TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дознала што чува нејзиниот дечко во креветот! Видеото го „запали“ Интернетот, сите и порачаа – остави го веднаш! ...

+инфо - 24.09.2020

Овие податоци ја шокираа јавноста, но поголем шок предизвика видеото на „ТикТок“ од жена која откри како ги миела перниците на своето момче - по цели десет години употреба! Според истражувањето и анкетите, голем број луѓе не ја мијат постелнината ...

Потопување на „Rolex“ часовници во алкохол, брзо возење „Ferrari“ и многу пари... Овие деца се од Балканот, а вака ...

Точка - 24.09.2020

Младите момци уживаат да покажуваат како се расфрлаат со парите. На социјалната мрежа ТикТок , која што од ден на ден станува сè попопуларна, што кога станува збор за младата популација, но и постарата, се појавил профил кој што го следат дури ...

ТикТок забранува реклами за апликации за пост и додатоци за слабеење

Радио МОФ - 24.09.2020

ТикТок одлучи да направи потези за да се осигура дека младите корисници ќе останат здрави. Преку соопштение, од компанијата најавија нови политики, вклучително и онаа што забранува реклами за апликации за постење и додатоци за слабеење на својата ...

9 ТикТок модни трендови: Изгледа дека секој инфлуенсер ги практикува

Хаштаг - 24.09.2020

Време е и вие да ги испробате... За време на карантинот ТикТок „експлодираше“, бидејќи сите имаа многу слободно време кое го поминуваа во следење на омилените ТикТок ѕвезди, но и на креирање на свои видеа содржини.

Комбинација на денот: Адисон Реј во бојата на есента

Хаштаг - 24.09.2020

Познатата ТикТокерка Адисон Реј освои со својата последна комбинација. Станува збор за „стрит стајл“, во кое ја вклучи бојата на есента - портокаловата. Портокаловата маичка и патики, одлично ги вклопи со фармерки, а овој изглед дефитивно ќе послужи ...

Нов урнебесен тренд на интернет: Луѓето ги глумат своите партнери (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.09.2020

Минатиот месец, корисничка на ТикТок сподели видео во кое нејзиниот сопруг се преправа дека е таа – и го започна трендот. Оттогаш, снимката ја погледнале повеќе од 6,8 милиони луѓе, а голем број парови се приклучиле на овој тренд.

Мажите ги глумат своите сопруги: Урнебесен предизвик на ТикТок (ВИДЕО)

Кумановски м. - 24.09.2020

На ТикТок се појавија видеа од мажи , кои си ги глумат своите сопруги и партнерки, а видеата ги виделе и насмеале милиони низ целиот свет. Минатиот месец, корисничка на ТикТок сподели видео во кое нејзиниот сопруг се преправа дека е таа – и го ...

ТикТок: Зошто Кина нема да попушти пред притисоците на САД?

Антропол - 23.09.2020

Во јули годинава започна агресивна кампања на Трамп против кинеската апликација ТикТок, со закани дека истата ќе биде забранета на територијата на САД. Агресивниот пристап беше оправдан со тврдењето дека популарната видео апликација претставува ...

Кортни Кардашијан се најде на мета, но не остана должна: Се поради дружењето со познатата ТикТокерка

Хаштаг - 23.09.2020

Следуваше и одговор на ријалити ѕвездата, со кој ги воодушеви своите обожавателите... Откако Кортни Кардашијан објави неколку фотографии со другарката Адисон Реј и со тоа покажа колку тие две се блиски, многумина се запрашаа какво е тоа пријателство.