TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Млад и нервозен Турчин нападнал двојно постар битолчанец пред скопско казино

Слободен Печат - 03.10.2022

27-годишен турски државјанин вчера вечер Турскиот државјанин бил задржан во полициската станица „Аеродром“ и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна ...

Турски државјанин во казино во Скопје нападнал битолчанец

Макфакс - 03.10.2022

На 02.10.2022 во 23.00 часот пред казино на Железничката станица во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Џ.К.(27) од Република Турција, затоа што околу 22.40 часот во казиното ...

Турчин физички нападнал битолчанец пред казино во Скопје

Скопје инфо - 03.10.2022

27-годишник од Република Турција е приведен бидејќи нападнал 50-годишник од Битола, во казино во Скопје. Од МВР информираа за случајот: -На 02.10.2022 во 23.00 часот пред казино на Железничката станица во Скопје, полициски службеници од Единицата за ...

Турски државјанин во казино во Скопје нападнал битолчанец

Точка - 03.10.2022

На 02.10.2022 во 23.00 часот пред казино на Железничката станица во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Џ.К.(27) од Република Турција, затоа што околу 22.40 часот во казиното ...