TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протерани тројцата Бугари, меѓу кои пратеник: Добија времена забрана за влез во Македонија и казна

Макфакс - 04.02.2023

Тројцата Бугари кои со погрдни зборови навредуваа полицајци на границата „Деве Баир“, по што беа уапсени, се протерани од Македонија. Судот во Крива Паланка им изрече забрана за влез во Македонија во наредните три години.

Парични казни од 300 евра, протерување од земјата и три години забрана за влез, за тројцата приведени на Деве Баир

Телма

По 300 евра казна и 3 години забрана за влез им е пресудено на тројцата Бугари уапсени на Деве Баир

Слободен Печат

По 300 евра парична казна, протерување и забрана за влез во земјава 3 години за бугарските државјани кои направија инциденти на граница

Бриф

Пресуда: 300 евра казна и 3 години забрана за влез за уапсените бугарски државјани

А1 On

300 евра глоба и 3 години забрана за влез во Македонија за тројцата агресивни бугари на граница

Либертас

Тројцата Бугари заработија по 300 евра парична казна, протерување и забрана за влез 3 години

Centar

Сакам да кажам Вести плус 360 степени Press24 Фокус Курир Точка Lider

Бугарин нуди 200 евра за име и презиме на полицаец од „Деве Баир“

4NEWS - 04.02.2023

По денешниот инцидент на граничниот премин Деве Баир, се јави и претседателот на Фонацијата „Македонија“, Виктор Стојанов. Имено, тој нуди дури 200 евра (околу 12 илјади денари) за името и презимето на македонскиот ...

Приведени тројца Бугари на Деве Баир – се обиделе физички да се пресметаат со полицајците

Телма

Инциденти на Деве Баир, приведени три лица

24 Вести

И бугарски пратеник се обиде да испровоцира инцидент на Деве Баир

Фокус

И бугарскиот пратеник Георгиев се обиде да испровоцира инцидент на Деве Баир (ВИДЕО)

МКД

Бугарскиот пратеник Ангел Георгиев провоцираше нов инцидент на Деве Баир

Телма

(видео) По падот на системот за контрола Деве Баир отворен за сообраќај

Телма

еМагазин Слободен Печат МКД ТВ21 360 степени +инфо Независен Канал5

Приведени тројца бугарски државјани на Деве Баир: Вербално и физички нападнале полицајци

Алфа - 04.02.2023

Тројца бугарски државјани беа приведени од полициските службеници на граничниот премин Деве Баир откако претходно со часови провоцираа, се караа и се обидуваа дури и физички да пресметаат со граничарите.

Демерџиев: Ќе донираме генератори за струја за пак да не им „падне системот “ на граничните премини

Р.С.Европа

ВИДЕО: Бугарите влегоа во Македонија – смеат да се движат само во колона со придружба

А1 On

По два часа поправен системот на граничните премини

Сакам да кажам

БУГАРИТЕ ВЛЕГОА ВО МАКЕДОНИЈА Се крена границата

+инфо

Бугарски пратеник снимаше како се турка со македонската полиција (Видео)

Скопје инфо

(ВИДЕО) Тензии и расправии на „Деве Баир“ – Полицијата не пропушта бугарски државјани, тие враќаат со навреди и закани

360 степени

Р.С.Европа Телма 360 степени Макфакс Фактор Н.Македонија Точка Точка

По околу два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возилата во двата правци

Канал5 - 04.02.2023

Од пред неколку часа откако беше отсранет дефектот на системот на граничнот премин Деве Баир граганите непречено се движат.. Во земјава влегоа и бугарски грагани, но на границата од утрината беше тензично, а тројца бугарски државјани се приведени, ...

