TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повторно катастрофална одбрана, Вардар со минус три на полувреме со Елверум

Екипа - 24.02.2021

Вардар има негатива на полувреме против Елверум од 20-17 во вториот натпревар против норвешкиот тим во Лигата на шампионите. И покрај солидниот настап во нападот, повторно катастрофална беше играта во одбрана, бидејќи избраниците на Стевче Алушовски ...

Полувреме: Вардар е на минус 3!

SportMedia - 24.02.2021

Вардар губи на полувремето од мечот во Лигата на Шампионите со Елверум со 17-20. Освен почетокот, кој мина во знакот на нашиот тим, во продолжение од првиот дел тимот до Норвешка беше подобар, играше подобра одбрана, даваше голови и на голот го ...

ВИДЕО: Стоилов и Талески со нестварна акција, но Вардар во негатива против Елверум

Дриблинг - 24.02.2021

Вардар има негатива на натпреварот од Лигата на шампионите со Елверум во Скопје, гостите водат по првиот дел со 20-17. Дибиров со 6 гола е лидер кај Вардар по првиот дел, голманот на Елверум, Торстен со неверојатни 10 одбрани.

ФОТО: Борко дели совети за Кизиќ и заедно се радуваат на секоја одбрана!

Gol.mk - 24.02.2021

Борко Ристовски поради повреда не може да биде дел од тимот на Вардар во Лигата на шампионите против Елверум. Но, тоа не го спречи да биде заедно со тимот и да биде од помош за младиот голман Марко Кизиќ.

ВИДЕО: Калараш „несакајки“ направи фантастична акција и гол за Вардар

Спортклуб - 24.02.2021

Вардар вечерва го игра својот втор натпревар против Елверум за неколку дена. Првиот можеа да го добијат „црвено-црните“, но Елверум се извлече со бод во последните секунди од натпреварот. Вечерва иако само симболично Елверум е домаќин, тоа не мора ...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Елверум – Вардар (ЛИНК)

24 Ракомет - 24.02.2021

Денеска екипите на Елверум и Вардар ќе одиграат уште еден натпревар од Лигата на шампионите во СЦ „Јане Сандански“, а овој пат домаќини се ракометарите од тимот од Норвешка. Средбата почнува од 18:45 часот и ова е нова шанса за да се обезбеди ...

Вардар и како гостин во „Јане“ е фаворит против Елверум

Спортманија - 24.02.2021

Црвено-црните „на поправен“ откако останаа без победата против Норвежаните во последните секунди. Само пред три дена, Вардар и Елверум ремизираа при конечни 34:34 во пресметката од ЛШ која се одигра во Скопје, а вечерва (18:45 часот) повторно двете ...

Вардар повторно против Елверум – Овој пат мора да се победи

Екипа - 24.02.2021

Ракометарите на Вардар денеска ќе го одиграат и вториот натпревар против норвешкиот Елверум во Лигата на шампионите. По ремито (34-34) на мечот кој се играше во неделата, „црвено-црните“ вечерва единствено мора да победат доколку сакаат да го ...

ФОТО: Вардар 1961 без Ристовски и Јотиќ ќе истрча против Елверум

Дриблинг - 24.02.2021

Македонскиот ракометен првак, Вардар 1961 вчерва го игра реваншот со Елверум во Лигата на шампионите, по ремито во неделата во „Јане Сандански“. Норвежаните поради Ковид-19 протоколите во својата земја и возвратниот натпревар со црвено-црните ќе го ...

Најавите се потврдија, Вардар пак без Јотиќ и Ристовски против Елверум

Gol.mk - 24.02.2021

Македонскиот ракометен шампион Вардар е пред нов испит во Лигата на шампионите, откако вечерва ќе го одигра вториот дуел со норвешкиот првак Елверум . Поради ковод-протколите во Норвешка и овој натпревар ќе се игра во Скопје, а двајцата стратези ги ...

Вардар ослабен – без Ристовски и Јотиќ против Елверум (ФОТО)

24 Ракомет - 24.02.2021

Ракометарите на Вардар вечерва ќе го одиграат вториот натпревар против норвешкиот првак Елверум. Стратегот Стевче Алушовски и на овој дуел нема да смета на повредениот Борко Ристовски и на Ловро Јотиќ, како и на Марко Мишевски.

Познати составите за вечерашната пресметка: Вардар без Борко и Јотиќ на Елверум

SportMedia - 24.02.2021

Без Борко Ристовски и без Јотиќ, Вардар вечерва ќе му „гостува“ на Елверум. Натпреварот ќе се игра во салата „Јане Сандански“, но овој пат Елверум ќе биде домаќин. Првиот дуел од пред неколку дена заврши нерешено.

ЛШ: Шанса за поправен, Вардар денеска против норвешкиот Елверум

Слободен Печат - 24.02.2021

„Црвено-црните“ веќе седум натпревари по ред не знаат за триумф сезонава во Лигата на шампионите, а се надеваат дека денеска конечно ќе биде прекината негативната серија. После несреќното реми пред три дена, Вардар 1961 ќе има шанса за поправен да ...

Вардар вечерва на „поправен“ против Елверум

SportMedia - 24.02.2021

По ремито (34:34) на мечот одигран во неделата, македонскиот ракометен шампион денеска ја има и втората пресметка со Норвежаните во скопје. Во саботата, „црвено-црните“ одиграа добар меч, но со лоша завршница и не успеаја да искористат голема ...

Вардар ја има последната шанса да покаже што знае во ЛШ!

Gol.mk - 24.02.2021

Македонскиот ракометен шампион Вардар пред три дена не славеше на првата битка со норвешки Елверум, во натпревар кој мораше да го добие, затоа што во финишот прокоцка предност од четири гола, а притоа промаши и зицер за победа и на крај одигра само ...

Вардарци на поправен против Елверум по драматичното реми во неделата

Дриблинг - 24.02.2021

Ракометарите на Вардар денеска од 18:45 повторно се домаќини на Елверум во натпревар од групата А во Лигата на шампионите. По ремито во „Јане Сандански“ во неделата, кое лесно можеше да биде победа за Вардар 1961, избраниците на Алушовски денеска ќе ...

Арбитри од Хрватска на теренот меѓу Вардар и Елверум

24 Ракомет - 23.02.2021

На првиот дуел меѓу Вардар и Елверум на теренот беа судии од Словенија, а за вториот меч арбитрите ќе бидат од Хрватска. Се работи за добро познатите Матија Губица и Борис Милошевиќ, кои многупати биле на теренот на екипите кои играат во европските ...