TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пирло уверен во титулата: Ние сме Јувентус

Спортклуб - 26.02.2021

Предводникот на Јувентус, Андреа Пирло, сепак верува дека неговиот тим може да ја освои титулата шампион на Италија. Иако заостануваат осум бода зад водечкиот Интер со натпревар помалку, Пирло нема намера да се предаде, односно верува дека неговиот ...

Јувентус со осум младинци во составот за тешкото гостување во Верона

Дерби - 26.02.2021

Во периодот кога Јувентус има густ распоред на натпревари на повеќе фронтови, се соочува и со многу проблеми поради отсуството на важни фудбалери поради повреди и други проблеми. Утре „бјанконерите“ гостуваат во Верона кај една од најнезгодните ...

Јувентус за половина година изгубил 113 милиони евра- ќе ги продава ли играчите ?

Канал5 - 26.02.2021

Јувентус загубил 113 милиони евра во првиот дел од оваа сезона и затоа може да продаде неколку играчи во следниот преоден рок. Италијанските медиуми тврдат дека неколку важни играчи би можеле да го напуштат торинскиот клуб поради финансиски проблеми.

Лидерот Интер во Серија А нема проблем, ќе игра против Џенова

Дриблинг - 26.02.2021

Откако Интер доби непријатни вести од раководството, кое речиси цело е позитивно на Ковид-19, добри вести за стручниот штаб и играчите. Лидерот во калчото потврди дека сите играчи и тренерите се негативни на Ковид-19, Интер во недела го пречекува ...

Јувентус само во првата половина од оваа сезона има страшна загуба од 113 милиони евра

Sport 1 - 26.02.2021

Италијанскиот великан и актуелен првак Јувентус има страшна загуба поради актуелната финансиска криза предизвикана од пандемијата со коронавирус, па само во првата половина од оваа актуелна сезона 2020/21, таа загува е – 113 милиони евра.

Одреден е нов датум за италијанското дерби

Sport M - 26.02.2021

Сè уште чекаме официјална потврда од италијанскиот фудбалски сојуз. Јувентус и Наполи првично требаше да го одиграат првенствениот натпревар на 4 октомври, но тој не се играше затоа што гостите не пристигнаа во Торино поради проблеми со ...

Бројката на Ковид-позитивни во Торино се искачи на осум, „виси“ и мечот со Лацио

SportMedia - 26.02.2021

Бројот на лица заразени со КОВИД-19 во екипата на Торино се искачи на 8 откако уште еден фудбалер е позитивен на последното тестирање. Клубот официјално објави дека денешниот тренинг на тимот е откажан.

Јувентус тоне, изгуби повеќе од 100 милиони евра за половина година, продажбата започнува!

Sport M - 26.02.2021

Италијанскиот гигант Јувентус објави дека за само шест месеци долгот е зголемен за неверојатни 113 милиони евра. Приходите на актуелниот шампион на Италија изнесуваат 258,3 милиони евра, што е многу помалку во споредба со истиот период минатата ...

Одреден датумот за одложеното дерби меѓу Јувентус и Наполи

Gol.mk - 26.02.2021

Одложеното дерби меѓу Наполи и Јувентус, кое требаше да се игра на четврти октомври крена многу прашина. Прво „старата дама“ доби службена победа од 3-0, за на „зелена маса“ да биде поништена одлуката и да се одлучи дека натпреварот ќе се игра.

Одреден нов датум за големото дерби во Серија А

Спортманија - 26.02.2021

Мечот требаше да се игра уште во октомври, но корона-вирусот направи проблеми. Јувентус и Наполи првично требаше да го играат својот меч на 4 октомври, но гостите тогаш не допатуваа поради тоа што имаа заразени играчи со корона-вирусот.

Одреден нов датум за дербито меѓу Јувентус и Наполи

СуперСпорт - 26.02.2021

Јувентус и Наполи требаше да го одиграат мечот уште на 4 октомври, но не беше одигран затоа што гостите не заминаа во Торино поради проблеми со вирусот. Јувентус најпрво го доби службено натпреварот со 3-0, но жалбата на Наполи беше прифатена и сега ...

Кризата удри по шампионот: Јувентус за пола година загуби 113 милиони евра!

