TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И Чопер си ја најде среќата надвор од Македонија

Скопје инфо - 12.04.2024

Во нашата држава, ситуацијата со бездомните кучиња е безнадежна. Постојано сме сведоци на напуштени кучиња, каснати граѓани, донации за лекување и хируршки интервенции. Но, деновиве сме сведоци на една поинаква приказна.

Кучето Чопер по кое трагаа скопјани се врати кај сопственикот – купил автомобил за да го однесе во Германија

Црнобело - 12.04.2024

Турист од Германија вдомил бездомно куче кое три месеци го чувал во Скопје. Но, неколку дена пред да се врати дома, кучето се изгубило. За среќа, кучето е пронајдено, а сопственикот купил и автомобил само за да може да го однесе во својата земја.

Приказната за скопското бездомно куче Чопер и Виетнамскиот јутјубер Ву

MakPress - 12.04.2024

Бездомното куче Чопер, по кое македонските граѓани трагаа неколку денови, повторно се најде во рацете на неговите сопственици кои случајно го запознаа, додека биле на привремен престој во Скопје.

Бездомното куче Чопер повторно е кај газдите и утре ќе патува за Германија

Мета - 12.04.2024

Неколку часа траеше патешествието додека кучето Чопер, по кое македонските граѓани трагаа со денови, а кое повторно се најде во рацете на неговите сопственици кои се со потекло од Виетнам, а со привремен престој во Скопје.

ВИДЕО | Познат јутјубер од Виетнам си го изгубил кучето во Скопје: Апелира за помош на социјалните мрежи

Слободен Печат - 11.04.2024

Младиот јутјубер и тиктокер Филип Ву кој по потекло е од Виетнам, а неговиот живот го одвел на повеќе дестинации низ светот, престојуваше и во Македонија. Сега, тој се огласи на социјалните мрежи со апел за помош да се најде неговото куче кое се ...

Како влијае времето поминато со кучиња врз нашиот мозок

Факултети - 11.04.2024

Многумина од нас имаат кучиња и ги сметаат за членови на семејството. Всушност, чувањето домашни миленици се зголеми во текот на пандемијата и не покажува знаци на забавување. За кучињата често се вели дека го поттикнуваат расположението - тие се ...

[ВИДЕО] Апел за помош: Виетнамски јутјубер во потрага по своето куче за кое се грижел за време на престојот во ...

Точка - 11.04.2024

Деновиве на социјалните мрежи е актуелно видеото на младиот тиктокер и јутјубер, Филип Ву, кој потекнува од Виетнам. Овој човек патувал на повеќе дестинации во светот, а животот го донел и во нашата земја.

Скопје во потрага по изгубеното куче Чопер, има уште два дена да патува за Германија

Мета - 11.04.2024

На социјалните мрежи масовно се споделуваат фотографии од изгубеното куче Чопер, откако видео креаторот и јутјубер Филип Ву со потекло од Виетнам, објави вирално видео на социјалните мрежи.

Бездомното куче Чопер повторно е кај газдите и утре ќе патува за Германија

Радио МОФ - 12.04.2024

Неколку часа траеше патешествието додека кучето Чопер, по кое македонските граѓани трагаа со денови, а кое повторно се најде во рацете на неговите сопственици кои се со потекло од Виетнам, а со привремен престој во Скопје.

Приказна за скопското бездомно куче Чопер и виетнамскиот јутјубер Ву

Градска - 12.04.2024

„По објавувањето на сторијата за Чопер на Мета.мк , во 1 часот наутро ни пишаа луѓе кои нè известија дека кучето се наоѓа кај нив, во населбата Шуто Оризари. Тие ни рекоа дека го нашле како талка по скопските улици и дека веќе неколку дена се грижат ...

Приказната за скопското бездомно куче Чопер и виетнамскиот јутјубер Ву

Сител - 12.04.2024

Македонските граѓани трагаа неколку денови по бездомното куче Чопер,тоа повторно се најде во рацете на неговите сопственици кои случајно го запознаа, додека биле на привремен престој во Скопје.

[ФОТО] Бездомното куче Чопер повторно е кај сопствениците и утре ќе патува за Германија: „Чопер се врати дома! Само ...

Точка - 12.04.2024

Неколку часа траеше патешествието додека кучето Чопер, по кое македонските граѓани трагаа со денови, а кое повторно се најде во рацете на неговите сопственици кои се со потекло од Виетнам, а со привремен престој во Скопје.