Тензично на Деве Баир – бугарски граѓани со навреди на македонската полиција

Канал5

(Видео) Бугари со пцости до македонските полицајци – тензично на границата Деве Баир

Макфакс

„Си го продадовте името за 5 стотинки“: Тензично е на граница откако паднаа системите, Стојанов се кара со полицијата

Република

(ВИДЕО) Тензично на Деве Баир: Бугарите се расправаат со македонските полицајци

Press24

Тензично на Деве Баир, има застој, системот на МВР се расипал

Канал5

(ВИДЕО) Тензично е на ГП „Деве Баир“ Стојанов се кара со полицијата

Либертас

MTM Локално Скопје1 24Инфо Денешен MakPress Скопје24

(Видео) Бугарски портали: Македонските полицајци го тепаа бугарскиот пратеник Георгиев

Макфакс - 04.02.2023

На граничниот премин меѓу Бугарија и Северна Македонија – Гуешево-Деве баир македонските полицајци му се заканувале и го тепале пратеникот на „Вазраждане“ Ангел Георгиев, а со него биле и бугарски државјани, пишуваат бугарските портали.

НА ГРАНИЦА СЕ ПРИВЕДЕНИ 3 БУГАРИ Навредувале и се обиделе да нападнат полицајци (ВИДЕО)

+инфо

Партијата Преродба: Македонски граничари го претепале пратеникот Ангел Георгиев (Видео)

Независен

ВИДЕО: Тепачка на Деве Баир.Пратеникот од бугарското „Вазраждане“ нападнал полицајци тие го уапсиле

Либертас

(Видео) Бугарски портали: Македонските полицајци го тепаа бугарскиот пратеник Георгиев

24Инфо

(ВИДЕО) Бугарски портали: Македонските полицајци го тепаа бугарскиот пратеник Георгиев

Press24

Бугарски портали тврдат дека македонски полицајци тепале пратеник на „Преродба“

Локално

4NEWS Lider Точка Скопје1

ВИДЕО: Името си го продадовте за пет чрвени – Нервоза и пцовки од Бугарите кон полицајците на Деве Баир

А1 On - 04.02.2023

Нервоза, пцовки и кавга со македонските полицајци – ова е сликата на граничниот премин Деве Баир повеќе од два часа. Бугарите кои чекаат на Деве Баир за влез во Македонија за А1он велат дека од МВР им соопштиле дека паднал компјутерскиот систем, но ...

ВИДЕО: Жестоки расправии на Деве Баир – полицијата вели има проблем со системот, бугарски државјани со викање бараат да влезат во земјата

ТВ21

СКАНДАЛ: Бугари ги пцујат македонските полицајци на Деве Баир (ВИДЕО)

Канал5

(ВИДЕО) Бугарски возачи со недолични зборови кон македонските полицајци на Деве Баир

Либертас

(Видео) Пцуење на македонските полицајци и навреди за Македонија и Македонците: Бугарите стигнаа на Деве Баир

еМагазин

Тензии на „Деве Баир“: Бугарите се караа со македонските полицајци (Видео)

Скопје инфо

(ВИДЕО) Бугари ги пцујат македонски полицајци на Девет Баир

Lider

Курир Пулс24 Нетпрес Сител 4NEWS Press24 Денешен

Тројца бугарски државјани приведени на Деве Баир, се обиделе физички да нападнат полициски службеници

Слободен Печат - 04.02.2023

Околу 12.45 часот на Граничниот премин Деве Баир дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна тројца бугарски државјани, информира ...

Приведени бугарски државјани откако со погрдни зборoви ја навредувале полицијата на Деве Баир, а потоа се обиделе и физички да ги нападнат полициските службеници

Centar

Бугарски државјани приведени, откако со погрдни зборови ги навредувале македонските полицајци, а потоа и физички се обиделе да се пресметаат

Вести плус

Приведени тројца Бугари на Деве Баир

Сител

Детали за апсењето на Бугарите кои нападнале полицајци на Деве Баир

Република

На ГП Деве Баир приведени тројца бугарски државјани, се обиделе физички да нападнат полициски службеници

24 Вести

Приведени бугарски државјани откако се обиделе физички да нападнат полициски службеници

Локално

4NEWS Телма ТВ21 Gostivarpress.mk Порта MTM Скопје инфо Фокус

ВИДЕО: Бугарски пратеник во живо пренесуваше како се бутка со македонската полиција

А1 On - 04.02.2023

Инцидентот на граничниот премин Деве Баир кој резултираше со апсење на тројца бугарски државјани бугарски политичар во живо го пренесуваше на социјалните мрежи. Според снимката, која се гледа дека е направена со мобилен телефон, се гледа дека тој ...

