TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси одржа прес по пауза од четири години, прашањето за Гризман воопшто не му се допадна (Видео)

Дерби - 24.05.2019

Лионел Меси се појави на една прес-конференција на Барселона по пауза од цели четири години, па токму поради тоа, Жерард Пике и Ернесто Валверде останаа во втор план. Новинарите му посветија посебно внимание на аргентинскиот фудбалски мајстор, но за ...

Меси се појави на прес по четири години па доби 18 прашања, Пике џабе дојде, речиси никој не сакаше да разговара со ...

24Фудбал - 24.05.2019

Лео Меси попладнево се појави пред медиумтие на заеднички прес со Жерард Пике, но со оглед на тоа дека Аргентинецот за прв пат по четири години се најде на конференција, целото внимание на новинарите беше кон него.

Емотивно признание на Меси: Ливерпул ме тресна од земја!

Спортклуб - 24.05.2019

Најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси призна дека уште не може да го прифати поразот од Ливерпул во полуфиналето од Лигата на шампионите. Барса победи со 3-0 на првиот меч на домашен терен, но загуби на реваншот со 0-4 и повторно не успеа ...

Нејмар: Јас сум човек кој сака нови предизвици! (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.05.2019

Бразилскиот фудбалер Нејмар во 2017 година стана најскапиот фудбалер на светот. Францускиот старо-нов шампион за неговите услуги на Барселона и исплати 222 милиони евра и така ги сруши сите можни рекорди, кога станува збор за трансферите.

Меси после 4 години се појави на прес: Поразот од Ливерпул уште ме боли, Валверде треба да остане!

Спортски - 24.05.2019

После четири години Лионел Меси и официјално се појави на пресконференцијата пред финалето на Купот на кралот со Валенсија. Капитенот на Барса јавно му пружи поддршка на тренерот Ернесто Валверде и се осврна на болниот пораз од Ливерпул во ...

Меси за првпат проговори за хоророт на „Енфилд“ и откри што мисли за Валверде

Дерби - 24.05.2019

Лионел Меси денеска беше дел од прес-конференцијата која ја одржа Барселона во пресрет на утрешното финале во Копа дел Реј против Валенсија, но бидејќи ова беше негово прво обраќање во јавноста по болниот пораз од Ливерпул во полуфиналето во Лигата ...

Меси отворено за елиминацијата од Ливерпул…

SportMedia - 24.05.2019

Лионел Меси по долго време, поточно по четири години се појави на прес-конференција на Барселона, а новинарите имаа бројни прашања. И покрај неуспехот во ЛШ, Аргентинецот потенцира дека и во иднина сака на „кормилото“ на каталонскиот тим да остане ...

Меси по четири години на прес – Поразот од Ливерпул се уште ме прогонува

Екипа - 24.05.2019

Барселона ја очекува финалето од Купот на кралот во кој се среќаваат со Валенсија. На прес-конференцијата пред финалниот меч присутен беше и Лионел Меси, кој се појави првпат по четири години на конференциите организирани за новинарите.

НЕ СЕ ЗАБОРАВА ШОКОТ: Меси зборуваше за Гризман, Валверде, ЛШ..!

Слободен Печат - 24.05.2019

Лионел Меси денеска за прв пат после четири години говореше на прес конференција на Барселона која се подготвува за финалето во Кралскиот куп. После долго време Аргентинецот одлучи да зборува пред јавноста, а секако шпанските новинари имаа огромен ...

Меси: Ние сме виновни за катастрофата со Ливерпул, а не тренерот

TopSport - 24.05.2019

Лионел Меси застана во одбрана на тренерот на Барселона, Ернесто Валверде за новиот европски колапс на клубот против Ливерпул, велејќи дека тој и неговите соиграчи треба да ја понесат одговорностса.

Нејмар: Јас сум човек што сака нови предизвици

Дерби - 24.05.2019

Многу се зборува околу иднината на бразилскиот репрезенативец, Нејмар кој во моментов е дел од Пари Сен Жермен, но доста извори посочуваат дека не е задоволен во Франција и е подготвен за нов предизвик.

