TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Делчево со порака до Јанушев: НЕ за насилството врз жените!

Frontline - 03.07.2020

Носителот ИЕ 3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денес беше пречекан во Делчево со транспарент на кој беше напишано „НЕ за насилството врз жените! Не за Игор Јанушев!“ Ова доаѓа како реакција на аудио снимка која излезе утринава на ...

Делчево со порака до Јанушев: НЕ за насилството врз жените!

Centar - 03.07.2020

Делчево со порака до Јанушев: НЕ за насилството врз жените. Ова доаѓа откако беа објавени разговори во кои Јанушев се заканува дека ќе и стави тупаница на своја ...

Јанушев во посета на фабриката „Витекс“ во Делчево

Курир - 03.07.2020

Ја посетивме текстилната фабрика „Витекс“ во Делчево. Текстилната индустрија е водечка во овој регион. Затоа во програмата се обврзавме на реализација на повеќе проекти кои се однесуваат на оваа гранка, кои ќе потпомогнат во модернизација и ...

Јанушев: Се обврзуваме на 640 милиони евра субвенции за земјоделците

Курир - 03.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ секогаш било на страната на земјоделците. Заеднички сме граделе успешни приказни. Се обврзуваме на 640 милиони евра субвенции за земјоделците. #ИсправиСеМакедонијо ...

Смилков: Колку сте горди на Јанушев професорке Сиљановска?

Бриф - 03.07.2020

Фејсбук статус на Круме Смилков: Колку сте горди на Игор Јанушев, професорке д-р Гордана Силјановска Давкова и Рашела Мизрахи? Сеуште не ве слушнав да го кренете гласот за крај на сексистичките напади после снимките каде јануш се заканува со боксови ...

Нови „бомби“ против СДСМ и ВМРО, протагонисти – Заев и Јанушев

Алсат-М - 03.07.2020

Нови прислушувани разговори се појавија денеска на Јутјуб. Едните се однесуваат за генералниот секретар на ВМРО – ДПМНЕ, Игор Јанушев. Разговара со Миле Јанакиески за листи на вработени и за некои несовпаѓања на оние вработени кои се одбележани.

(АУДИО) Нови „бомби“ за ВМРО-ДПМНЕ: Јанушев разговара со „шефот Јанакиески“ за списоци со гласачи

360 степени - 03.07.2020

На канал на Јутјуб со име „Обнова на РЕЖИМОТ“ се појавија две „бомби“ помеѓу поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, кој е носител на кандидатската листа за пратеници во ...

Јанушев: Финансиска поддршка за компаниите кои ќе вработат млади до 29 години

Курир - 03.07.2020

Носителот на листа на изборна единица 3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска е во посета на општина Македонска Каменица. Јанушев го посети и пазарот во Македонска Каменица каде што подели промотивен материјал и разговараше за ...

Нова „бомба“: Јанушев разговара со Јанакиески за списоци со гласачи

+инфо - 03.07.2020

Две нови „бомби“ во кои разговараат поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев се појавија денеска на каналот „Обнова на режимот“, поставен на платформата Јутјуб.

Јанушев во Македонска Каменица: На 15 јули доаѓа нова ера за Македонија

Курир - 03.07.2020

Носителот на листа во изборната единица 3 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денес беше во посета на пазарот во Македонска Каменица каде што ја презентирал програмата и разменил мислење со младите и пензионерите во врска со проблемите што ги мачат.

Љупчо Николовски до Игор Јанушев: Не сте Богови, расчистете веќе еднаш со оваа грозна оставштина на Груевски

Поглед - 03.07.2020

Јанушев вели “немало да помогне црна кампања против него”. Каква црна кампања? Сам си правиш кампања Јанушев! Никој не ти ги измисли ниту аферите, ниту боксовите што “им ги даваш” на жени! Се си е тоа твое дело.

Јанушев од Македонска Каменица: Со обнова ќе започне реалното зголемување на платите и пензиите

Курир - 03.07.2020

Денес носител на изборна единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија. А, со обновата ќе дојдат многу мерки и проекти кои ќе го подобрат ...

