TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанец заминал во самоизолација, па повикал вработени од кабелски оператор да му монтираат кабелска и интернет

Press24 - 09.04.2020

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе Предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 ...

По 2.000 евра казна за 19 прилепчани

Слободен Печат - 09.04.2020

Тие за време на полицискиот час биле затекнати како се движат на различни локации во градот. Основното јавно обвинителство од Прилеп до Основниот суд во градот поднесе казни против 19 лица, обвинети за кривичното дело непостапување според ...

Во Делчево побарани казни од по 2 000 евра за четири лица

360 степени - 09.04.2020

Oбвинителството во Делчево бара казна за четири лица поради прекршување на полицискиот час. За сите се бара судот да им изрече казни од по 2 000 евра. Тие се обвинети за делото непостапување според здравствените прописи за време на ...

Четиричлено семејство од Берово патувало со автомобил за време на полициски час

Макфакс - 08.04.2020

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот. И покрај тоа што знаеле за мерките против опасната заразна болест Ковид-19, лицата не постапиле според прописите и во текот на ...

Казнето семејство од Берово, се возело со автомобил за време на полициски час

360 степени - 08.04.2020

Четири члена на едно семејство од Берово се казнети поради прекршување на забраната за движење за време на викендот. Тие биле затекнати во својот автомобил во време од 16 часот до 5 часот, кога во сила е полицискиот час.

Поведени постапки за непочитување на здравствените прописи во Скопје

Канал5 - 08.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело. Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Скопјанец потпишал изјава за изолација, па отишол да пазари во маркет

Макфакс - 08.04.2020

Скопското основнo јавно обвинителство предлага казна за човек кој ја прекршил мерката за самоизолација, откако од Словенија се вратил во земјава. Како што информираат од обвинителството, обвинетиот на 17 март, при влез на граничниот премин ...

Досега 533 граѓани добиле кривични пријави за непочитување на самоизолацијата и полицискиот час

Мета - 08.04.2020

Движењето надвор за време на полицискиот час и непочитувањето на мерките за самоизолација и карантин доведе до тоа 533 граѓани да добијат кривични пријави со вкупна вредност од неколку стотици илјади евра.

41 прекршувања на забраната за движење во последните 24 часа

Алсат-М - 07.04.2020

Во последните 24 часа, Министерството за внатрешни работи има регистрирано 41 прекршувања на полицискиот час на целата територија .20 од нив во Скопје, 7 во Охрид, 5 во Струмица, 4 во Тетово, 3 во Битола, 1 во Велес и 1 во Штип.

Четворица штипјани возеле со автомобили за време на полициски час, ќе платат 2.000 евра казна

Press24 - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Штип со предлози за издавање казнени налози за четири лица во износ од 100 дневни глоби, секоја однив во висина од по 20 евра, односно 2.000 евра. - Побараната парична казна е заради сторено кривично дело – ...

Две лица не го почитувале полицискиот час во Берово

А1 On - 07.04.2020

Против две лица Основното јавно обвинителство Берово поднесе Предлог за издавање казнен налог за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Поради прекршување на полицискиот час во Штип се бараат казни за четири, во Гостивар за три лица

360 степени - 07.04.2020

Поради прекршување на полицискиот час, обвинителствата во Штип и Гостивар бараат парични казни за вкупно седум граѓани. Во Штип забраната за движење ја прекршиле четири лица во различни случаи и за нив се бараат казни од по 2 000 евра.

Седум велешани обвинети за непостапување според здравствени прописи во време на епидемија

А1 On - 07.04.2020

Велешкото обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик“.

Жители на Делчево, Куманово и Велес се шетале за време на полицискиот час – ОЈО бара казни од 800 до 2 000 евра

360 степени - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Делчево поднесе предлози за парични казни од по 2 000 евра против три лица кои за време не викендот не го почитувале полицискиот час. Парични казни од по 1 000 евра побара и ОЈО од Куманово за седум лица кои исто така ...

