TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Границите со Косово и Србија остануваат отворени и покрај зголемениот број новозаболени во двете земји

Канал5 - 03.07.2020

Границите со Косово и Србија засега остануваат отворени, Владата периодов нема да разговара и да одлучува за затворање на северната граница и покрај значителниот раст на новозаболени во двете земји.

Границите кон Србија и Косово остануваат кренати

Канал5 - 03.07.2020

Границите со Косово и Србија засега остануваат отворени, Владата периодов нема да разговара и да одлучува за затворање на северната граница и покрај значителниот раст на новозаболени во двете земји.

Границите на Северна Македонија кон Косово и Србија засега отворени

Глас на Америка - 03.07.2020

Во наредните денови ситуацијата внимателно ќе се мониторира, а надлежните институции ќе се консултираат со епидемиолозите пред да се носи одлуката. Границите кон Србија и Косово засега остануваат отворени.

Границите со Косово и Србија засега остануваат отворени

360 степени - 03.07.2020

Засега нема предлог за затворање на границите со Србија и Косово, поради состојбата со коронавирусот во овие држави. Од Министерството за здравство вчера најавија дека Комисијата за заразни болести денеска ќе разговара за посебен режим за ...

Спасовски: Нема нова одлука, границите остануваат отворени

Алсат-М - 03.07.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски изјави денеска дека Владата нема да разговара за затворање на северните граници што ја поврзуваат земјата со Косово и со Србија. Спасовски денеска објави дека последната одлука на извршната власт да ги задржи ...

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

Независен - 03.07.2020

Фото: Б. Грданоски Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски.

Спасовски: За две ипол години Владата покажа цврста определба да ја поддржи локалната власт

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 () – Во изминатите две ипол години Владата покажа дека се грижи за граѓаните, а прикажа и цврста определеност да ја поддржи локалната заедница, изјави премиерот Оливер Спасовски при денешната посета на општината Чучер Сандево.

Остануваат отворени границите со Србија и Косово

Kumanovo News - 03.07.2020

Владата нема добиено предлог од Комисијата за заразни болести, за затворање на границите со Србија и Косово. Како што рече претседателот на Владата, Оливер Спасовски, бидејќи немаат донесено нова одлука, на сила останува старата.

Спасовски од Чучер Сандево: Во изминатите две и пол години Владата покажа цврста определеност да ја поддржи локалната ...

24Инфо - 03.07.2020

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски денеска оствари работна посета на Општина Чучер Сандево. Во изјавата за медиумите, премиерот Спасовски објасни дека средбата е со цел утврдување на динамиката на тековните ...

Спасовски: Засега Владата нема да разговара за затворање на границата со Косово и со Србија

ТВ21 - 03.07.2020

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не разговараше за евентуално затворање на северната граница, односно со Косово и Србија. Тоа значи дека нема препорака до Владата, и нема да биде разговарано за евентуални нови рестрикции.

Границите со Косово и Србија остануваат отворени

+инфо - 03.07.2020

За затворање на границите со Косово и Србија Комисијата за заразни болести денеска не разговарала, па нема ниту таква препорака до Владата. Ова предмалку го потврди и премиерот Оливер Спасовски, при посетата на Чучер Сандево.

Спасовски: Засега нема затворање на границите со Србија и Косово

Слободен Печат - 03.07.2020

Премиерот Оливер Спасовски на денешната посета во Чучер Сандево информираше дека Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не разговарала за евентуално затворање на северната граница, односно со Косово и Србија.

(Видео) Спасовски: За подобра инфраструктура во Чучер Санедво вложени се над 9 и пол милиони денари

Вечер - 03.07.2020

Квалитетната инфраструктура е многу значајна за економски раст и развој и е едно од клучните барања како на бизнисот, така и на граѓаните, рече премиерот Оливер Спасовски при денешната работна посета на општина Чучер Сандево.

Спасовски во Чучер Сандево: Следува и годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра, ...

24Инфо - 02.07.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби во Чучер Сандево. На средбите се разговара за политиките на рамномерен регионален развој изминативе три години, што носат бенефит за жителите во градските и во селските средини.

