TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Пронајдено оружје во Блаце кое потекнува од 2001 година

Макфакс - 24.01.2021

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и СВР Скопје пронашле оружје во атарот на село Бласе, во близина на границата со Косово.

Пронајдено оружје во Блаце кое потекнува од 2001 година

Н.Македонија

(Видео) Пронајдено оружје во Блаце, кое потекнува од 2001 година

Вечер

Пронајдено оружје во Блаце, кое потекнува од 2001 година

Точка

Зољи, гранати и муниција пронајдени во Блаце, полицијата презема мерки за расчистување на случајот

Алсат-М - 24.01.2021

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот откако по претходно добиени сознанија кај селото Блаце денеска е пронајдено одредена количина оружје и муниција. Како што соопштија од МВР: На 24.01.2021 по претходно добиени информации дека во ...

ДВЕ ЗОЉИ, ТРИ ГРАНАТИ... - во близина на косовската граница пронајдено големо количество оружје од 2001 година

Фактор

Полицијата пронајде закопано оружје кај блаце од 2001

Канал5

Во Блаце пронајдено оружје од конфликтната 2001

OhridNews - 24.01.2021

По претходно добиени информации, полицијата во атар на село Блаце, во близина на границата со Косово пронашле закопано разновидно оружје и муниција кои потекнуваат од 2001 година, информираа денеска од МВР.