TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илон Маск: Ова е нешто кое секој родител треба да го види

Оff.net - 02.06.2023

Илон Маск: „Ова е голем проблем. Активно ќе лобирам да се криминализира правењето тешки, неповратни промени кај малолетни деца. Срам за оние кои го заговараат ова! Тоа е за краен презир“. Џордан Питерсон: „Затвор. Долготраен.

Илон Маск потврди: Твитер ќе го смени името

А1 On - 02.06.2023

Сопственикот на Твитер, Илон Маск, ги потврди плановите и шпекулациите дека популарната социјална мрежа ќе го смени името. Под објавата на „Дејли њуз“ на Твитер, во коментар на веста дека буквата „Х“ може да го замени сегашното име на социјалната ...

Директорката за безбедност го напушти Твитер

Денар - 02.06.2023

Ела Ирвин, директорка за заштита на податоци и безбедност на Твитер, поднесе оставка од оваа функција, пренесува Ројтерс. Ирвин беше задолжен за следење и модерирање на содржината на оваа платформа.

Илон Маск ја врати титулата најбогат човек на светот

4NEWS - 02.06.2023

Илон Маск ја врати титулата најбогат човек на светот, поместувајќи го од првото место шефот на гигантот за луксузни стоки LVMH, Бернард Арно. Неговото богатство порасна за 55,3 милијарди долари од јануари на 192 милијарди долари по порастот на ...

Дали името „Твитер“ заминува во историјата? Маск ги потврди плановите за ребрендирање

Кумановски м. - 02.06.2023

Сопственикот на Твитер, Илон Маск, ги потврди плановите за ребрендирање на својата социјална мрежа. „Токму така“, напиша извршниот директор на Tesla на својот Твитер профил, коментирајќи ја веста објавена на Twitter Daily News дека буквата „X“ може ...

УШТЕ ЕДНА ОСТАВКА ВО ТВИТЕР: Шефицата за доверба и безбедност го напушта Маск

Фактор - 02.06.2023

Шефот за доверба и безбедност на Твитер, Ела Ирвин, во четвртокот изјави за Ројтерс дека поднела оставка од компанијата за социјални медиуми. Во нејзината работа, Ирвин ја надгледуваше умереноста на содржината, но компанијата се соочи со критики за ...

Директорката за безбедност на Твитер поднесе оставка

Локално - 02.06.2023

Ела Ирвин, директорката за доверба и безбедност на Твитер, поднесе оставка од функцијата. Како што пренесува Ројтерс, се чини дека нејзината внатрешна сметка на платформата „Слек“ за тимска комуникација била затворена уште порано.

Маск повторно е најбогат човек на светот, го престигна Французинот Арно

Канал5 - 01.06.2023

Илон Маск повторно е најбогатиот човек на светот, барем според најновата листа на милијардери на Блумберг. Нето вредноста на извршниот директор на Tesla и сопственик на Twitter сега се проценува на околу 192 милијарди долари.

Посетата на Кина го врати Илон Маск на првото место на листата најбогати во светот

Фактор - 01.06.2023

Илон Маск, извршниот директор на Tesla, SpaceX и Twitter, ја врати титулата најбогат човек на светот, надминувајќи го извршниот директор на француската луксузна модна куќа LVMH, Бернард Арно, според податоците на Bloomberg Billionaires Index ...

ИЛОН МАСК ПОВТОРНО НАЈБОГАТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ: Сега „тежи“ 192 милијарди долари

Денар - 01.06.2023

Се проценува дека нето вредноста на извршниот директор на Tesla и сопственик на Twitter сега изнесува околу 192 милијарди долари, пишува CNN. Досега французинот Бернар Арно, извршен директор на компанијата LVMX, беше на првото место на листата на ...

ВРТОГЛАВ ПАД: Денес Твитер вреди една третина од сумата што ја плати Маск: Погрешни одлуки влијаеле на падот на ...

Фактор - 01.06.2023

Фиделити Фонд го намали вреднувањето на Твитер поради хаос во компанијата. Платформата за социјални медиуми се проценува дека вреди само една третина од она што беше кога Илон Маск ја купи во октомври.

СМЕНА НА ВРВОТ Илон Маск повторно е најбогатиот човек на светот

+инфо - 01.06.2023

Богатството на Илон Маск сега е проценето на 192 милијарди долари, а извршниот директор на LVMH, Бернард Арно, падна на второто место со 187 милијарди долари Илон Маск си ја поврати позицијата на најбогат човек на светот.

Илон Маск повторно е најбогатиот човек на светот

Макфакс - 01.06.2023

Илон Маск си ја поврати позицијата на најбогат човек на светот, пишува CNN. Според „Bloomberg Billionaires“, нето вредноста на извршниот директор на „Tesla“ сега е околу 192 милијарди долари, во споредба со 187 милијарди долари на извршниот директор ...

Илон Маск повторно стана најбогатиот човек на светот, еве кој е сега во Топ 10 најбогати

Пари - 01.06.2023

Извршниот директор на Tesla, Илон Маск, ја врати титулата најбогат човек во светот. Според Bloomberg Billionaires Index, Илон Маск го надмина Бернард Арно во средата, откако акциите на Arnault LVMH паднаа за 2,6% на тргувањето во Париз.

