TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) ОВАА ПЕСНА НА „ПАРНИ ВАЉАК“ СОСЕМА ПОГРЕШНО СМЕ ЈА СФАТИЛЕ: Воопшто не станува збор за љубовна песна!

Екран - 23.01.2022

Вчера почина пејачот и фронтмен на групата „Парни ваљак“, Аки Рахимовски, а денес сите се сеќаваат на неговите познати хитови. Песната „Се уште мириса на неа“ е еден од хитовите кои сакаме да ги слушаме мислејќи дека станува збор за љубовна песна.

„Со Аки сум се родил, со Аки ќе си умрам“: Игор Џамбазов на свој начин се прости од легендата на „Парни ваљак“ (ФОТО)

Убавина и Здравје

Што кажа Аки во последното интервју за весникот ВЕЧЕР, месец дена пред смртта?

Вечер Прес

Хусеин Хасанефендиќ Хус: Се слушнав со Аки тоа утро, ми звучеше добро

Независен

Се зборуваше дека е во лоши односи со синот, а ќерката ја доби на 65 години: Аки Ракимовски го криеше приватниот живот

Женски магазин

Парни Ваљак по смртта на Аки: Сите сме во шок

Канал5

Обожавателите се простуваат од Аки Ракимовски- Како да замолкна едно време…

Вечер Прес

Женски магазин Фактор Независен Репортер Во Центар Фокус Вистина.мк Н.Македонија

Лангер: Аки Рахимовски планирал да патува за Скопје

МКД - 23.01.2022

Фронтменот на легендарната рок-група Атомско склониште од Пула изјавил дека Аки Рахимовски, прејачот на еден од најтиражните бендови во поранешна Југославија, планирал да патува за Скопје бидејќи мајка му е болна.

Каролина Гочева објави емотивно видео: „За Аки, кој никогаш не застана и никогаш од ништо не се плашеше“ (ВИДЕО)

Убавина и Здравје

СИНОТ НА АКИ СО ЕМОТИВНА ОБЈАВА: Кристијан Рахимовски откри што му кажал татко му пред неколку дена

Еспресо

ФОТО | Нашите познати личности се простија од Аки: Каролина, Џамбазов, Весна Петрушевска со емотивни објави…

Слободен Печат

АКИ РАХИМОВСКИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН ВО ЗАГРЕБ: Со сопругата со години живееле во Словенија

Еспресо

Аки Рахимовски ќе биде тука погребан – иако последните години живееше во Словенија, сепак тоа нема да биде неговото вечно почивалиште

Курир

Аки ќе биде погребан во Загреб откако ќе се знае причината за смртта

Репортер

Нетпрес Пулс24 Екран Убавина и Здравје Слободен Печат Независен Хаштаг Еспресо

Синот на Аки Рахимовски со емотивна порака се прости од својот татко: Овие зборови ќе ја скршат душата

Хаштаг - 23.01.2022

На 66 години, изненадно почина Аки Рахимовски. Неговиот син, денес со емотивна порака се прости од својот татко... Веста за смртта на Аки потресе многумина. Бројни колеги се простуваат од него, а најемотивните зборови му ги посвети неговиот син.

Синот на Аки со потресни зборови: Еве што рекол татко му пред да почине (ФОТО)

Мастило

(ФОТО) Кристијан Рахимовски јавно се простил од својот татко и многумина расплакал: „Татичко, сега одмори, па рокај горе со екипата!“

Екран

Кики Рахимовски се прости од својот татко со трогателна порака: „Се гледаме тато еден ден“

Локално

Тато мој сега одмори се, а потоа „рокај“ горе со екипата, се гледаме еден ден: Кики Рахимовски се прости од својот татко

Република

Тато ти пријдов само со песна, а можевме многу повеќе: Кристијан Рахимовски се прости од својот татко

Репортер

Tрогателна порака од синот на Аки, Кристијан: Тато мој сега одмори се, а потоа „рокај“ горе со екипата

Курир

Нетпрес

Аки пред смртта му се јавил на пријател во Скопје, планирал да ја посети мајка си

Слободен Печат - 23.01.2022

Пејачот на култната рок-група „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски почина вчера на 67 години, потврди неговиот менаџер Дамир Осредечки. Како што дознава „Вечерњи лист“ , Аки вчера наутро разговарал со својот пријател Здравко Ситновски од Скопје и планирал ...

Аки пред смртта му се јавил на пријател во Скопје, планирал да ја посети мајка си

Скопје инфо

Аки починал во Словенија, каде што се пресели поради партнерката Барбара

Фокус

Се огласи менаџерот на Аки Рахимовски: Изгледа причина за смртта е слабо срце, пејачот имал 6 стентови

Слободен Печат

Почина Аки Рахимовски

Сакам да кажам

Последните денови се чуствуваше многу лошо, имаше шест стента, а ја прележа и короната, менаџерот ги откри маките низ кои минуваше Аки Рахимовски

Во Центар

Почина Аки Рахимовски, фронтмен на групата „Парни Ваљак“

Канал5

Канал5 Слободен Печат Вечер Прес Бриф Курир Алсат-М Точка Lider

Пред смртта Аки му се јавил на својот пријател, планирал да дојде во Скопје да ја види мајка му, По мозочниот удар ...

Во Центар - 23.01.2022

Аки Рахимовски вчера пред да замине од овој свет планирал патување во Македонија и посета на мајка си , а телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и договорил тој да го пречека на аеродромот во Македонија.

„Јесен у мени“ му ја одбележа кариерата: Пораката која ја носи песната која ја испеа Аки Рахимовски е силна и емотивна

Хаштаг

ШТО И ДА САКАМ, СЕ Е ТАКА ДАЛЕКУ: Ова се најубавите песни од Аки Рахимовски

Еспресо

Тага до небо: Аки Рахимовски остави зад себе двегодишна ќеркичка

Слободен Печат

Аки Рахимовски пред три години доби ќерка: Ако може Мик Џегер на 74, можам и јас на 64 години

Канал5

Почина фронтменот на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски

Р.С.Европа

Почина Аки Рахимовски

Телма

ТВ21 МКД А1 On Нова ТВ Курир +инфо Press24 Република