TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитров и Османи во мисија за заживување на пристапниот процес на земјава

Телма - 26.01.2021

Ветување дека политиката на проширување не е мртва и оти Македонија која остана заглавена на влезната врата на Европската унија има многу пријатели кои сакаат да ја видат како влегува во Унијата е заклучокот кој може да се изведе од соопштенијата за ...

Средба на Димитров и Османи со Лајчак: Македонската европска приказна е пример за другите држави од регионот

Независен

Димитров и Османи во Брисел на разговори со Лајчак: Северна Македонија е подготвена да ги почне преговорите со ЕУ

Press24

Османи и Димитров остварија работна средба со Борел: Фокусот е да се отпочнат преговорите на С.Македонија со ЕУ

Локално

Димитров и Османи во Брисел со Борел: Стартот на преговорите со Македонија е важен за кредибилитетот на ЕУ во регионот

24Инфо

Димитров и Османи во Брисел на средби со Борел и Лајчак

Опсервер

Димитров и Османи во Брисел на средби со Борел и Лајчак

А1 On

Канал5 Слободен Печат 24 Вести Канал5 Мета ТВ21 А1 On Независен

По средбата на Османи и Димитров со Силва: Португалија ќе направи сè што може за да почнеме преговори со ЕУ

360 степени - 26.01.2021

Димитров и Османи, пак, потенцирале дека евроинтеграциите на нашата земја мора да добијат засилено внимание со оглед на тоа дека уште од март минатата година има консензуална одлука од сите земји-членки на Унијата за отпочнување на преговорите на ...

Португалското претседателство со ЕУ ќе направи сѐ што може да почнат преговорите со Македонија

МКД

Португалското претседателство со ЕУ ќе настојува да почнат преговорите со Северна Македонија

Бизнис Вести

Димитров и Османи на средба со португалскиот МНР Силва

Кумановски м.

Португалското претседателство со ЕУ ќе настојува да почнат преговорите со Македонија

Н.Македонија

Османи и Димитров добија насоки: Португалија ќе се заложи за проширување на ЕУ со С.Македонија

Локално

Димитров и Османи на средба со португалскиот МНР Силва

24Инфо

24Инфо ММС Независен А1 On +инфо Фокус Press24 Сител

Османи и Димитров во Брисел на средба со еврокомесарот Ленарчич

Канал5 - 25.01.2021

Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров и министерот за надворешни работи, Бујар Османи во рамките на работната посета на Брисел, во ЕК остварија средба со еврокомесарот за управување со кризи, Јанез Ленарчич.

Османи и Димитров во Брисел на средба со еврокомесарот Ленарчич

ТВ21

Османи и Димитров во Брисел на средба со еврокомесарот Ленарчич

24Инфо

Османи и Димитров во Брисел: Важно е ЕУ што побргу да обезбеди вакцини за регионот

Макфакс

Османи и Димитров во Брисел: Важно е ЕУ во што поскоро време да обезбеди вакцини за регионот

Вечер

Османи и Димитров во Брисел на средба со еврокомесарот Ленарчич: Солидарноста е клучен фактор во справувањето со здравствената криза

Press24

Османи и Димитров: Важно е ЕУ што поскоро да обезбеди вакцини за регионот

Н.Македонија

Скопје1 Независен Опсервер Независен Frontline Точка Акцент iPortal

Димитров и Османи во Брисел на состаноци со МНР на Шведска и Финска

ТВ21 - 25.01.2021

Во рамките на работната посета на Брисел, заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, на маргините на Советот за општи работи на ЕУ, попладнево остварија средби со ...

Димитров и Османи од Брисел: Линде и Хависто изразија принципиелна поддршка за нашите европски интеграции

Локално

Димитров и Османи во Брисел на состаноци со МНР на Шведска и Финска

24Инфо

Македонски дипломатски активности во Брисел: Димитров и Османи „очи во очи“ со министрите за надворешни работи на Шведска и Финска

Слободен Печат

Димитров и Османи во Брисел на состаноци со министрите за надворешни работи на Шведска и Финска

ММС

Димитров и Османи во Брисел на состаноци со министрите за надворешни работи на Шведска и Финска

Скопје инфо

Димитров и Османи во Брисел на состаноци со министрите за надворешни работи на Шведска и Финска

Република

iPortal Опсервер Либертас Нетпрес MakPress Макфакс Вечер Точка

Димитров и Османи во Брисел на средба со португалскиот министер за надворешни работи

Слободен Печат - 25.01.2021

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и шефот на дипломатијата Бујар Османи, денеска ќе престојуваат во работна посета на Брисел, каде ќе остварат средба со министер за надворешни работи на Португалија, ...

Вицепремиерот Димитров и министерот Османи во посета на Брисел

ММС

Вицепремиерот Димитров и министерот Османи во посета на Брисел

Опсервер

Вицепремиерот Димитров и министерот Османи во посета на Брисел

24Инфо

Вицепремиерот Димитров и министерот Османи во Брисел

Frontline

Димитров и Османи во посета на Брисел на средба со министер за надворешни работи на Португалија

Press24

Вицепремиерот Димитров и министерот Османи во посета на Брисел

24 Вести

Сител Либертас ТВ21 PressingTV MakPress Скопје инфо MTM Нова ТВ