За тројца делчевци казна за непочитување на полицискиот час

А1 On - 07.04.2020

Тројца делчевци викендот се движеле без дозвола после 16 часот. Јавен обвинител предложи парични казни за секого од нив по 2.000 евра. Од Јавеното обвинителство соопштија дека поднесени се предлози за издавање казнени налози против лицата за сторено ...

Големи казни за граѓани на Гостивар кои го прекршиле полицискиот час

Курир - 07.04.2020

Гостиварското обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози за три лица кои не постапиле според здравствените прописи и со тоа го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член ...

Парична казна за седум лица од Куманово

Бизнис Вести - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

За тројца делчевци по 2000 евра казна за непочитување на полицискиот час

iPortal - 07.04.2020

Тројца делчевци викендот се движеле без дозвола после 16 часот. Јавен обвинител предложи парични казни за секого од нив по 2.000 евра. Од Јавеното обвинителство соопштија дека поднесени се предлози за издавање казнени налози против лицата за сторено ...

За тројца делчевци казна за непочитување на полицискиот час

Опсервер - 07.04.2020

Скопје 7 април 2020 () – Тројца делчевци викендот се движеле без дозвола после 16 часот. Јавен обвинител предложи парични казни за секого од нив по 2.000 евра. Од Јавеното обвинителство соопштија дека поднесени се предлози за издавање казнени налози ...

Седум велешани обвинети за непостапување според здравствени прописи во време на епидемија

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 () – Велешкото обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Непочитување на полциски час во Куманово, Делчево и Велес

Press24 - 07.04.2020

Непочитување на полициски час во Куманово, Велес и Делчево, каде од ОЈО за 17 лица се побарани парични казни Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело – ...

Казнени предлози од ОЈО Куманово заради непочитување на полицискиот час

А1 On - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, информираат од Јавното обвинителство.

Заработиле казна од по 2.000 евра: И покрај забраната за движење, не го почитувале полицискиот час

Курир - 07.04.2020

Тројца делчевци викендот се движеле без дозвола после 16 часот. Јавен обвинител предложи парични казни за секого од нив по 2.000 евра. Од Јавеното обвинителство соопштија дека поднесени се предлози за издавање казнени налози против лицата за сторено ...

По 1.000 евра казни за кумановчаните што не го почитувале полицискиот час

Република - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, информираат од Јавното обвинителство.

Во Велес обвинети седум лица за непостапување според здравствени прописи

Бизнис Вести - 07.04.2020

Велешкото обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Побарани парични казни за три лица во Делчево

Бизнис Вести - 07.04.2020

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Делчево поднесе предлоза за издавање казнени налози против три лица за сторено кривично дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Неколку мина Кумановци не ги почитувале мерките, им се заканува казна од по 1.000 евра

Курир - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, информираат од Јавното обвинителство.

Седум велешани обвинети за непостапување според здравствени прописи во време на епидемија

Либертас - 07.04.2020

– Велешкото обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик“.

За тројца делчевци казна за непочитување на полицискиот час

Либертас - 07.04.2020

– Тројца делчевци викендот се движеле без дозвола после 16 часот. Јавен обвинител предложи парични казни за секого од нив по 2.000 евра. Од Јавеното обвинителство соопштија дека поднесени се предлози за издавање казнени налози против лицата за ...

Условна тримесечна затворска казна за двајца беровци за непочитување на полицискиот час

24Инфо - 07.04.2020

Против две лица Основното јавно обвинителство Берово поднесе Предлог за издавање казнен налог за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Обвинителство бара условна казна затвор за двајца беровци кои не го почитувале полицискиот час

360 степени - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Берово поднесе предлог за казнен налог за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Казнени предлози од ОЈО Куманово заради непочитување на полицискиот час

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 () – Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, информираат од Јавното ...

