TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медведев за Новак: Ако не игра на УС Опен, ќе дадеме се од себе да го освоиме!

SportMedia - 16.08.2022

Данил Медведев е тенисерот кој досега беше најзадоволен од тоа што Новак Ѓоковиќ ги пропушти турнирите поради пандемијата на корона вирусот. Русинот стана прв во светот, а сега можеше да го избегне Србинот на уште еден Гренд слем.

Надал: Многу ми значи што повторно можам да бидам број еден

Дерби - 15.08.2022

Рафаел Надал се враќа на терените и тоа на Мастерсот во Синсинати каде ќе ја има улогата на втор носител. Шпанецот нема одиграно ниту еден меч од Вимблдон и ова ќе му биде вистински тест да види во каква состојба е по повредата, односно да ја ...

Рафаел Надал со тешки маки се воздржа да не ја покаже радоста пред Ѓоковиќ

Во Центар - 15.08.2022

ШПАНСКИОТ тенисер Рафаел Надал изјави дека е среќен што има шанса повторно да биде најдобар играч на светот, пренесуваат американските медиуми. Бикот од Мајорка“ ќе настапи на Мастерсот во Синсинати.

Медведев сака Ѓоковиќ да игра на УС Опен: Тој ми е дополнителен мотив

Спортклуб - 15.08.2022

Данил Медведев има вистински спортски дух. Затоа моментално е најдобар тенисер на светот. На таа позиција го наследи Новак Ѓоковиќ, но таа позиција би можел да ја загуби од Рафаел Надал на УС Опен.

Медведев: Секако дека би сакал Ѓоковиќ да игра на „УС Опен“

Слободен Печат - 15.08.2022

По Мастерсот во Монтреал, Данил Медведев го задржа првото место на АТП листата, а потоа му следуваат турнирот Синсинати и „УС Опен“ каде брани 2.000 поени. Лесно може да се случи првото место да му испадне од раце, особено доколку Рафаел Надал го ...

Медведев: Секако дека би сакал Новак да игра на УС Опен

Курир - 15.08.2022

По Мастерсот во Монтреал, Данил Медведев го задржа првото место на АТП листата, а потоа следуваат Синсинати и УС Опен каде брани 2000 поени. Лесно може да се случи првото место да му се лизне од раце, особено ако Рафаел Надал го земе трофејот на ...

Рафаел Надал има отворен пат до тронот на АТП-листата

Вечер Прес - 15.08.2022

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал има одлична можност да атакува на првото место на АТП- листата во Америка. Шпанецот не брани бодови во Синсинати, ниту на САД опен, па има отворен пат до тронот.

Надал се доближува до Медведев, Ѓоковиќ остана на шестата позиција

Gol.mk - 15.08.2022

На најновата АТП листа, објавена во понеделникот, само Каспер Руд и Стефанос Циципас ротираа места во првите десет - Норвежанецот сега е петти, Гркот седми, а меѓу нив на шестата позиција остана Новак Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ чека одлука за настап на Ју-Ес опен, а Надал има отворен пат до тронот!

СуперСпорт - 15.08.2022

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал има одлична шанса во Америка да го нападне првото место на АТП-листата. Надал не брани бодови во Синсинати, ниту на Ју-Ес опен, па има отворен пат кон тронот, зашто Данил Медведев по турнирот во Монтреал остана без ...

АТП ранкинг: Ѓоковиќ далеку од врвот, Надал го напаѓа наскоро првото место?

Спортклуб - 15.08.2022

На најновата АТП листа, може да се види голема промена во позицијата на Каспер Руд, кој по пласманот во полуфиналето напредуваше за две места и сега ги претекна Новак Ѓоковиќ и Стефан Циципас. Новак Ѓоковиќ остана на својата 6.

Надал за првиот турнир по Вимблдон: Не можам да очекувам да играм на неверојатно ниво од самиот почеток

Опсервер - 15.08.2022

Дваесет и двократниот грен слем шампион Рафаел Надал ги искажа своите очекувања пред Мастерсот во Синсинати, каде што ќе го одигра првиот меч по Вимблдон. – Важно е да се биде свесен дека по враќањето нема да биде сè совршено.

Ѓоковиќ го претекна Циципас на АТП ранг листата

Скопје1 - 15.08.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ остана на шестата позиција на АТП ранг листата. Во понеделникот, 15 август, Ѓоковиќ го престигна Стефанос Циципас, кој беше рано поразен од Џек Дрејпер на Мастерсот во Монтреал.

