TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поседувал марихуана, приведен жител на Делчево

Курир - 07.08.2022

На 06.08.2022 во 23:55 часот во Делчево, полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Д.Ѓ.(27) од Делчево затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Приведени двајца скопјани, кај нив пронајдена дрога

Курир - 07.08.2022

На 07.08.2022 во 08:20 часот на ул.„БиХ“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода А.А.(39) и Ј.О.(25), двајцата од Скопје. Приведени се затоа што кај нив биле пронајдени и одземени бела ...

Ресенчанка уапсена во Струга поради дрога

OhridNews - 07.08.2022

На 07.08.2022 во 04.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Струга лишиле од слобода 26-годишна жителка на Ресен затоа што и биле пронајдени марихуана, дробилка и предмети со остатоци од марихуана.

Приведени двајца дилери при обид да продадат хероин

Слободен Печат - 07.08.2022

Две лица од Скопје се приведени при обид да продадат хероин на други две лица од Кочани. Како што денеска информира од МВР, полициски службеници од Полициската станица Кочани вчера во 15.00 часот во Кочани, ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.

Во Кочани се обиделе да продаваат хероин и завршиле во затвор

МКД - 07.08.2022

Вчера во Кочани полицијата ги приведе И.А. (60) и Х.Ш. (62), двајцата од Скопје откако ги затекнала во обид да продадат хероин на две лица од Кочани. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Приведени дилери при обид да продадат хероин

Курир - 07.08.2022

На 06.08.2022 во 15.00 часот во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.(62), двајцата од Скопје затоа што биле затекнати при обид да продадат хероин на две лица од Кочани.

Приведен дилер во Охрид, пронајдена дрога

OhridNews - 06.08.2022

Охридската полиција пронашла дрога кај 25 годишен жител на Ресен, соопшти денеска МВР. Според информацијата, синоќа во 22 часот и 10 минути на улицата „Стив Наумов“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Ф.Ш.(25) од Ресен.

Приведени двајца дилери при обид да продадат хероин

Вечер Прес - 07.08.2022

Две лица од Скопје се приведени при обид да продадат хероин на други две лица од Кочани. Како што денеска информира од МВР, полициски службеници од Полициската станица Кочани вчера во 15.00 часот во Кочани, ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.

Приведени дилери при обид да продадат хероин

Локално - 07.08.2022

На 06.08.2022 во 15.00 часот во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.(62), двајцата од Скопје затоа што биле затекнати при обид да продадат хероин на две лица од Кочани.

Приведени дилери при обид да продадат хероин во Кочани

Нетпрес - 07.08.2022

На 06.08.2022 во 15.00 часот во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.(62), двајцата од Скопје затоа што биле затекнати при обид да продадат хероин на две лица од Кочани.

Приведени двајца дилери при обид да продадат хероин

MakPress - 07.08.2022

Две лица од Скопје се приведени при обид да продадат хероин на други две лица од Кочани. Како што денеска информира од МВР, полициски службеници од Полициската станица Кочани вчера во 15.00 часот во Кочани, ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.

Скопски дилери завршија зад решетки во Кочани

А1 On - 07.08.2022

На 6.8.2022 во 15 часот во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.(62), двајцата од Скопје затоа што биле затекнати при обид да продадат хероин на две лица од Кочани.

Приведени двајца дилери при обид да продадат хероин

Опсервер - 07.08.2022

– Две лица од Скопје се приведени при обид да продадат хероин на други две лица од Кочани. Како што денеска информира од МВР, полициски службеници од Полициската станица Кочани вчера во 15.00 часот во Кочани, ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.

Приведени двајца дилери при обид да продадат хероин

Сител - 07.08.2022

– Две лица од Скопје се приведени при обид да продадат хероин на други две лица од Кочани. Како што денеска информира од МВР, полициски службеници од Полициската станица Кочани вчера во 15.00 часот во Кочани, ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.

Приведени двајца дилери при обид да продадат хероин

Канал5 - 07.08.2022

Две лица од Скопје се приведени при обид да продадат хероин на други две лица од Кочани. Како што денеска информира од МВР, полициски службеници од Полициската станица Кочани вчера во 15.00 часот во Кочани, ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.

ФАТЕНИ ПРИ ОБИД ДА ПРОДАДАТ ХЕРОИН Приведени се двајца 60-годишни дилери

+инфо - 07.08.2022

Две лица од Скопје се приведени при обид да продадат хероин на други две лица од Кочани. Како што денеска информира од МВР, полициски службеници од полициската станица Кочани вчера во 15 часот во Кочани, ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.