TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полскиот премиер крена глас против законот на посилниот во ЕУ што го искуси и Македонија

Н.Македонија - 10.08.2022

Полскиот премиер Матеуш Моравјецки ја обвини Европската Унија за „империјализам“ во односите со послабите земји-членки и повика на далекусежни реформи, пренесува „Ројтерс“. Полскиот премиер цврсто држи до државните интереси и непопушта во битките со ...

Моравјецки ја обвини ЕУ за империјалистичко однесување кон помалите членки

24Инфо

Полскиот премиер ја обвини ЕУ за империјалистичко однесување

Кумановски м.

Полска се закани со последици доколку ЕУ не ѝ исплати пари поради правосудството

Нетпрес

ЕУ има построги санкции за Полска отколку за Русија

Оff.net

ЕУ ЈА УЦЕНУВА ПОЛСКА ЗА ПРАВОСУДСТВОТО, ТАА ВОЗВРАТИ: Или исплатете ни ги парите или ќе го употребиме сиот „арсенал оружје“

Денешен

Моравјецки ја обвини ЕУ за империјалистичко однесување кон помалите членки

А1 On

Нетпрес MakPress

Полскиот премиер повика на реформи против „империјализмот“ на ЕУ

Р.С.Европа - 10.08.2022

Полскиот премиер Матеуш Моравјецки ја обвини Европската унија за империјалистичко однесување кон помалите земји-членки во авторски текст објавен на веб-страницата за весникот Велт. „Политичката практика покажа дека позициите на Германија и Франција ...

Полскиот премиер ја обвини ЕУ за империјалистичко однесување кон помалите членки

Макфакс

Полска ѝ се заканува на ЕУ: Ако не ни платите пари, ќе го извадиме целото оружје од арсенал

МКД

Полска ѝ се закани на ЕУ: Ако не ни платите, ќе го извлечеме целото оружје од арсеналот

Канал5

„ВОЈНАТА“ МЕЃУ ПОЛСКА И БРИСЕЛ ПРОДОЛЖУВА: Тензиите растат, Варшава се заканува со одмазда

Вечер Прес

Моравјецки: ЕУ се однесува империјалистички кон помалите земји-членки

Слободен Печат

Полскиот премиер ја обвини ЕУ за империјалистичко однесување

Канал5

Точка +инфо Алсат-М МКД Zoom

„ВОЈНАТА“ МЕЃУ ПОЛСКА И БРИСЕЛ ПРОДОЛЖУВА: Тензиите растат, Варшава се заканува со одмазда

Во Центар - 10.08.2022

Портпаролот на Европската комисија Аријана Подеста денеска изјави дека Полска сè уште не направила доволно за да го обезбеди демократскиот принцип на независно судство. Тензиите меѓу Полска и извршната власт на Европската унија се зголемија оваа ...

Полска: При блокада на парите, а ЕК нè притисне, ќе го извлечеме оружјето од арсеналот

Курир

Полска се заканува на ЕУ: Ако не ни ги исплатите парите, ќе го извлечеме целиот арсенал оружје

Независен

Полска и се заканува на Европската унија

Точка

Полска: При блокада на парите, а ЕК нè притисне, ќе го извлечеме оружјето од арсеналот

Во Центар

Полска: При блокада на парите, а ЕК нè притисне, ќе го извлечеме оружјето од арсеналот

Опсервер

Полска: При блокада на парите, а ЕК нè притисне, ќе го извлечеме оружјето од арсеналот

Zoom

+инфо Либертас Република 24Инфо Вечер Прес Press24 MakPress Фактор