ВИДЕО: Бугарски пратеник физички се пресметува со македонската полиција

Курир

ВИДЕО| Бугарски пратеник физички се пресметува со македонската полиција

Нетпрес

Викање кон македонските полицајци, снимање – бугарски пратеник го објави инцидентот на граница, правејќи ги Бугарите жртви

Република

(ВИДЕО) По три часа чекање, Бугарите влегоа во Македонија – ама смеат да се движат само во колона со придружба

Press24 - 04.02.2023

По три часа чекање на граничниот премин Деве Баир, полицијата почна да ги пропушта за влез Бугарите, бидејќи конечно е вратен системот за контрола. Меѓутоа, пропуштањето на возилата се одвива под строги полициски проверки.

ВИДЕО: Дел од бугарите кои тргнаа на гробот на Делчев не можат да влезат во земјава, падна системот на Деве Баир

А1 On

(Видео) Падна системот на Деве Баир, дел од Бугарите не можат да влезат во земјава

Макфакс

По три часа чекање, Бугарите влегоа во Македонија – ама смеат да се движат само во колона со придружба

Скопје24

По три часа чекање, Бугарите влегоа во Македонија – ама смеат да се движат само во колона со придружба

Република

(ВИДЕО) По три часа чекање, Бугарите влегоа во Македонија – ама смеат да се движат само во колона со придружба

Либертас

„Бугари ушли у Скопје“ (ФОТО)

PressingTV

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

MakPress - 04.02.2023

На граничниот премин кон Бугарија, „Деве Баир“, од утрово има засилена полициска и гранична контрола, но протокот на патници за влез во државата е речиси минимален. Од Министерството за внатрешни работи - Регионален центар за гранични работи ...

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

Бриф

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

еМагазин

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

Опсервер

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир

Сител

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

Република

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

ТВ21

4NEWS

Тројцата Бугари меѓу кои и пратеник се изведени пред судија, можат да добијат и забрана за влез во Македонија

Макфакс - 04.02.2023

Тројцата Бугари кои навредуваа полицајци на граничниот премин „Деве Баир“ се изведени пред судија на претходна постапка, во судот во Крива Паланка. „Макфакс“ дознава дека тие се гонат за сторен прекршок, односно нарушување на јавен ред и мир.

Тројцата Бугари меѓу кои и пратеник се изведени пред судија, можат да добијат и забрана за влез во Македонија

24Инфо

Тројцата Бугари меѓу кои и пратеник се изведени пред судија, можат да добијат и забрана за влез во Македонија

Точка

Во Крива Паланка им се крои судбината на уапсените Бугари

Скопје1

ПРЕД СУДИЈА ЗА НАВРЕДИ КОН МАКЕДОНИЈА: Тројца Бугари, меѓу кои и пратеникот Георгиев, може да добијат трајна забрана за влез

Денешен

Тројцата Бугари меѓу кои и пратеник се изведени пред судија во Крива Паланка можат да добијат и забрана за влез во Македонија

Lider

Возила непречено минуваат на Деве Баир по застојот од преку два часа

Н.Македонија - 04.02.2023

Минувањето на граничниот премин помеѓу Македонија и Бугарија, Деве Баир, се одвива непречено, откако повеќе од два часа беше во застој, поради пад на системот за гранична контрола. МВР информира дека е отстранет дефектот на системот на сите гранични ...

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

Канал5

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

MakPress

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

еМагазин

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

ММС

По повеќе од два часа застој на Деве Баир, непречено минуваат возила во двата правци

ТВ21

По повеќе од два часа застој на Деве Баир: Непречено минуваат возила во двата правци

4NEWS