на кои смета тренерот Серхио Скариоло.

Шпанија на ЛОИ во Токио ќе биде предводена од Пау Гасол! (ФОТО)

Екипа - 19.06.2021

Селекторот на шпанската кошаркарска репрезентација, Серхио Скориоло го објави списокот од 18 кошаркари на кои ќе смета за престојните натпревари на Летните олимписки игри во Токио, а на него е и легендарниот Пау Гасол.

Гасол ќе ги предводи Шпанците на ОИ во Токио

Sport 1 - 19.06.2021

Селекторот на шпанската кошаркарска репрезентација, Серхио Скариоло објави список од 18 кошаркари на кои ќе смета на Олимписките игри (ОИ) во Токио. Скариоло ги избра неговите борци за големото натпреварување, кое ќе се одржи од 23 јули до 8 август, ...

На 41 година Гасол ќе ја предводи Фуријата на ОИ во Токио

Спортманија - 19.06.2021

Серџо Скариоло го објави списокот играчи со кои ќе го напаѓа златниот медал Пау Гасол се најде на списокот играчи на шпанската кошаркарска репрезентација која ќе патува во Токио за Олимписките игри во претстојното лето.

Скариоло со Пау Гасол оди на ЛОИ во Токио

SportMedia - 19.06.2021

Селекторот на шпанската кошаркарска репрезентација Скариоло го објави списокот со 18 кошаркари на кои ќе смета на претстојните Олимписки игри. На списокот се најде и ветеранот Пау Гасол. Покана за настап добија осум играчи кои го освоија светското ...

Пау Гасол на 40 години ќе ја предводи Шпанија во Токио

Дриблинг - 19.06.2021

Неверојатна вести пристигна од Пиринеите откако легендарниот Пау Гасол прифатил да биде дел од поширокиот список на Шпанија за престојниот настап на „Фуријата“ на Олимписките Игри во Токио.

Шпанија со Пау Гасол ќе го нападне оимпиското злато во Токио

Курир - 19.06.2021

Кошаркарот Пау Гасол се најде на списокот играчи на шпанската кошаркарска репрезентација која ќе патува во Токио за Олимписките игри во претстојното лето. Кошаркарскиот турнир е предвиден да се игра од 24 јули до 8 август, дотогаш Гасол ќе има полни ...