Игор Ангеловски: Немам зборови за атмосферата, мали пропусти не се дозволиви на натпревар од ЕП

OhridNews - 14.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација не успеа да извлече позитивен резултат на дебито на Европското првенство, претрпувајќи пораз од Австрија (3-1). Австријците победата и трите бодови ги обезбедија со два погодоци во последните петнаесеттина ...

Пандев стана вториот најстар фудбалер кој постигнал гол на ЕП

Слободен Печат

Gol.mk

Пандев го постигна првиот гол на ЕП!

360 степени

Не можеше да биде друг: Пандев го постигна првиот историски гол за Македонија на ЕП (Видео)

Дерби

Нерешено по првите 45 минути против Австрија, Пандев го постигна првиот гол за Македонија на ЕП (ВИДЕО)

МКД

Македонија има егал на полувреме, Пандев е вториот највозрасен стрелец во историјата на ЕП (Видео)

Спортманија

Фокус Спортски Спортклуб 24 Вести Спортманија +инфо 24Фудбал Фактор

Пандев: Ова е големо искуство, жал ми е за публиката, но шансите не се изгубени

360 степени - 13.06.2021

„Жал ми за навивачите што не им возвративме со позитивен резултат. Направија одлична атмосфера, се надевам на следните натпревари ќе возвратиме со резултат“, рече селекторот Ангеловски на прес-конференцијата Како за прв натпревар ова е големо ...

Против Украина одиме на победа, нема веќе што да загубиме, кажа Пандев

Сакам да кажам

Пандев: Против Украина на сè или ништо, повеќе нема што да загубиме

Нова ТВ

Горан Пандев: Шансите не се загубени!

Sport 1

Пандев: Австријците го искористија елементот во кој се помоќни од нас, тоа беше клучно за поразот