TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Соединетите Американски Држави се подготвуваат да потпишат договор со Талибанците

Сител - 21.02.2020

Соединетите Американски Држави се подготвуваат да потпишат договор со Талибанците, по договорениот „период на намалување на насилството“ во Авганистан. Американскиот државен секретар Мајк Помпео најави дека потпишувањето на договорот ќе биде во ...

САД: Договорот со талибанците ќе почне да се спроведува вечерва

МКД - 21.02.2020

САД се подготвуваат да потпишат договор со талибанците по договорениот „период на намалување на насилството“ во Авганистан, соопшти денеска американскиот државен секретар Мајк Помпео. „Кога (намалувањето на насилствата) ќе биде успешно спроведено, ...

Помпео: САД и Талибанците ќе потпишат мировен договор на 29 февруари

Локално - 21.02.2020

Мировниот договор меѓу САД и Талибанците, кој ќе го отвори патот за повлекување на американските трупи и водење преговари во Авганистан, треба да биде потпишан во Доха на 29 февруари, објави американскиот државен секретар, Мајк Помпео.

Помпео: мировниот договор со Талибанците ќе се потпише на 29 февруари

Р.С.Европа - 21.02.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска рече дека мировниот договор меѓу Соединетите Американски Држави и авганистанските Талибанци се очекува да биде потпишан на 29 февруари. Оваа изјава следува неколку часа откако претставници на ...

Помпео: САД се договорија за „намалување на насилството“ со талибанците во Авганистан

А1 On - 21.02.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека САД „се договорија со талибанците“ за „значителното намалување на насилството во Авга нистан“, јави ДПА. -Договорот се очекува да биде потпишан на 29 февруати по намалувањето на насилствата во ...

Талибаните и Кабул договориле период на редуцирање на насилствата

Нетпрес - 21.02.2020

Авганистанските, меѓународните и талибанските сили ќе го почитуваат седумдневниот период на редуцирано насилство во Авганистан, којешто ќе започне во петокот на полноќ по локално време, талибанските и претставниците на владата во Кабул.

Режимот за намалено насилство во Авганистан стапува на сила на полноќ по локално време

Сител - 21.02.2020

Авганистански претставник денеска соопшти дека еднонеделното „намалување на насилството“ меѓу талибанците, САД и авганистанските безбедносни сили ќе почне многу брзо. Изјавата е дадена пред можното потпишување договор меѓу Вашингтон и бунтовниците.

Режимот за намалено насилство во Авганистан стапува на сила на полноќ по локално време

Опсервер - 21.02.2020

– Авганистански претставник денеска соопшти дека еднонеделното „намалување на насилството“ меѓу талибанците, САД и авганистанските безбедносни сили ќе почне многу брзо. Изјавата е дадена пред можното потпишување договор меѓу Вашингтон и бунтовниците.

Режимот за намалено насилство во Авганистан стапува на сила на полноќ по локално време

А1 On - 21.02.2020

Авганистански претставник денеска соопшти дека еднонеделното „намалување на насилството“ меѓу талибанците, САД и авганистанските безбедносни сили ќе почне многу брзо. Изјавата е дадена пред можното потпишување договор меѓу Вашингтон и бунтовниците.

Помпео: САД се договорија за „намалување на насилството” со талибанците во Авганистан

24Инфо - 21.02.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека САД „се договорија со талибанците” за „значителното намалување на насилството во Авга нистан”, јави ДПА. -Договорот се очекува да биде потпишан на 29 февруати по намалувањето на насилствата во ...

Помпео: САД се договорија за „намалување на насилството“ со талибанците во Авганистан

Сител - 21.02.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека САД „се договорија со талибанците“ за „значителното намалување на насилството во Авга нистан“, јави ДПА. -Договорот се очекува да биде потпишан на 29 февруати по намалувањето на насилствата во ...

Еднонеделното „намалување на насилството“ меѓу талибанците, САД и авганистанските сили ќе почне многу брзо

Слободен Печат - 21.02.2020

Договорот се очекува да биде потпишан на 29 февруари по намалувањето на насилствата во Авганистан – изјави Помпео. Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека САД „се договорија со талибанците“ за „значителното намалување на насилството ...

Помпео: САД се договорија за „намалување на насилството“ со талибанците во Авганистан

4NEWS - 21.02.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека САД „се договорија со талибанците“ за „значителното намалување на насилството во Авга нистан“, јави ДПА. -Договорот се очекува да биде потпишан на 29 февруати по намалувањето на насилствата во ...

Помпео: САД се договорија за „намалување на насилството“ со талибанците во Авганистан

Опсервер - 21.02.2020

– Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека САД „се договорија со талибанците“ за „значителното намалување на насилството во Авга нистан“, јави ДПА. -Договорот се очекува да биде потпишан на 29 февруати по намалувањето на насилствата во ...

Помпео: САД се договорија за „намалување на насилството“ со талибанците во Авганистан

MakPress - 21.02.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека САД „се договорија со талибанците“ за „значителното намалување на насилството во Авга нистан“, јави ДПА. -Договорот се очекува да биде потпишан на 29 февруати по намалувањето на насилствата во ...