TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукаку: После поразот од Севиља не зборував четири дена

Спортски - 24.09.2020

Напаѓачот на Интер Ромелу Лукаку се надева дека ќе извлече порака од поразот од Севиља во финалето од Лигата на Европа одиграно на 21. август. Шпанскиот тим славеше со резултат 3:2, а еден од трагичарите на Интер беше Лукаку бидејќи третиот гол на ...

Лукаку: По автоголот со Севилја, не зборував четири дена!

TopSport - 24.09.2020

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку вели дека се надева дека „научил нешто“ од поразот од Севилја во финалето на Лига Европа, но признава дека воопшто не му било лесно. Ударот на Диего Карлос со ножички заврши во Лукаку и тој си постигна автогол за ...

Мората: Отсекогаш чувствував љубов кон Јувентус

Курир - 24.09.2020

Напаѓачот на Јувентус, Алваро Мората го прокоментира неговото враќање во тимот. -Одлично е чувството да се вратам овде. Секогаш чувствував приврзаност кон Јувентус, сега сум среќен. Мојот прв период овде беше одличен, но убеден сум дека станав ...

Лукаку: По поразот од Севиља во ЛЕ - четири дена не прозборев!

Gol.mk - 24.09.2020

Ромелу Лукаку ја одигра најдобрата сезона во својата кариера постигнувајќи 34 погодоци во сите конкуренции за Интер . Тој беше главен играч и во походот во Лигата на Европа, но доживеа големо разочарување во финалето.

Лукаку откри како се чувствуваше: Четири дена не зборував

Sport M - 24.09.2020

Ромео Лукаку има многу добра сезона зад себе во Интер, но поразот во финалето од Лига Европа против Севиља беше многу тежок за него. Тој е виновен и за еден од головите бидејќи топката ја стави во сопствената мрежа по ударот на Диего Карлос.

Лукаку се отвори за кошмарот во Германија: Не зборував со никого четири дена

Дерби - 24.09.2020

Интер беше ослободен во првото коло во Серија А поради фактот што до последниот ден играше во Лигата на Европа, натпреварување кое на крајот се претвори во болен сон за играчите на италијанскиот тим кој загубија во големото финале од Севилја.

Лукаку: По поразот од Севиља четири дена не зборував со никој, а потоа...

24Фудбал - 24.09.2020

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку вели дека му било многу тешко по поразот од Севиља во финалето од Лига Европа, дури по четири дена успеал да се крене. Севиља со 3-2 го победи Интер во финалето од Лига Европа, при резултат од 2-2, на 15 минути пред ...

Дибала се врати на тренинзи и е во комбинација за со Рома

SportMedia - 24.09.2020

Паоло Дибала од вчера повторно е на тренинг на Јувентус. Офанзивецот отсуствуваше речиси еден месец поради повреда на мускулот но сега се враќа пре многу важниот меч виклендов против тимот на Рома.

Мората од мал сонувал да заигра за Јуве, Реал, Челси и Атлетико

Оff.net - 24.09.2020

По две годишната авантура, Алваро Мората се врати во Јувентус, клубот за кој од секогаш имал желба да заигра, исто како и за сите останати од неговата кариера. Класика муабет на фудбалер кој од што не знае друго да одговори, истото го вергла на ...

Лукаку: По поразот од Севиља четири дена не зборував

МКД - 24.09.2020

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку вели дека му било многу тешко по поразот од Севиља во финалето од Лига Европа, дури по четири дена успеал да се крене. Севиља со 3-2 го победи Интер во финалето од Лига Европа, при резултат од 2-2, на 15 минути пред ...

Мората: Отсекогаш чувствував љубов кон Јувентус

Опсервер - 24.09.2020

Торино, 24 септември 2020 () – Напаѓачот на Јувентус, Алваро Мората го прокоментира неговото враќање во тимот. – Одлично е чувството да се вратам овде. Секогаш чувствував приврзаност кон Јувентус, сега сум среќен.

Мората: Отсекогаш чувствував љубов кон Јувентус

Sport M - 24.09.2020

Торино, 24 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Алваро Мората го прокоментира неговото враќање во тимот. – Одлично е чувството да се вратам овде. Секогаш чувствував приврзаност кон Јувентус, сега сум среќен.

Мората: Отсекогаш чувствував љубов кон Јувентус

Либертас - 24.09.2020

Напаѓачот на Јувентус, Алваро Мората го прокоментира неговото враќање во тимот. – Одлично е чувството да се вратам овде. Секогаш чувствував приврзаност кон Јувентус, сега сум среќен. Мојот прв период овде беше одличен, но убеден сум дека станав ...

Мората: Отсекогаш чувствував љубов кон Јувентус

MakPress - 24.09.2020

Напаѓачот на Јувентус, Алваро Мората го прокоментира неговото враќање во тимот. – Одлично е чувството да се вратам овде. Секогаш чувствував приврзаност кон Јувентус, сега сум среќен. Мојот прв период овде беше одличен, но убеден сум дека станав ...

Официјално: Алваро Мората повторно ќе игра во дресот на Јувентус

Во Центар - 23.09.2020

Јувентус и Атлетико Мадрид потврдија, Алваро Мората следната сезона ќе ја помине како позајмен во тимот од Торино. Јувентус за едногодишната позајмица на Атлетико Мадрид ќе му плати 10 милиони евра а по завршувањето на сезонава ќе може да го откупи ...