TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Предлогот, кој според нашите информации е стигнат, е неприфатлив за нас

360 степени - 30.06.2022

Според претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пристигнатиот француски предлог не е ништо друго освен неколку семантички измени во првичниот предлог, кој беше неприфатлив и за опозицијата и за Владата Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски не го видел францускиот предлог, Но тврди дека со мала семантичка игра се подготвува асимилација на македонците

Сакам да кажам

Мицкоски: Нема да прифатам менување на Уставот по бугарски барања и по цена на мојата политичка кариера

Телма

Мицкоски повикува на будност: Владата веднаш да го објави предлогот, тој да биде достапен за сите граѓани, зошто го кријат ако е толку добар?

Курир

Мицкоски: Барам веднаш, ако е толку добар предлогот Владата да го објави на нејзината страна

А1 On

Мицкоски: Ако новиот француски предлог е толку добар, Ковачевски веднаш да го објави

МКД

Мицкоски: Владата веднаш да го објави предлогот, да не го крие

Канал5

Фокус Канал5 Фактор Либертас Република Независен 24Инфо Скопје1

Се менува одлуката за протести – Мицкоски ги откажа за да се фокусира на францускиот предлог

4NEWS - 30.06.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференција истакна дека партијата ја сменила одлуката и од утре нема да протестира поради зголемените цени, со цел да се фокусира на новиот француски предлог.

Мицкоски ги откажа најавените протести за да се фокусира на францускиот предлог

Фокус

Мицковски сега нема да протестира за струјата, ќе се концентрирал на францускиот предлог

Пулс24

Владата закажа седница за францускиот предлог

Скопје1

Мицкоски ги откажа најавените протести за да се фокусира на францускиот предлог

Република

(Видео) Мицкоски се предомисли-наместо најавуваните протести за струјата, ставен фокус на францускиот предлог

Либертас

Мицкоски ја смени одлуката и од утре нема да протестира

24Инфо

Press24 Сител ТВ21 Вечер Прес Мак. Весник MakPress

Предлогот е компромис – нешто добиваме, нешто губиме, вели Зоран Иванов

Слободен Печат - 30.06.2022

Новинарот и политички аналитичар Зоран Иванов смета дека „нема простор за голем триумфализам“ во однос на модифицираниот француски предлог, кој денеска пристигна во македонската Влада. Тој додава дека нема ниту ние да бидеме среќни, но нема да бидат ...

Грчева: Модификуваниот француски предлог сигурно не е “толку” добар штом…

Република

Пендаровски смета дека францускиот предлог е подобар од претходниот

Deutsche Welle

Пендаровски: Модификуваниот предлог е далеку подобар од претходниот

Press24

Пендаровски за Сител: Далеку подобар е овој модификуван француски предлог од претходниот

ТВ21

Пендаровски и Макрон директно разговарале за модификациите на францускиот предлог

Локално

Пендаровски го видел модификуваниот француски предлог: „Далеку подобар за нас од претходниот“

Локално

4NEWS 24Инфо Zoom Нова ТВ Слободен Печат Фактор Денешен Р.С.Европа

Мицкоски бара Владата да го објави предлогот на својата веб страница

Либертас - 30.06.2022

ВМРО-ДПМНЕ го нема добиено модифицираниот француски предлог и бара од Владата да го објави на својата веб страница. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека според информациите со кои располагаат, модифицираниот предлог не е ...

Само два збора се модифицирани во новиот предлог: Не пишува „протокол“ туку „разгледување годишен извештај“

Република

ВМРО-ДПМНЕ веќе одржува седница на ИК, Владата со седница во 20:15 часот

Денешен

Мицкоски бара Владата да го објави предлогот на својата веб страница

Опсервер

Мицкоски бара Владата да го објави предлогот на својата веб страница

Press24

Мицкоски бара Владата да го објави предлогот на својата веб страница

Gostivarpress.mk

Мицкоски бара Владата да го објави предлогот, вели дека во него нема ништо друго освен „два модифицирани збора“

еМагазин

OhridNews 4NEWS ТВ21 Вечер Прес MakPress MakPress

Владата вечерва ќе ја одржи 57-та седница

Бриф - 30.06.2022

Владата на Република Северна Македонија вечерва ќе ја одржи 57-та седница. По одржувањето на седницата, како што информираат од владината прес-служба, Владата ќе ја информира ...

Вечерва седница на Владата

24Инфо

Владина седница вечерва

Сител

Вечерва седница на Владата

ТВ21

Владата вечерва ќе ја одржи 57-та седница

Опсервер

Мислите Радев ќе си дозволи луксуз да прифати нешто што ќе значи дипломатски пораз, прашува Мицкоски за предлогот

Локално - 30.06.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на прес-конференција соопшти дека неговата партија нема никогаш да прифати во ниту еден документ, македонскиот јазик да биде освен македонски, ништо друго.

Пендаровски: Модификуваниот француски предлог е далеку подобар за нас од претходниот

Во Центар

Пендаровски: Модификуваниот француски предлог е далеку подобар за нас од претходниот

Либертас

Пендаровски: Модификуваниот француски предлог е далеку подобар за нас од претходниот

Република

За Пендаровски модификуваниот француски предлог е далеку подобар

МКД

Овој француски предлог е далеку подобар за нас од претходниот, вели Пендаровски

Независен

Кој е ставот на претседателот Пендаровски за францускиот предлог?

Фокус

+инфо Н.Македонија Frontline 365 Курир Опсервер 360 степени Мак. Весник

Мицкоски вечерва гостин на ТВ Сител

Курир - 29.06.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во Дневникот на Сител телевизија. -Следете го моето гостување во Дневникот на ТВ Сител со почеток од 19:00 часот, напиша Мицкоски на ...

Во живо: Мицкоски на ТВ Сител

Република

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостин во Тема на денот во Дневникот на Сител

Сител

Станува збор за семантика, прифатени се сите бугарски барања, да не се лажеме, ова е дебакл, изјави Мицкоски

Република - 30.06.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва соопшти дека опозицијата се уште не го добила предлогот на Макрон, но од информациите со кои располага во него нема ништо различно од тоа што го имало во претходниот, освен два збора.

Станува збор за семантика, прифатени се сите бугарски барања, да не се лажеме, ова е дебакл, вели Мицкоски

MakPress