TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазањи со зеленчук

Локално - 16.08.2022

Многу вкусни лазањи за љубителите на зеленчук. Состојки: (за 6 лица) – 300 гр листови лазања – 600 гр модар патлиџан – сол, по вкус – 300 гр тиквички – 300 гр домати – 3 лажици маслиново масло – 300 гр моцарела Бешамел: – 60 гр путер – 60 гр брашно ...

Рецепт за печени тиквички со пармезан: Вистински хит за ова лето

Кафе пауза - 15.08.2022

Свежите тиквички се совршениот летен зеленчук кој може да се подготви на различни начини. Во продолжение прочитајте го нашиот предлог за тиквички со пармезан. Загрејте ја рерната на 220 степени целзиусови.