Новa „бомбa“ на Јутјуб, Јанушев и Јанакиески пресметуваат колку гласа ќе добијат

МКД - 03.07.2020

„Обнова на режимот“ е името на новиот јутјуб канал на кој денеска се објавени нови аудио снимки. На двете снимки разговараат Игор Јанушев и Миле Јанакиески за списоците на гласачите. Тема на разговор е математиката на локално ниво за тоа кој од ...

Јанушев: Со обновата ќе почне реалното зголемување на платите и пензиите

MTM - 03.07.2020

Носителот на изборната единица 3, Игор Јанушев, ја посети општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија, а со обновата ќе дојдат многу мерки и проекти кои ќе го подобрат ...

Нови аудио „бомби“: Јанушев во разговор со Јанакиески се заканува со физички напади

Слободен Печат - 03.07.2020

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ се објавени нови аудио снимки. На првата носителот на изборната единица 3 Игор Јанушев во разговор со екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески зборуваат за списоци со гласачи.

Бомба за Јанушев: Ако ја видам наредниот пат, ќе ѝ дадам еден бокс во фаца

А1 On - 03.07.2020

На нов канал на „Јутуб“, овој пат именуван како „Обнова на режимот“, се објавуваат снимки од разговори меѓу носителот на изборната единица три од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, и некогашниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Нова снимка од разговор за списоци со гласачи меѓу Миле Јанакиески и Игор Јанушев

Нова ТВ - 03.07.2020

На Јутјуб се појави нова аудио снимка на која се слушаат гласовите на Миле Јанакиески и Игор Јанушев од ВМРО ДПМНЕ. Во снимениот телефонски разговор тие координираат за списоци со гласачи.

Нови бомби на интернет

Вечер Прес - 03.07.2020

Нови телефонски разговори се објавени денеска на јутјуб. Во нив е наводно гласот на Игор Јанушев, носителот на третата изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ. Во разговорите што се објавени, соговорникот, објавуваат медиумите, наводно е поранешниот министер ...

Нови бомби: Насилство во ВМРО-ДПМНЕ, Јанушев се заканува дека ќе мавал боксови на жени и ќе тепал членови на УМС

Centar - 03.07.2020

Новите аудио материјали кои се појавија денеска ја откриваат насилничката страна на носителот на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 3 Игор Јанушев „Ако ја видам утре вечер, ќе и дадам еден бокс в фаца“ вели генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во разговор ...

Пладневен преглед на вести: Нова аудио бомба – Јанушев ќе мавал бокс во фаца на жена, како е возможно Милшоски да е ...

Frontline - 03.07.2020

НОВИ аудио снимки: Кога ќе ја видам нареден пат ќе и дадам бокс у фаца – Игор Јанушев. ШЕКЕРИНСКА: Како е возможно Милошоски да е недостапен за судот? БОГОЕВСКИ: Апасиев никогаш не бил левичар, тие од Левица што се бореа против режимот повеќе не се ...

Четири нови „бомби“: Јанушев зборува за списоци на вработени и „бележани“, Заев за Бранко и за милионски капитал

365 - 03.07.2020

По мало намалување на темпото на објавување на нелегално снимени разговори со цел политичко оцрнување на противникот во рамките на изборната кампања, денеска објавени се 4 нови снимки. На Јутјуб профил „Обнова на РЕЖИМОТ“ објавени се две аудио ...

Нови аудио снимки: Кога ќе ја видам нареден пат ќе и дадам бокс у фаца – Игор Јанушев

Frontline - 03.07.2020

Две нови аудио снимки се појавија на Јутјуб, од разговори меѓу носителот ИЕ3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, и некогашниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, пренесува А1 он .

Нова „бомба“: Јанушев се заканува на своја колешка со „бокс во фаца“

Локално - 03.07.2020

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ се објавени нови аудио снимка. На неа наводно се слушаат гласовите на Миле Јанакиески и Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ. Во снимениот телефонски разговор тие координираат за списоци со гласачи.