СуперСпорт - 26.02.2021

Актуелниот италијански првак Јувентус објави дека се соочил со голема загуба во првите шест месеци од сезонава и во моментов тие се во минус од 113,7 милиони евра. Јувентус имаше приходи од 258,3 милиони евра, а тоа е голем пад, со оглед на нивниот ...

Јувентус објави огромна финансиска загуба, следи продажба на играчите за да се пополни финансиската дупка

Дерби - 26.02.2021

Од таборот на Јувентус и официјално објавија дека во првите шест месеци од сезоната 2020/21 забележале огромни финансиски загуби предизвикани поради пандемијата од коронавирусот. Приходите на клубот минатата година изнесувале 322,3 милиони евра, за ...

Јувентус е во загуба над 100 милиони евра за пола сезона, можна е и продажба на фудбалери

Дриблинг - 26.02.2021

Бордот на директори го разгледа и потврид финансискиот извештај за првата половина од сезоната 2020/2021 заклучно со 31 декември 2020 година, според кој регестрирана е загуба од 113.7 милиони евра.

Познато е кога ќе играат Јуве и Наполи

Спортклуб - 26.02.2021

Одложениот натпревар меѓу Јувентус и Наполи, што требаше да се игра на 4 октомври, презакажан е за 17 март, тврдат италијанските медиуми иако уште нема официјална потврда од Серија А. Мечот тогаш беше одложен поради неможноста Наполи да отпатува во ...

Јувентус за шест месеци загуби повеќе од 100 милиони евра

Спортски - 26.02.2021

Италијанскиот шампион го објави финансискиот извештај за првите шест месеци за сезоната 2020/21 во кој запиша минис од 113,7 милиони евра. Приходите се 258,3 милиони евра, што е исто така голем пад бидејќи во истиот период претходната година биле ...

Одреден новиот датум за италијанското дерби

Спортски - 26.02.2021

Чекаме уште официјална потврда од Италијанскиот фудбалски сојуз. Јувентус и Наполи лигашкиот натпревар првично требаше да го одиграат на 4 октомври, но истиот не беше одигран бидејќи гостите не допатуваа во Торино поради проблеми со коронавирусот.

Јувентус за шест месеци загуби над 100 милиони евра!

Sport M - 26.02.2021

Актуелниот италијански шампион Јувентус тоне во долгови. Како што пишуваат италијанските медиуми за шест месеци „Старата дама“ загубила неверојатни 113 милиони евра. Приходите се 258,3 милиони евра, што секако е помалку, бидејќи во истиот период ...

Јувентус тоне во долгови: За шест месеци загуби повеќе од 100 милиони евра!

Sport 1 - 26.02.2021

Италијанскиот гигант Јувентус објави дека за само шест месеци нивниот долг се зголемил за неверојатни 113 милиони евра. Приходите на актуелниот шампион беа 258,3 милиони евра, што е многу помалку од истиот период минатата година, кога клубот ...

Јувентус во првите шест месеци од сезонава работи во огромен минус

Gol.mk - 26.02.2021

Јувентус го објави финансискиот извештај за првите шест месеци од сезоната 2020/21, во кој се потврдени огромни загуби. Бордот на директори на имаше состанок кој го водеше првиот човек на клубот, Андреа Ањели, каде се разгледуваа сите финансиски ...

Јувентус тоне, зaгуби повеќе од 100 милиони евра за половина година, започнува продажба!

Екипа - 26.02.2021

Италијанскиот гигант Јувентус објави дека за само шест месеци долговите се зголемени за неверојатни 113 милиони евра. Приходите на актуелниот шампион на Италија изнесуваат 258,3 милиони евра, што е многу помалку во споредба со истиот период минатата ...

Јувентус објави огромна финансиска загуба, следи продажба на играчите за да се пополни финансиската дупка

Точка - 26.02.2021

Од таборот на Јувентус и официјално објавија дека во првите шест месеци од сезоната 2020/21 забележале огромни финансиски загуби предизвикани поради пандемијата од коронавирусот. Приходите на клубот минатата година изнесувале 322,3 милиони евра, за ...

Јувентус за половина година загуби еден Роналдо!

Локално - 25.02.2021

Раководството на Јувентус го објави износот на загубите за околу половина година во сезоната 2020/2021 и таа сума звучи астрономски. Впрочем, такви се загубите на другите клубови и лиги во Европа поради пандемијата на коронавирус, но 113,7 милиони ...