ОЈО Берово предлага условна казна за две лица за непочитување на полицискиот час

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 () – Против две лица Основното јавно обвинителство Берово поднесе Предлог за издавање казнен налог за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Казнени предлози од ОЈО Куманово заради непочитување на полицискиот час

Либертас - 07.04.2020

– Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, информираат од Јавното обвинителство.

ОЈО Берово предлага условна казна за две лица за непочитување на полицискиот час

Либертас - 07.04.2020

– Против две лица Основното јавно обвинителство Берово поднесе Предлог за издавање казнен налог за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. Обвинетите, како што соопшти Јавното обвинителство, непочитувајќи ја ...

Парична казна за седум лица од Куманово

Кумановски м. - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Парична казна за седум лица од Куманово

Скопје1 - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

За тројца делчевци казна за непочитување на полицискиот час

MakPress - 07.04.2020

Тројца делчевци викендот се движеле без дозвола после 16 часот. Јавен обвинител предложи парични казни за секого од нив по 2.000 евра. Од Јавеното обвинителство соопштија дека поднесени се предлози за издавање казнени налози против лицата за сторено ...

Седум велешани обвинети за непостапување според здравствени прописи во време на епидемија

MakPress - 07.04.2020

Велешкото обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик“.

Казнени предлози од ОЈО Куманово заради непочитување на полицискиот час

MakPress - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, информираат од Јавното обвинителство.

ОЈО Берово предлага условна казна за две лица за непочитување на полицискиот час

MakPress - 07.04.2020

Против две лица Основното јавно обвинителство Берово поднесе Предлог за издавање казнен налог за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. Обвинетите, како што соопшти Јавното обвинителство, непочитувајќи ја ...

Во Штип предложени парични казни за четири лица кои не го почитувале полицискиот час

А1 On - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Штип со предлози за издавање казнени налози, од судија поединец во Основниот суд Штип побара на четири лица да им изрече парични казни во износ од по 100 дневни глоби, секоја од нив во висина од по 20 евра во денарска ...

Четворица штипјани со казни од по 2 000 евра за прекршување полициски час

Канал5 - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Штип со предлози за издавање казнени налози, од судија поединец во Основниот суд Штип побара на четири лица да им изрече парични казни во износ од по 100 дневни глоби, секоја од нив во висина од по 20 евра.

За време на полицискиот час четворица штипјани се возеле со автомобили

Слободен Печат - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Штип со предлози за издавање казнени налози, од судија поединец во Основниот суд Штип побара на четири лица да им изрече парични казни во износ од по 100 дневни глоби, секоја од нив во висина од по 20 евра во денарска ...

Во Штип предложени парични казни за четири лица

24Инфо - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Штип со предлози за издавање казнени налози, од судија поединец во Основниот суд Штип побара на четири лица да им изрече парични казни во износ од по 100 дневни глоби, секоја од нив во висина од по 20 евра во денарска ...

Поведена постапка за три лица кои го прекршиле полицискиот час во Гостивар

24Инфо - 07.04.2020

Гостиварското обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози за три лица кои не постапиле според здравствените прописи и со тоа го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член ...

Поведена постапка за три лица кои го прекршиле полицискиот час во Гостивар

Канал5 - 07.04.2020

Гостиварското обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози за три лица кои не постапиле според здравствените прописи и со тоа го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Поведена постапка за три лица кои го прекршиле полицискиот час во Гостивар

А1 On - 07.04.2020

Гостиварското обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози за три лица кои не постапиле според здравствените прописи и со тоа го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член ...

Во Штип предложени парични казни за четири лица

ТВ21 - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Штип со предлози за издавање казнени налози, од судија поединец во Основниот суд Штип побара на четири лица да им изрече парични казни во износ од по 100 дневни глоби, секоја од нив во висина од по 20 евра во денарска ...

Поведена постапка за три лица кои го прекршиле полицискиот час во Гостивар

ТВ21 - 07.04.2020

Гостиварското обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози за три лица кои не постапиле според здравствените прописи и со тоа го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член ...