(Аудио) „Пукнаа“ „бомби“ и за Игор Јанушев и Миле Јанакиески

еМагазин - 03.07.2020

Корисник под псевдонимот „ Обнова на режимот “ на Јутјуб објави нови нелагални аудио снимки во кои наводно разговараат генералниот секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната листа во тројката, Игор Јанушев и поранешниот министер за ...

Јанушев во нови аудио бомби

Фактор - 03.07.2020

Нови телефонски разговори се објавени денеска на јутјуб. Во нив се слуша гласот на Игор Јанушев, носителот на третата изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ. Во разговорите тој зборува со поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

24Инфо - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

Опсервер - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

Курир - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев: 160 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ СЕКОЈА ГОДИНА за земјоделците

Вечер - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

Канал5 - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата, се наведува во партиското соопштение. 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на ...

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

Точка - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

MTM - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

MakPress - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев од Свети Николе: Со Обнова ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските ...

Курир - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев: Навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските производи

+инфо - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев од Свети Николе: Ветуваме гарантиран откуп на земјоделските производи

Нетпрес - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев од Свети Николе: Со Обнова ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските ...

Канал5 - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев од Свети Николе: Со Обнова ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските ...

24Инфо - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев: Со Обнова ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските производи

MakPress - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев од Св. Николе: Со Обнова ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските ...

Република - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев од Свети Николе: Со Обнова ветуваме целосна гасификација и БЕСПЛАТЕН ПРИКЛУЧОК ДО СЕКОЈ ДОМ

Вечер - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев од Свети Николе: Гарантираме откуп на земјоделските производи и навремена исплата

360 степени - 02.07.2020

Носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во изборната единица 3, Игор Јанушев денеска го посети Свети Николе каде што истакна дека доколку ВМРО-ДПМНЕ формира Влада ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и ...

(ВИДЕО) Јанушев: Ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските производи

А1 On - 02.07.2020

Носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во изборната единица 3, Игор Јанушев денеска го посети Свети Николе каде што истакна дека доколку ВМРО-ДПМНЕ формира Влада ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и ...

Јанушев: Ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските производи

Бизнис Вести - 02.07.2020

Носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во изборната единица 3, Игор Јанушев денеска го посети Свети Николе каде што истакна дека доколку ВМРО-ДПМНЕ формира Влада ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и ...

(Видео) Јанушев: 40 проценти од новата влада ќе бидат жени

Макфакс - 02.07.2020

Четириесет проценти од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и Носител на изборната единица 3, кој денеска во Свети Николе средба со граѓаните и со партиските активности.

Јанушев: Во новата влада 40 отсто ќе бидат жени

Слободен Печат - 02.07.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во Третата изборна единица Игор Јанушев денеска соопшти дека 40 отсто од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени.

Јанушев на средба со УЖ на ВМРО-ДПМНЕ: Во новата влада 40 проценти ќе ја предводат жени

MakPress - 02.07.2020

Овде во Свети Николе продолжуваме со средба со граѓаните и со партиските активности. Остваривме средба со Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ која што е секогаш со нас рамо до рамо ја водиме оваа битка против оваа криминално рекетарска власт.

(Видео) Јанушев: 40 проценти од новата влада ќе бидат жени

Вечер - 02.07.2020

Четириесет проценти од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и Носител на изборната единица 3, кој денеска во Свети Николе средба со граѓаните и со партиските активности.

Јанушев: Во новата влада 40 отсто ќе бидат жени

Канал5 - 02.07.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во Третата изборна единица Игор Јанушев денеска соопшти дека 40 отсто од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени.

(Видео) Јанушев: 40 проценти од новата влада ќе бидат жени

Centar - 02.07.2020

Четириесет проценти од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и Носител на изборната единица 3, кој денеска во Свети Николе средба со граѓаните и со партиските активности.