TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Johnson & Johnson го одложи воведувањето на вакцината и во Европа

Канал5 - 13.04.2021

Американската компанија Џонсон и Џонсон одлучила да го одложи воведувањето на својата вакцина против ковид-19 во Европа. Одлуката е донесена само неколку часа откако американските здравствени власти ги повикаа властите да ја паузираат употребата на ...

САД го запираат давањето на вакцината „Џонсон и Џонсон“ поради случаи на згрутчување на крвта

Екран

„Њујорк Тајмс“: Во САД вакцинирањето со Џонсон и Џонсон ќе биде ставено на пауза

Канал5

Случаи на тромбоза: Вакцината Џонсон и Џонсон по стапките на АстраЗенека?

Deutsche Welle

Џонсон и Џонсон ја одложува испораката на вакцини во ЕУ

Р.С.Европа

Eдна жена починала од тромб, во САД стопирано вакцинирањето со Џонсон

ММС

Ковид вакцината на „Џонсон и Џонсон“ ќе престане да се дава во САД поради шест случаи на тромбоза

Сакам да кажам

+инфо Р.С.Европа Pedijatar.mk Lider Слободен Печат Република 360 степени Frontline

По појавата на случаи на згрутчување на крвта, ФДА и ЦДЦ препорачаа „пауза” во употребата на вакцината на Џонсон и ...

Бизнис Вести - 13.04.2021

Центрите за контрола и превенција на болести на САД (ЦДЦ) и американската Управа за храна и лекови (ФДА) препорачаа земјата да ја паузира употребата на вакцината на Џонсон и Џонсон против Ковид-19 откако беа пријавени шест случаи на „редок и тежок” ...

„Џонсон и Џонсон“ го одложи воведувањето вакцини во Европа

Локално

САД: Се бара прекин на имунизацијата со вакцината на „Џонсон и Џонсон“ поради случаи на згрутчување на крвта

Press24

Препорака до САД, да ја стопираат употребата на вакцината „Џонсон и Џонсон“, поради можност за згрутчување на крвта

ТВ21

ЕДНА ЖЕНА ПОЧИНА, ДРУГА ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА ПО ВАКЦИНАЦИЈА СО ЈАНСЕН: САД ја стопираат употребата на вакцината од Џонсон и Џонсон

Фактор

САД: Се бара прекин на имунизацијата со вакцината на „Џонсон и Џонсон“ поради случаи на згрутчување на крвта

24Инфо

САД: Се бара прекин на имунизацијата со вакцината на „Џонсон и Џонсон“ поради случаи на згрутчување на крвта

iPortal

Точка MTM 24Инфо Независен Курир Опсервер Кајгана Press24

ЕУ добива 200 милиони вакцини од „Џонсон и Џонсон“, за оваа вакцина потребна е само една доза

Курир - 13.04.2021

Компанијата „Џонсон и Џонсон“ започна со испорака на вакцини против коронавирус во земјите од Европската Унија. Портпаролот на компанијата соопшти дека целта е во 2021 година да се испорачаат 200 милиони вакцини во ЕУ, Норвешка и Исланд.

ЕУ доби 200 милиони вакцини на кои не им е потребна втора доза

Локално

ЕУ добива 200 милиони вакцини кај кои не е потребна втора доза

Денар

ЕУ до крајот на 2021 година добива 200 милиони вакцини „Џонсон & Џонсон”, за кои не е потребна втора доза

Бизнис Вести

ЕУ до крајот на 2021 година добива 200 милиони вакцини „Џонсон & Џонсон”, за кои не е потребна втора доза

Слободен Печат

ЕУ до крајот на 2021 година ќе добие 200 милиони вакцини „Џонсон & Џонсон“, за кои не е потребна втора доза

Фокус

ЕУ до крајот на 2021 година добива 200 милиони вакцини „Џонсон & Џонсон“, за кои не е потребна втора доза

Опсервер

Независен 24Инфо Канал5 Либертас Сител 24 Вести Република MakPress