Медведев се изнервира и им се нафрли на навивачите: Што рече? (ВИДЕО)

Курир - 14.08.2022

По шокантната елиминација на Данило Медведев на стартот на Мастерсот во Монтреал, на социјалните мрежи се појави видео од рускиот ас кое предизвика бурни реакции кај тениските фанови ширум светот.

Кирјос за инцидентот на Медведев: Тоа е одвратно однесување!

Спортклуб - 14.08.2022

Данил Медведев дожвеа непријатност со навивач на турнирот во Монтреал по поразот од Ник Кирјос во 2. коло. Рускиот тенисер влезе во инцидент со навивач, па мораше да реагира и обезбедувањето, а повод за тоа беше снимка која сега исплива во јавност, ...

Ѓоковиќ пред Циципас на АТП ранг листата

Курир - 15.08.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ остана на шестата позиција на АТП ранг листата. Во понеделникот, 15 август, Ѓоковиќ го престигна Стефанос Циципас, кој беше рано поразен од Џек Дрејпер на Мастерсот во Монтреал.

Надал за првиот турнир по Вимблдон: Не можам да очекувам да играм на неверојатно ниво од самиот почеток

Бриф - 15.08.2022

Дваесет и двократниот грен слем шампион Рафаел Надал ги искажа своите очекувања пред Мастерсот во Синсинати, каде што ќе го одигра првиот меч по Вимблдон. – Важно е да се биде свесен дека по враќањето нема да биде сè совршено.

Надал ги искажа своите очекувања за првиот турнир по Вимблдон

Курир - 15.08.2022

Дваесет и двократниот грен слем шампион Рафаел Надал ги искажа своите очекувања пред Мастерсот во Синсинати, каде што ќе го одигра првиот меч по Вимблдон. -Важно е да се биде свесен дека по враќањето нема да биде сè совршено.

НАДАЛ СЕ ВРАЌА НА ТЕРЕНОТ ПО ПОВРЕДИТЕ Не можам веднаш да играм на исто ниво како претходно

+инфо - 15.08.2022

Не можете да очекувате да играте на неверојатно ниво уште од самиот почеток. Мора да бидете доволно скромни и да се борите со алатките што ги имате за да победите на првиот натпревар. Потоа, кога ќе победите натпревар или два, сè се менува и ...

Надал за првиот турнир по Вимблдон: Не можам да очекувам да играм на неверојатно ниво од самиот почеток

MakPress - 15.08.2022

Дваесет и двократниот грен слем шампион Рафаел Надал ги искажа своите очекувања пред Мастерсот во Синсинати, каде што ќе го одигра првиот меч по Вимблдон. – Важно е да се биде свесен дека по враќањето нема да биде сè совршено.

Надал за првиот турнир по Вимблдон: Не можам да очекувам да играм на неверојатно ниво од самиот почеток

OhridNews - 15.08.2022

Дваесет и двократниот грен слем шампион Рафаел Надал ги искажа своите очекувања пред Мастерсот во Синсинати, каде што ќе го одигра првиот меч по Вимблдон. Мора да прифатите дека ќе биде тешко, особено на Мастерсот, рече Надал додавајќи дека има ...

Надал за првиот турнир по Вимблдон: Не можам да очекувам да играм на неверојатно ниво од самиот почеток

Независен - 15.08.2022

САД– Дваесет и двократниот грен слем шампион Рафаел Надал ги искажа своите очекувања пред Мастерсот во Синсинати, каде што ќе го одигра првиот меч по Вимблдон. – Важно е да се биде свесен дека по враќањето нема да биде сè совршено.

Надал за првиот турнир по Вимблдон: Не можам да очекувам да играм на неверојатно ниво од самиот почеток

Frontline - 15.08.2022

Дваесет и двократниот грен слем шампион Рафаел Надал ги искажа своите очекувања пред Мастерсот во Синсинати, каде што ќе го одигра првиот меч по Вимблдон. – Важно е да се биде свесен дека по враќањето нема да биде сè совршено.

Медведев: Немам никаков страв, сакам Ѓоковиќ да игра на УС Опен

Екипа - 15.08.2022

По Мастерсот во Монтреал, Данил Медведев го задржа првото место на АТП листата, а потоа следуваат Синсинати и УС Опен каде брани 2.000 поени. Лесно може да се случи првото место да му испадне од раце, особено ако Рафа Надал освои трофеј на некој од ...