TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Демерџиев пристигна во Скопје, се очекува средба на двете делегации од МВР

Слободен Печат - 30.01.2023

Во земјава пристигна бугарскиот министер за внатрешни работи Иван Демерџиев. Министерот Оливер Спасовски на својот фејсбук-профил информираше дека ќе остварат тет-а-тет средба, по што ќе следи официјална средба на двете делегации од МВР.

Спасовски и Демерџиев договараат што да прават полициите на Македонија и Бугарија до 4 февруари

МКД

ФОТОВЕСТ: Бугарскиот министер за внатрешни работи пристигна во МВР на средба со Спасовски

360 степени

Бугарскиот министер за внатрешни доаѓа кај Спасовски за одбележувањето на 4-ти февруари

Фокус

Што ќе договорат министрите Спасовски и Демерџиев, а за тоа да не дадат изјави за новинарите?

МКД

Ќе добие ли Македонија гаранции од бугарското МВР дека провокаторски групи нема да ја преминат бугарската граница на 4ти февруари?

24 Вести

Спасовски утре во Скопје ќе го пречека бугарскиот колега Демерџиев, по средбата нема да даваат изјави

Слободен Печат

Република Lider Денешен Алсат-М Либертас Република

Димитриевски: Немам против Бугарите да влезат во Уставот, но од моментот кога ќе донесат декларација во нивното ...

Кумановски м. - 30.01.2023

„За нас францускиот предлог беше неприфатлив и тогаш и денеска. Доколку треба да се гласа за уставните измени во моментов не би гласал, зошто? Немам ништо против Бугарите да бидат во нашиот устав, но од моментот кога Бугарија ќе донесе декларација ...

Претседателот на Северна Македонија Пендаровски: Бугарија го политизираше случајот на Пендиков

Во Центар

ПОТВРДЕНО: Има проблем, претседателе Пендаровски, има, и тоа сериозен проблем

PressingTV

ПОТВРДЕНО: Има проблем, претседателе Пендаровски, има, и тоа сериозен проблем

Република

Димитриевски: Немам против Бугарите да влезат во Уставот, но кога ќе донесат декларација да го признаат Македонскиот народ

Локално

Димитриевски: Бугарите да се внесат во Уставот кога ќе донесат декларација во нивното собрание да го признаат Македонскиот народ, јазик и самобитност

Press24

Бугарскиот министер за внатрешни работи денеска доаѓа во Скопје на средба со Спасовски за одбележувањето на 4 февруари

360 степени - 30.01.2023

Одбележувањето на денот на раѓањето на Гоце Делчев – 4 февруари беше оценет како настан од висок безбедносен ризик по одржувањето на седница на Советот за безбедност минатата недела Денеска во Скопје на средба со министерот Оливер Спасовски треба да ...

Демерџиев во Скопје на средба со министерот Спасовски

Бизнис Вести

Спасовски и Демерџиев утре ќе договараат како да се обезбеди мирна прослава на 4 февруари

360 степени

ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 151 ГОДИШНИНА ОД РАЃАЊЕТО НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ: Стабилностa и безбедностa на тест на 4 февруари!

Во Центар

Одбележувањето на раѓањето на Делчев ќе ги седне на маса Спасовски и Демерџиев

Фокус

Демерџиев во Скопје на средба со министерот Спасовски

Опсервер

Бугарскиот министер Демерџиев денеска во Скопје на средба со министерот Спасовски

Независен

24Инфо Курир еМагазин МКД Нетпрес 24 Вести Р.С.Европа Слободен Печат

Бугарскиот министер за внатрешни работи на работна средба во Скопје, ќе се договара чествувањето на Гоце Делчев

4NEWS - 30.01.2023

Вицепремиерот и министер за внатрешни работи на Бугарија Иван Демерџиев е на работна средба во Скопје. Во текот на разговорите ќе се разговара за организирање на претстојното одбележување на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев, како и за ...

Милков: Скопје има одговорност да ја осигура безбедноста на сите присутни на 4-ти февруари

Канал5

Скопје и Софија утре ќе ги прецизираат деталите за чествување на Гоце Делчев

Р.С.Европа

Бугарскиот и македонскиот министер за внатрешни ќе договараат тактика за 4 февруари да помине без инциденти

Република

Бугарскиот министер за внатрешни работи денеска доаѓа во Скопје

Алсат-М

Спасовски и бугарскиот министер ќе ја договараат стратегијата за во сабота

PressingTV

Спасовски и бугарскиот министер за внатрешни работи на средба за чествувањето на роденденот на Гоце Делчев

А1 On

Точка MTM Н.Македонија