TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Над 280 мртви во најтешкиот судир на возови во Индија во последните две децении

Канал5 - 03.06.2023

Најмалку 280 луѓе загинаа во железничка несреќа во Индија, во која се судрија повеќе возови.... Слики на хаос и очај.Безживотни тела лежат покрај урнатите расфрлени вагони, додека спасувачи и доброволци ја продолжуваат потрагата на евентуално ...

ВИДЕО | ‘АПОКАЛИПСА!’ – Погледнете ги воздушните снимки од големата несреќа во Индија: Нема повеќе преживеани – ужас кој не се опишува со зборови

Во Центар

Најмалку 280 загинати и над 800 повредени е билансот по страшната железничка несреќа во Индија

Фокус

Над 280 мртви во најтешкиот судир на возови во Индија во овој век

Сакам да кажам

Снимката од дрон го покажува масовниот размер на железничката несреќа во Индија (ВИДЕО)

4NEWS

Најмалку 238 загинати и 650 повредени во страотна железничка несреќа во Индија

Мета

Над 288 загинати и повеќе од 850 повредени во железничка несреќа во Индија

Бизнис Вести

360 степени Сакам да кажам Фокус Во Центар Опсервер 24 Вести Курир CivilMedia

Најмалку 280 мртви во вчерашната трагедија во Индија

Сител - 03.06.2023

Најмалку 288 потврдени жртви во вчерашната катастрофална несреќа во сурди на возови во градот Баласор во источната индиска држава Одиша. Бројката на повредени стигна и над илјада, а според спасувачите бројката на жртви ќе се зголеми, бидејќи сеуште ...

Тешка железничка несреќа во Индија: близу 300 загинати

Deutsche Welle

СТРАШНИ СЦЕНИ ВО ИНДИЈА: Најмалку 100 луѓе се повредени во судир на возови, се стравува дека 50 луѓе загинале (ВИДЕО)

Фактор

(Видео) Фатален судир на два воза во Индија – најмалку 30 луѓе загинаа, над 100 се повредени

Макфакс

Во железничка несреќа во Индија: Најмалку 30 луѓе загинаа, над 179 се повредени

А1 On

Фатален судир на два воза во Индија – најмалку 30 луѓе загинаа, над 100 се повредени

24Инфо

Трагедија во Индија: Најмалку 30 загинати, стотина повредени во судар на два воза (ВИДЕО)

Канал5

Независен Либертас ТВ21

Индија: Најмалку 50 лица загинаа кога патнички воз се судрил со товарен воз

МКД - 02.06.2023

Најмалку 50 лица загинаа, а 300 се хоспитализирани откако патнички воз излета од шините и се судри со товарен воз во индиската држава Одиша. Претставниците на Југоисточната железница, кои зборуваа под услов да останат анонимни, рекоа дека стравуваат ...

Страотна железничка несреќа во Индија. Најмалку 50 луѓе загинаа, над 100 се повредени/ВИДЕО

Вечер Прес

(ФОТО + ВИДЕО) Се преврти патнички воз во Индија, во несреќата има голем број жртви

Телма

Видео:Трагедија во Индија: Најмалку 50 загинати, стотина повредени во судар на два воза

Либертас

(ВИДЕО) Се зголемува бројот на загинатите во железничката несреќа во Индија, повеќе од 200 патници се заробени во вагоните

А1 On

(ВИДЕО) Во судар на возови во Индија, најмалку 100 повредени

А1 On

Индија: Најмалку 50 луѓе загинаа во железничка несреќа

Локално

Lider Макфакс Канал5 Слободен Печат +инфо Сител Бизнис Вести Во Центар