Спасовски: Целосно бесплатна зелена нафта за сите земјоделци до 2024 година

Локално - 02.07.2020

На средбите во Чучер Сандево, носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски зборуваше за политиките на рамномерен регионален развој изминативе три години, што носат бенефит за жителите во градските и во селските средини.

Спасовски: Следува и годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра

Слободен Печат - 02.07.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби во Чучер Сандево. На средбите се разговара за политиките на рамномерен регионален развој изминативе три години, што носат бенефит за жителите во градските и во селските средини.

Спасовски во Чучер Сандево: Следува и годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра

Либертас - 02.07.2020

– Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите. Во Чучер Сандево најразвиена стопанска гранка е земјоделството.

Спасовски во Чучер Сандево: Следува и годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра

Опсервер - 02.07.2020

Скопје, 2 јули 2020 () – Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите. Во Чучер Сандево најразвиена стопанска гранка е земјоделството.

Спасовски во Чучер Сандево: Годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра

Макфакс - 02.07.2020

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, кој попладнево беше на средби во Чучер Сандево.

Спасовски во Чучер Сандево: Годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра

Вечер - 02.07.2020

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, кој попладнево беше на средби во Чучер Сандево.

Спасовски најави земјоделски субвенции од 200 милиони евра годишно

Фокус - 02.07.2020

Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, порача носителот на пратеничката листа на СДСМ во 2 ИЕ Оливер Спасовски во Чучер Сандево.

Границите со Косово и Србија остануваат отворени

Либертас - 03.07.2020

За затворање на границите со Косово и Србија Комисијата за заразни болести денеска не разговарала, па нема ниту таква препорака до Владата. Ова предмалку го потврди и премиерот Оливер Спасовски, при посетата на Чучер Сандево.

Границите со Косово и Србија остануваат отворени

Нетпрес - 03.07.2020

За затворање на границите со Косово и Србија Комисијата за заразни болести денеска не разговарала, па нема ниту таква препорака до Владата. Ова предмалку го потврди и премиерот Оливер Спасовски, при посетата на Чучер Сандево.

Границите со Косово и Србија остануваат отворени

Република - 03.07.2020

За затворање на границите со Косово и Србија Комисијата за заразни болести денеска не разговарала, па нема ниту таква препорака до Владата. Ова предмалку го потврди и техничкиот премиер Оливер Спасовски, при посетата на Чучер Сандево.

Границите со Србија и Косово НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРАТ

Вечер - 03.07.2020

За затворање на границите со Косово и Србија Комисијата за заразни болести денеска не разговарала, па нема ниту таква препорака до Владата. Ова предмалку го потврди и техничкиот премиер Оливер Спасовски, при посетата на Чучер Сандево.

Спасовски: Нема нова одлука, границите со Косово и со Србија остануваат отворени

Press24 - 03.07.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски изјави денеска дека Владата нема да разговара за затворање на северните граници што ја поврзуваат земјата со Косово и со Србија. Спасовски денеска објави дека последната одлука на извршната власт да ги задржи ...

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 () – Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски.

Границите со Србија и Косово нема да се затворат

Скопје24 - 03.07.2020

За затворање на границите со Косово и Србија Комисијата за заразни болести денеска не разговарала, па нема ниту таква препорака до Владата. Ова предмалку го потврди и техничкиот премиер Оливер Спасовски, при посетата на Чучер Сандево.

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

Либертас - 03.07.2020

– Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува да важи старата одлука, односно дека границите ...

(ВИДЕО) Спасовски: Во моментов важи старата одлука, границите остануваат отворени

А1 On - 03.07.2020

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува да важи старата одлука, односно дека границите ...

Спасовски од Чучер Сандево: Во изминатите две и пол години Владата покажа дека се грижи за граѓаните, а прикажа и ...

Канал5 - 03.07.2020

Претседателот на Владата на Република Македонија, Оливер Спасовски денеска оствари работна посета на Општина Чучер Сандево. Во изјавата за медиумите, премиерот Спасовски објасни дека средбата е со цел утврдување на динамиката на тековните активности ...

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

24Инфо - 03.07.2020

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува да важи старата одлука, односно дека границите ...

