TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бока Јуниорс остана без трофеј, но и без тренер

SportMedia - 14.12.2018

Гиљермо Барос Скелото после поразот во финалето на „Копа Либертадорес" одлучи да го напушти кормилото на Бока Јуниорс. 45-годишниот стратег го водеше клубот од „Ла Бомбоњера" од март 2016. година и успеа да го врати на врвот во аргентинскиот фудбал.

Бока јуниорс остана без трофеј и без тренер

Екипа - 14.12.2018

Гилермо Барош Скелото се одлучи да го напушти кормилото на Бока јуниорс по поразот во финалето од Ривер Плата во Копа Либертадорес. 45-годишниот тренер тимот од „Ла бомбониера“ го презеде во март 2016 година и успеа да го врати во самиот врв на ...

Поразот во „Суперкласико“ го направи своето: Бока остана без тренер

Gol.mk - 14.12.2018

Екипата на Бока Јуниорс остана без трофеј во Копа Либертадорес откако во реваншот од финалето загуби од лутиот ривал Ривер Плата, а сметката за неуспехот ја плати тренерот Гиљермо Барос Скелото.

Бока нема да му го продолжи договорот на тренерот Скелото

TopSport - 14.12.2018

Бока јуниорс нема да го му го продолжи договорот на тренерот Гијермо Барос Скелото по поразот од лутите ривали Ривер Плата во финалето на Копа Либертадорес во Мадрид. Бока по 2:2 ремито на својата „Ла бомбонера“, загуби со 3:1 во продолженијата на ...

„Суперкласико“ го заврши во солзи, но сега си обезбеди трансфер во Европа!

Спортски - 14.12.2018

Изминатиот викенд после неколку одложувања конечно го добивме шампионот на Јужна Америка. Одложениот реванш се одигра во Мадрид, а на крајот трофејот заврши во рацете на Ривер. Фудбалерите на Бока беа поразени откако први стигнаа до водство, имаа ...

УЖАС ВО АРГЕНТИНА: Двајца навивачи на Бока убија фан на Ривер кој се враќал од прослава

SportMedia - 13.12.2018

На тоа, изгледа и за жал, му нема крај. Лудилото кое со себе го доенсе финалето на Копа Либертадорес, однесе и човечка жртва. Ни крив ни должен настрада едно младо, 21.годишно момче, инаку фан на Ривер Плата, кој враќајќи се од прославата по повод ...

Лудило во Аргентина: Навивачи на Бока убија фан на Ривер!

Спортклуб - 13.12.2018

Езекиел Арон Нерис е убиен во аргентинската провинција Мисионес при враќањето од прославата на континенталната титула на тимот на Ривер Плате. Го нападнале двајца навивачи на Бока Јуниорс, противникот во финалето кое се одигра во два натпревара, а ...

Двајца навивачи на Бока обвинети за убиство: Мамо, умирам зашто сум навивач на Ривер!

Sport 1 - 13.12.2018

Ривер плејт го освои трофејот во Копа Либертадорес, откако во реваншот од финалето на „Сантијаго бернабеу“ ја победи Бока јуниорс со 3-1, сепак неколку дена по големиот спектакл пристигнуваат ужасни вести од Аргентина.