TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Австралија приведена телевизиска екипа што снимала протест против рудник за јаглен

Макфакс - 22.07.2019

Француски телевизиски новинар и неговата екипа се уапсени откако снимале демонстранти кои блокирале рудник за јаглен во австралиската североисточна држава Квинсленд. Државната полиција соопшти дека седум лица, меѓу кои и четири Французи на возраст ...

Во Австралија приведена телевизиска екипа што снимала протест против рудник за јаглен

24Инфо - 22.07.2019

Француски телевизиски новинар и неговата екипа се уапсени откако снимале демонстранти кои блокирале рудник за јаглен во австралиската североисточна држава Квинсленд. Државната полиција соопшти дека седум лица, меѓу кои и четири Французи на возраст ...