Илон Маск повторно е најбогатиот човек на светот

Centar - 01.06.2023

Илон Маск (Елон Маск), сопственикот на Tesla, SpaceX и Twitter, ја врати својата позиција на најбогат човек во светот. Ова го покажуваат податоците на Блумберг, кој проценува дека нето вредноста на директорот на Тесла сега е околу 192 милијарди ...

Илон Маск повторно е најбогатиот човек во светот

Иновативност - 01.06.2023

После повеќе месеци ротации на индексот на милијардери на Bloomberg со 500 најбогати луѓе во светот со францускиот тајкун Бернар Арно, Илон Маск повторно се врати на тронот и стана најбогат човек во светот.

Илон Маск повторно е најбогатиот човек на светот

Мета - 01.06.2023

Маск во изминативе години доживеа неверојатен раст на своето финансиско конто благодарејќи на рапидниот раст на производителот на електрични автомобили Тесла Извршниот директор на Тесла Илон Маск ја зазеде титулата на најбогат човек во светот, ...

Илон Маск повторно е најбогатиот човек на светот

Вести плус - 01.06.2023

Илон Маск (Елон Маск), сопственикот на Tesla, SpaceX и Twitter, ја врати својата позиција на најбогат човек во светот. Ова го покажуваат податоците на Блумберг, кој проценува дека нето вредноста на директорот на Тесла сега е околу 192 милијарди ...

Илон Маск повторно е најбогатиот човек на светот

Фокус - 01.06.2023

Илон Маск си ја поврати позицијата на најбогат човек на светот, пишува CNN. Според Bloomberg Billionaires, нето вредноста на извршниот директор на Tesla (TSLA) сега е околу 192 милијарди долари, во споредба со 187 милијарди долари на извршниот ...

Најбогатиот човек на светот повторно е Илон Маск

24Инфо - 01.06.2023

Илон Маск си ја поврати позицијата на најбогат човек на светот, пишува CNN. Според „Bloomberg Billionaires“, нето вредноста на извршниот директор на „Tesla“ сега е околу 192 милијарди долари, во споредба со 187 милијарди долари на извршниот директор ...

Маск си го врати тронот: Пак е најбогат

Вечер Прес - 01.06.2023

Илон Маск си ја поврати позицијата на најбогат човек на светот, објави СиЕнЕн. Според Bloomberg Billionaires, нето вредноста на извршниот директор на Tesla (TSLA) сега е околу 192 милијарди долари, во споредба со 187 милијарди долари на извршниот ...

Илон Маск повторно е најбогатиот човек на светот

Кумановски м. - 01.06.2023

Илон Маск си ја поврати позицијата на најбогат човек на светот, пишува CNN. Според Bloomberg Billionaires, нето вредноста на извршниот директор на Tesla (TSLA) сега е околу 192 милијарди долари, во споредба со 187 милијарди долари на извршниот ...

Илон Маск e повторно најбогатиот човек на светот

Точка - 01.06.2023

Илон Маск си ја поврати позицијата на најбогат човек на светот, пишува CNN. Според „Bloomberg Billionaires“, нето вредноста на извршниот директор на „Tesla“ сега е околу 192 милијарди долари, во споредба со 187 милијарди долари на извршниот директор ...

Илон Маск e повторно најбогатиот човек на светот

Курир - 01.06.2023

Илон Маск си ја поврати позицијата на најбогат човек на светот, пишува CNN. Според „Bloomberg Billionaires“, нето вредноста на извршниот директор на „Tesla“ сега е околу 192 милијарди долари, во споредба со 187 милијарди долари на извршниот директор ...

Илон Маск e повторно најбогат човек на светот

Нетпрес - 01.06.2023

Илон Маск си ја поврати позицијата на најбогат човек на светот, пишува CNN. Според „Bloomberg Billionaires“, нето вредноста на извршниот директор на „Tesla“ сега е околу 192 милијарди долари, во споредба со 187 милијарди долари на извршниот директор ...

Илон Маск повторно е најбогатиот човек на светот

Кајгана - 01.06.2023

Илон Маск си ја поврати позицијата на најбогат човек на светот, пишува CNN. Според Bloomberg Billionaires, нето вредноста на извршниот директор на Tesla сега е околу 192 милијарди долари, во споредба со 187 милијарди долари на извршниот директор на ...

Илон Маск повторно е најбогатиот човек на светот

Независен - 01.06.2023

Извршниот директор на Тесла Илон Маск ја зазеде титулата на најбогат човек во светот, пишува Си-Ен-Ен . Неговото конто сега тежи 192 милијарди американски долари, според индексот на милијардери што го објави Блумберг.

Твитер го менува името?!

Курир - 02.06.2023

Сопственикот на Твитер, Илон Маск, ги потврди плановите и шпекулациите дека популарната социјална мрежа ќе го смени името. Под објавата на „Дејли њуз“ на Твитер, во коментар на веста дека буквата „Х“ може да го замени сегашното име на социјалната ...

Маск потврди: Твитер го менува името

Вечер Прес - 02.06.2023

Сопственикот на Твитер, Илон Маск, ги потврди плановите за ребрендирање на својата социјална мрежа. „Токму така“, напиша извршниот директор на Tesla на својот Твитер профил, коментирајќи ја веста објавена на Twitter Daily News дека буквата „X“ може ...