Ништо од Интер: Ракитиќ се сели на Островот

Спортски - 24.05.2019

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за плејмејкерот на Барселона Иван Ракитиќ, пренесуваат шпанските медиуми. Хрватот дресот на Барселона го носи од 2014 година кога дојде од редовите на Севиља, меѓутоа испаљето од полуфиналето во Лигата на ...

Нејмар предизвика „бура“: Сакам нови предизвици!

Спортски - 24.05.2019

Откако младата ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе пред неколку дена изјави дека е спремен на поголема одговорност, можеби во друг клуб, денес и Нејмар предизвика „бура“ со својата изјава. Бразилецот со својата изјава ја постави под знак прашалник својата ...

Пике: Против Ливерпул имавме ментална блокада

Спортски - 24.05.2019

Стоперот на Барселона Жерар Пике за „Ел Паис“ зборуваше за менталната блокада која се случи на неговиот тим на „Енфилд“ кога Барселона беше елиминирана од Ливерпул во полуфиналето од Лигата на шампионите.

Бартомеу контра навивачите: Валверде останува тренер на Барселона!

Sport 1 - 24.05.2019

Првиот човек на шпанскиот шампион Барселона,Жозеп Марија Бартомеу уште еднаш ги разочара навивачите, зашто нивното барање да се смени „главниот виновник“ за неиграњето финале во ЛШ сезонава, Ернесто Валверде нема да им го оствари.

Тухел: Сакам Нејмар и Мбапе да останат во ПСЖ, но ако не биде така, ќе најдеме решение

Sport M - 24.05.2019

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел се надева дека Нејмар и Мбапе нема да го напуштат тимот. Но сепак подготвене и на нивно заминување. Сакам Нејмар и Мбапе да останат во ПСЖ, но ако не биде така, ќе најдеме решение. Пазарот е луд.

Тухел: Ако Нејмар и Мбапе си заминат, ќе бараме решенија

Локално - 24.05.2019

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел не беше категоричен дали Нејмар и Килијан Мбапе ќе продолжат да играат за францускиот тим. Пред два дена, од „Парк де Пренс“ споделија дека 20- годишниот стрелец нема да биде продаден ова лето.

Пике објасни за големиот проблем кој го имале на Енфилд по првиот гол на „црвените“

Спортклуб - 24.05.2019

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике, за Ел Паис, зборуваше за менталната блокада која им се случила на него и неговите соиграчи по првиот гол на Енфилд пред десетина дена. Барселона повторно се соочи со уште една елиминација, втора сезона по ред ...

Тухел: Сакам Нејмар и Мбапе да останат, но ако си одат, ќе најдеме решение

Либертас - 24.05.2019

Париз, 24 мај 2019 (/) – Тренерот на ПСЖ, Томас Тукел се надева дека Нејмар и Килијан Мбапе ќе останат во тимот. Сепак, тој ќе биде подготвен и во случај на нивното заминување. Интерес за талентираниот Французин покажува Реал Мадрид но неговата ...

Тухел нема ништо против продажба на Нејмар и Мбапе: Можеме без секого…

Дерби - 24.05.2019

Германскиот стратег кој е предводник на ПСЖ, Томас Тухел со една изјава ги подгреа шпекулациите за евентуалните заминувања на првите ѕвезди на клубот, Килијан Мбапе и Нејмар. Откако ги собра сите индивидуални признанија, Мбапе изјави дека дошол до ...

Тухел: ПСЖ може без Мбапе и без Нејмар

Екипа - 24.05.2019

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел изјави дека сака Нејмар и Килијан Мбапе да го носат дресот на тимот од Париз и следната сезона, но дека неговиот тим ќе најде решение и доколку си заминат. „Да, сакам да останат во клубот.

