TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски и Демерџиев утре ќе договараат како да се обезбеди мирна прослава на 4 февруари

360 степени - 29.01.2023

Македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и неговиот бугарски колега Иван Демерџиев утре на работна средба во Скопје ќе ги договараат заедничките активности кои двете земји ќе ги преземат за обезбедување мирна и безбедна средина за ...

Средба на Спасовски и Демерџиев утре во Скопје

Курир - 29.01.2023

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи на Република Бугарија Иван Демерџиев со придружна делегација, утре, ќе престојува во работна посета на Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија во рамки ...

Што ќе договорат министрите Спасовски и Демерџиев, а за тоа да не дадат изјави за новинарите?

МКД - 29.01.2023

Бугарскиот министер за внатрешни работи Иван Демерџиев, како што потврди македонското МВР, утре во Скопје ќе разговара со министгерот Оливер Спасовски, ама не се предвидени изјави за новинарите.

Ќе добие ли Македонија гаранции од бугарското МВР дека провокаторски групи нема да ја преминат бугарската граница на ...

24 Вести - 29.01.2023

Безбедносната проценка, планот за чествување на 151 годишнината од раѓањето на Гоце Делечвв, но и дали Бугарија е подготвена уште на нејзината граница да стопира одредени групи предводени од европратеникот Ангел Џамбаски кои би планирале евентуални ...

Спасовски утре во Скопје ќе го пречека бугарскиот колега Демерџиев, по средбата нема да даваат изјави

Слободен Печат - 29.01.2023

Утре напладне, во работна посета на Министерството за внатрешни работи, каде ќе се сретне со министерот Оливер Спасовски , ќе престојува Иван Демерџиев , бугарскиот вицепремиер за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи, соопшти МВР.

Демерџиев доаѓа во Скопје, тема на разговор одбележувањето на 151-годишнината од раѓањето на Делчев

Локално - 28.01.2023

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи, Иван Демерџиев на 30 јануари, понеделник, ќе пристигне во Скопје на работна средба. Во текот на разговорите ќе се разговара за организацијата на претстојното одбележување на ...

Во Скопје ќе се сретнат македонскиот и бугарскиот министер за внатрешни работи, но нема да дават изјави за новинарите

Република - 29.01.2023

Утре напладне, во работна посета на Министерството за внатрешни работи, каде ќе се сретне со министерот Оливер Спасовски, ќе престојува Иван Демерџиев, бугарскиот вицепремиер за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи, соопшти МВР.

Утре средба меѓу Спасовски и Демерџиев, но без изјава за медиуми

Lider - 29.01.2023

Утре напладне, во работна посета на Министерството за внатрешни работи, каде ќе се сретне со министерот Оливер Спасовски, ќе престојува Иван Демерџиев, бугарскиот вицепремиер за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи, соопшти МВР.

Во Скопје ќе се сретнат бугарскиот и македонскиот МВР за да се договорат за 4 февруари

Денешен - 29.01.2023

Утре напладне, во работна посета на Министерството за внатрешни работи, каде ќе се сретне со министерот Оливер Спасовски, ќе престојува Иван Демерџиев, бугарскиот вицепремиер за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи, соопшти МВР.

Одбележувањето на раѓањето на Делчев ќе ги седне на маса Спасовски и Демерџиев

Фокус - 29.01.2023

Македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и неговиот бугарски колега Иван Демерџиев утре на работна средба во Скопје ќе ги договараат заедничките активности кои двете земји ќе ги преземат за обезбедување мирна и безбедна средина за ...

Средба на Спасовски и Демерџиев утре во Скопје

Независен - 29.01.2023

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи на Република Бугарија Иван Демерџиев со придружна делегација, утре, ќе престојува во работна посета на Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија во рамки ...