TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вратен еден од избеганите затвореници - политички препукувања за состојбата во затворите

Сител - 31.01.2023

Само три дена траеше бегството на дилерот Ариф Алили од Кичево кој од отвореното одделение во затворот во Шутка и избега на затворската полиција. Полициските службеници го нашле денеска и тоа во центарот на Битола.

Полицијата го уапси Ариф Алити, затвореникот кој избега од Шутка

Слободен Печат

Фатен дилерот од Кичево кој избега од затворот во Шутка

Фокус

Фатен дилерот од Кичево кој избега од затворот во Шутка, директорот: Сега ќе биде сместен во затворениот дел

А1 On

Фатен бегалец од затворот „Шутка“

Локално

Истрагата за бегството на Мемети сè уште трае, изјави Тупанчески и изрази уверување дека ќе заврши со правен епилог

360 степени

Тупанчевски: Се уште трае истрагата за бегството од затворот во Идризово

Р.С.Европа

Фокус Алсат-М Либертас еМагазин Либертас +инфо Скопје24

Андов: Тезите на ВМРО-ДПМНЕ дека затворениците намерно се ослободуваат се штетни, бараме извинување

Макфакс - 31.01.2023

По повод последните обвинувања од страна на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот портпарол Наум Стоилковски, казнено-поправната установа „Скопје“ остро реагира на изнесените наводи кој се ноторни лаги и манипулации .

Реакција од затворот „Скопје“: Филип Андов раководи со институција затвор, а не со логор

Макфакс

Затворот „Скопје“ реагира: Ова не е логор, мора да им се обезбедат сите права на затворениците

Слободен Печат

Реакција од затвор „Скопје“: Филип Андов раководи со институција–затвор, а не со логор

MTM

Реакција од затвор „Скопје“: Филип Андов раководи со институција–затвор, а не со логор

Точка

Казнено-поправната установа „Скопје“ реагира на изнесените лаги и невистини, како и манипулации од страна на одредени политички партии во изминатиот период, а по повод, како што велат, бегства на затвореници

Centar

Реакција од затворот „Скопје“: Филип Андов раководи со институција затвор, а не со логор

Фокус

Либертас MTM

ВМРО-ДПМНЕ: На Соколу „му бегаат“ затвореници исто како во Тринидад и Тобаго, Зимбабве и Јемен

MakPress - 31.01.2023

Суштината е што на Филип Андов - Сокол никој не му забележува на тоа дали води логор или не, туку што од затвор секој втор ден му бегаат криминалци Суштината е што на Филип Андов - Сокол никој не му забележува на тоа дали води логор или не, туку што ...

Стоилковски: Ново бегство од затворот во Шуто Оризари

Слободен Печат

Стоилковски: Ново бегство од затворот „Скопје”, мора ли крв да падне како во Идризово за одговорност на Тупанчевски и Андов „Сокол”?

Курир

(Видео) Стоилковски: Ново бегство од затворот „Скопје”, мора ли крв да падне за одговорност на Тупанчески и Андов?

Макфакс

Стоилковски: Уште еден затвореник му избега на „Сокол“ од затворот, избегал Алили од Кичево

ТВ21

УШТЕ ЕДЕН ЗАТВОРЕНИК ПОБЕГНАЛ ОД ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА Стоилковски прашува дали мора да падне крв за да се реагира?

+инфо

Стоилковски: Ново бегство од „Шутка”, мора ли крв да падне како во Идризово за одговорност на Тупанчевски и Сокол?

24Инфо

Фактор MTM Република Сител Нетпрес А1 On Точка Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка од Филип Андов-Сокол и одговорност од Тупанчески

Макфакс - 31.01.2023

„Во рок од еден месец јавноста дозна за три бегства од затвор. Последниот случај на бегство е повторно од затворот Шутка каде што директор е кадарот на СДС , Филип Андов `Сокол`. Имено лицето Ариф Алили од Кичево, уапсен за дрога, избегал од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка од Филип Андов – Сокол и одговорност од Тупанчевски

А1 On

Оставка од Филип Андов – Сокол и одговорност од Тупанчевски, бара ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка од Филип Андов – Сокол и одговорност од Тупанчевски

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка од Филип Андов „Сокол“ и одговорност од Тупанчески

MTM

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка од Филип Андов – Сокол и одговорност од Тупанчевски

Lider

Оставка од Филип Андов – Сокол и одговорност од Тупанчевски, бара ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес

Press24 Канал5 Zoom Фокус MakPress