Пике се отвори за кошмарот на „Енфилд“ и објасни зошто Барса се загуби на теренот

Дерби - 24.05.2019

Фудбалерите на Барселона мораа да се соочат со уште една болна елиминација во Лигата на шампионите, само 12 месеци по ужасната ноќ на „Олимпико“ во Рим кога беа декласирани од Рома. Ако многумина сметаа дека лекцијата е научена од хоророт во ...

Нејмар порано од сите други играчи на ПСЖ замина на одмор

MTM - 24.05.2019

Сепак, за Нејмар не е завршена сезоната, бидејќи во јуни го очекуваат настапи за бразилската репрезентација на Купот на ...

„Л'Екип“: Пукна љубовта помеѓу Нејмар и Мбапе!

Sport 1 - 24.05.2019

ПСЖ летово ќе биде на големо искушение, зашто речиси сигурно ќе пристигнат понуди за Нејмар и Килијан Мбапе, кои се најдобри фудбалери на клубот од Париз. Француските медиуми пишуваат дека Парижаните сигурно ќе продадат еден од двајцата најважни ...

Нејмар порано од сите други играчи на ПСЖ замина на одмор

Курир - 24.05.2019

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар веќе е во својата татковина, Бразил, објави „Ле Паризиен“. Играчот нема да настапи на последниот меч на сезоната против Ремс поради дисквалификација, па клубот му даде да оди на одмор порано пред другите.

Меси се појави на прес по четири години и побара прошка од фановите: Бевме бедни на Енфилд, не смееше да ни се случи ...

МКД - 24.05.2019

Лео Меси за прв пат по 2015 година имаше средба со медиумите, Аргентинецот откри дека се уште го боли елиминацијата од Лигата на шампионите и побара прошка од навивачите за изданието против Ливерпул.

Пукна љубовта помеѓу Нејмар и Мбапе: Едниот е „вишок“ во ПСЖ

Спортски - 23.05.2019

ПСЖ ова лето ќе биде на големо искушение бидејќи готово сигурно ќе пристигнат понуди за Нејмар и Мбапе, кои се најголеми ѕвезди во тимот. Француските медиуми пишуваат дека „светците“ ова лето сигурно ќе продадат еден од нив двајцата, поради фактот ...

Меси доби директно прашање за Гризман – одговори кратко

Спортклуб - 24.05.2019

Лионел Меси денес за првпат по четири години се појави на прес-конференција во Барселона. Аргентинецот се одлучи да се обрати пред јавноста по подолго време, а шпанските новинари имаа огромен број на прашања.

Ракитиќ: Не заминувам, останувам во Барселона

Денешен - 22.05.2019

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ со јасна и гласна порака – не заминувам од Барселона. Фудбалерот на каталонскиот клуб, пораката им ја испрати на сите медиуми кои во последно време пишуваа дека играчот за врска на Барса заминува во Интер.

Нејмар порано од сите други играчи на ПСЖ замина на одмор

Sport M - 24.05.2019

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар веќе е во својата татковина, Бразил, објави „Ле Паризиен“. Играчот нема да настапи на последниот меч на сезоната против Ремс поради дисквалификација, па клубот му даде да оди на одмор порано пред другите.

Ракитиќ: Не заминувам од Барселона

MakPress - 23.05.2019

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ со јасна и гласна порака – не заминувам од Барселона. Фудбалерот на каталонскиот клуб, пораката им ја испрати на сите медиуми кои во последно време пишуваа дека играчот за врска на Барса заминува во Интер.

Нејмар порано од сите други играчи на ПСЖ замина на одмор

Либертас - 24.05.2019

Париз, 24 мај 2019 (/) – Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар веќе е во својата татковина, Бразил, објави „Ле Паризиен“. Играчот нема да настапи на последниот меч на сезоната против Ремс поради дисквалификација, па клубот му даде да оди на одмор ...

Нејмар порано од сите други играчи на ПСЖ замина на одмор

MakPress - 24.05.2019

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар веќе е во својата татковина, Бразил, објави „Ле Паризиен“. Играчот нема да настапи на последниот меч на сезоната против Ремс поради дисквалификација, па клубот му даде да оди на одмор порано пред другите.