TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски до ЕУ: „благодарам за помошта“

Р.С.Европа - 09.02.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска му се заблагодари на Европскиот парламент за помошта што Украина ја добива од ЕУ за да се одбрани од руската инвазија. Откако ги добија ветувањата за западни борбени тенкови во последниве недели, ...

Борел: ЕУ ќе и достави поголема воена поддршка на Украина

Р.С.Европа

Зеленски бара борбени авиони „што е можно поскоро“

Deutsche Welle

Зеленски бара борбени авиони во ненадејните посети на Лондон и Париз

Либертас

Зеленски пристигна во Брисел за самитот на ЕУ

Независен

Зеленски е на европска турнеја, заедно со Макрон патува на самитот на ЕУ во Брисел

Нова ТВ

Зеленски на средба со Макрон и Шолц во Париз: Франција и Германија имаат потенцијал да ја сменат играта во борбата против Русија

360 степени

Локално Нетпрес Алсат-М Zoom

Макрон и Шолц му ветија натамошна поддршка на Зеленски во Париз

МКД - 09.02.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа пристигна во Париз, втората станица од неговата ненајавена европска турнеја, каде што се сретна со францускиот претседател и со германскиот канцелар, кои му ветија натамошна поддршка.

Макрон со Зеленски и Шолц: Иднината на Европа зависи од настаните во Украина

Макфакс

Макрон му додели на Зеленски орден „Легија на честа“ и вети дека Франција ќе и помогне на Украина да постигне праведен мир

CivilMedia

Зеленски слета во Париз

А1 On

По Лондон, Зеленски вечерва ќе замине во посета на Париз

Бизнис Вести

Зеленски на европска турнеја: Вечерва во Париз со Макрон, наскоро ќе пристигне во Брисел

Локално

По Лондон, Зеленски вечерва ќе замине во посета на Париз

Frontline

Опсервер Во Центар А1 On Канал5 Вечер Прес MakPress MTM Локално