TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Анадолу Ефес доминантно до Суперкупот на Турција

Gol.mk - 29.09.2022

Новата сезона во турската кошарка започна со очекуван дуел на ривалите од Истанбул , Анадолу Ефес и Фенербахче . Во соочување за Суперкупот на Турција , „пиварите“ беа поуспешни и го возвратија ударот за поразот во финалето на плеј-офот во јуни.

Анадолу Ефес го надигра Фенербахче за пехар во Суперкупот

Sport 1 - 28.09.2022

Кошаркарите на Анадолу Ефес стигнаа до првиот трофеј во сезоната, откако го совладаа големиот ривал Фенербахче со 71-62. Избраниците на Ергин Атаман уште по првата четвртина (25-13) најавија дека ќе бидат поблиску до трофејот, а водството на Ефес на ...

Анадолу Ефес го преслуша Фенербахче за титула во Суперкупот на Турција

Екипа - 28.09.2022

Кошаркарите на актуелниот двократен европски шампион, Анадолу Ефес стигнаа до првиот трофеј во новата сезона во клупската кошарка во Европа откако во турскиот Суперкуп славеа над големиот ривал Фенербахче со убедливи 62-71.