TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(живо)Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

Телма - 21.03.2023

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале се реализирало. Работиме не само осигурување на 8 пратеници, ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните ...

ТИЕ РАБОТЕЛЕ ЦЕЛО ВМРО-ДПМНЕ ДА ГЛАСА ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ Груби е убеден дека планот ќе успее

+инфо

Груби: Ние работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставните измени, не само осум пратеници

360 степени

(живо)Груби за Топ Тема: Голчето ми се подарок од ФФМ, баскетот ми е донација од Перо Антиќ

Телма - 21.03.2023

Дали ураганот на лојалистите околу Ахмети ќе го однесе или распламти гневот на “огнените”? За судирот во ДУИ, за скандалот со надзорот на коридорите 8 и 10 Д, за фудбалот на мали голчиња и големите сомнежи за корипција, вечерва во Топ Тема интервју ...

„Баскетот ми е од Перо Антиќ, ракометната топка од Мојсоски“: Груби објаснува за рекреацијата во кабинетот

Слободен Печат

Артан Груби: Баскетот ми е од Перо Антиќ, голчето од ФФМ, а топката од Наумче

Фактор

Османи: Кога ќе се објават предлог -уставните амандмани, верувам дека ќе рефлектираат и тие што се против

ТВ21 - 21.03.2023

Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде говореше и за уставните измени. Османи разбира дека е доста сензитивно прашање, но верува дека ќе има решение. „Ме нема повеќе од 50 денови во медиуми.

Османи: Лошо е ако не поминат уставните измени, запираат преговорите со ЕУ

ТВ21

(живо) Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети, не е позади Груби, ниту ...

Телма - 21.03.2023

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби во Топ Тема, додавајќи дека веќе месец и пол имаат активности во огранокот во Чаир, на состаноците со ...

Митингот е потврда на поддршката за Ахмети, работиме за ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени, посочи Груби

Н.Македонија

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

Во Центар - 21.03.2023

– Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени. Ако ВМРО-ДПМНЕ е определена за европска Македонија тогаш ќе се придружи на уставните измени, изјави вечерва првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците ...

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

Независен

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

Кајгана

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

ТВ21

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

4NEWS

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

Либертас

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени, македонскиот народ добива најмногу од тоа

Локално

Курир 365 Република Lider Вечер Прес Пулс24 Нетпрес

Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа, ДКСК има должност веднаш да постапи

Сител - 21.03.2023

Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа. Вака некако изгледа врската во семејството Груби, а тоа најдобро се гледа по купувањето на дуќанот на улица Македонија од страна на Ветон Груби и наплаќањето за туристички услуги од државните институции со ...

Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа, ДКСК има должност веднаш да постапи

Курир

Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа, ДКСК има должност веднаш да постапи

Опсервер

(Видео) Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа, ДКСК има должност веднаш да постапи

Макфакс

Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа, ДКСК има должност веднаш да постапи

MakPress

(ВИДЕО) Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа?

А1 On

(ВИДЕО) Митева: Дали Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа?

Press24

PressingTV MTM Нетпрес Република Lider Канал5 Во Центар

Додека Артан Груби е Вицепремиер, брат му Ветон добива тендери од 1 милион денари, ДКСК и ЈО да реагираат, вели ...

Скопје1 - 21.03.2023

Додека Артан Груби е Вицепремиер, Ветон Груби преку неговата фирма ЕТЦ Травел ДООЕЛ добива државни тендери, вели ВМРО-ДПМНЕ „Над 1 милион денари во период од две години од владата и министерството на Груби се префрлени на фримата на братот на Артан, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Артан Груби е Вицепремиер, брат му Ветон добива тендери од 1 милион денари

Сител

Груби откако станал вицепремиер му дал на братот еден милион денари државни пари

Република

Oд Груби за братот еден милион денари државни пари

PressingTV

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Артан Груби е Вицепремиер, брат му Ветон добива тендери

Канал5

„Додека Артан Груби е Вицепремиер, брат му Ветон добива тендери од 1 милион денари, ДКСК и ЈО да реагираат“

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Артан Груби е Вицепремиер, брат му Ветон добива тендери од 1 милион денари, ДКСК и ЈО да реагираат

MakPress

Митева: Братот на Артан Груби од државата има добиено над 1 милион евра

24 Вести - 20.03.2023

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека братот на првиот вицепремиер Артан Груби од државата има добиено над 1 милион евра. Тврдат – Груби директно, од позиција на министер му исплаќал услуги на фирмата на неговиот ...

Митева: Фирма на братот на Артан Груби добила од државата над 1 милион денари

MakPress

(Видео) Артан Груби давал државни пари на братот Ветон Груби, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин

ВМРО-ДПМНЕ: Артан Груби дал пари на фирмата на братот Ветон Груби

Курир - 20.03.2023

Криминалот на Артан Груби нема крај, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Груби ги полни џебовите на неговиот брат со буџетски пари, а Ковачевски го аминува. Според документите од отворени финансии може да се увиди како Артан Груби од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Артан Груби дал пари на фирмата на братот Ветон Груби

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Груби давал државни пари на фирмата на братот Ветон Груби

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Артан Груби дал пари на фирмата на братот Ветон Груби

Сител

На кого ќе помогне ако не на брат: Артан на Ветон Груби му дал 16.000 евра државни пари за туристичката агенција

Република

Артан Груби дал пари на фирмата на братот Ветон Груби, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Артан Груби дал пари на фирмата на братот Ветон Груби

Нетпрес

Либертас Макфакс Lider PressingTV MTM MakPress Press24

Митева: 1 милион за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси, институциите да не молчат

MakPress - 20.03.2023

Нема крај на криминалите и сомнителните зделки во владеењето на Груби. Ова се трансакциите кои државните институции ги направиле кон ЕТЦ ТРАВЕЛ ДООЕЛ Скопје, фирма во сопственост на братот на Артан Груби чија вредност надминува 1 милион денари.

Митева: 1 милион за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси, институциите да не молчат

Курир

Милион денари за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси, институциите да не молчат, вели Митева

Нетпрес

Груби го почестил братот Ветон со еден милион денари државни пари

Република

(ВИДЕО) Митева: 1 милион за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси, институциите да не молчат

А1 On

Митева: 1 милион за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси

Канал5

Митева: Еден милион за фирмата на братот на Груби, институциите да реагираат

Макфакс - 20.03.2023

Во период од 2020 до 2022 се направени 8 трансакции од Владата, Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците и Министерството за економија на фирмата на братот на Артан Груби ЕТЦ Травел ДООЕЛ Скопје, објави на прес-конференција, ...

Митева: Еден милион за фирмата на братот на Груби, институциите да реагираат

MTM

А од братот еден милион денари: Артан го помогнал Ветон во бизнисот со агенцијата, ама со државни пари

PressingTV

(ВИДЕО) Митева: 1 милион за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси

Фокус