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

Канал5 - 03.07.2020

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува да важи старата одлука, односно дека границите ...

Границите со Србија и Косово остануваат отворени, потврди Спасовски

МКД - 03.07.2020

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува да важи старата одлука, односно дека границите ...

(ВИДЕО) Спасовски од Чучер Сандево: Во изминатите две и пол години Владата покажа дека се грижи за граѓаните

А1 On - 03.07.2020

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски денеска оствари работна посета на Општина Чучер Сандево. Во изјавата за медиумите, премиерот Спасовски објасни дека средбата е со цел утврдување на динамиката на тековните ...

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

iPortal - 03.07.2020

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува да важи старата одлука, односно дека границите ...

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

еМагазин - 03.07.2020

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува да важи старата одлука, односно дека границите ...

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

ММС - 03.07.2020

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува да важи старата одлука, односно дека границите ...

Границите со Србија и Косово остануваат отворени

Мета - 03.07.2020

Комисијата за заразни болести денеска не разговарала за затворање на границите со Косово и Србија и нема препорака до Владата, изјави техничкиот премиер Оливер Спасовски при посетата на Чучер Сандево.

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

24 Вести - 03.07.2020

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува да важи старата одлука, односно дека границите ...

(Видео) Спасовски: За подобра инфраструктура во Чучер Сандево вложени се над 9 и пол милиони денари

Макфакс - 03.07.2020

Квалитетната инфраструктура е многу значајна за економски раст и развој и е едно од клучните барања како на бизнисот така и на граѓаните, рече премиерот Оливер Спасовски при денешната работна посета на општина Чучер Сандево.

Спасовски: За две ипол години Владата покажа цврста определба да ја поддржи локалната власт

Либертас - 03.07.2020

Во изминатите две ипол години Владата покажа дека се грижи за граѓаните, а прикажа и цврста определеност да ја поддржи локалната заедница, изјави премиерот Оливер Спасовски при денешната посета на општината Чучер Сандево.

НЕМА РАМПА ЗА ГРАЃАНИТЕ ОД СРБИЈА И КОСОВО - избрза ли некој со вчерашната најава

Фактор - 03.07.2020

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува да важи старата одлука, односно дека границите ...

Границите со Србија и Косово засега остануваат отворени

Frontline - 03.07.2020

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува да важи старата одлука, односно дека границите ...

Спасовски: За две ипол години во Чучер Сандево реализиравме два патни инфраструктурни проеки

Слободен Печат - 03.07.2020

Од Програмата за рамномерен регионален развој реализирани се четири проекти со вкупна вредност од 9.519.348 денари, вели техничкиот премиер. – Владата покажа дека се грижи за граѓаните, а прикажа и цврста определеност да ја поддржи локалната ...

Границите со Србија и Косово остануваат отворени, потврди Спасовски

Скопје инфо - 03.07.2020

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска премиерот Оливер Спасовски. Во моментов останува да важи старата одлука, односно дека границите ...

Спасовски: За две ипол години Владата покажа цврста определба да ја поддржи локалната власт

Frontline - 03.07.2020

Во изминатите две ипол години Владата покажа дека се грижи за граѓаните, а прикажа и цврста определеност да ја поддржи локалната заедница, изјави премиерот Оливер Спасовски при денешната посета на општината Чучер Сандево.

Спасовски: Засега Владата нема да разговара за затворање на границата со Косово и со Србија

4NEWS - 03.07.2020

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не разговараше за евентуално затворање на северната граница, односно со Косово и Србија. Тоа значи дека нема препорака до Владата, и нема да биде разговарано за евентуални нови рестрикции.

Границите со Србија и Косово остануваат отворени

ММС - 03.07.2020

Комисијата за заразни болести денеска не разговарала за затворање на границите со Косово и Србија и нема препорака до Владата, изјави техничкиот премиер Оливер Спасовски при посетата на Чучер Сандево.

Спасовски во Чучер Сандево: Следува и годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра, ...

Канал5 - 02.07.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби во Чучер Сандево. На средбите се разговара за политиките на рамномерен регионален развој изминативе три години, што носат бенефит за жителите во градските и во селските средини.