TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зајакнете го имунитетот и подобрете го општото здравје со намирници кои веќе ги имате дома

НМД - 02.03.2021

Медицинските растенија и билки се вистинска ризница за здравјето и можат да помогнат во зајакнувањето на имунитетот, а некои од нив се користат со години наназад за лекување на одредени болести.

Не е секогаш здрав – кога не смее да се конзумира ѓумбир?

ММС - 01.03.2021

Ѓумбирот е здрав и веројатно повеќе пати сте прочитале како се користи за готвење, а како за разубавување. Сепак во некои случаи не смеете никако да го користите. Ѓумбирот е растение која ги јакне мускулите и го стимулира варењето на храната, ...

Доктор Хајман тврди: Ако сакате максимално да го зајакнете имунитетот, овие три намирници јадете ги секој ден

НМД - 01.03.2021

Сè што е потребно за да се изгради силен имунитет, се наоѓа во овие три намирници, тврди најпознатиот американски доктор Марк Хајман. Тој е најпродаваниот автор на Њујорк Тајмс од областа на медицината и здравјето.

Д-р Марк Хајман тврди: Доколку сакате да го зајакнете имунитетот, консумирајте ги овие 3 намирници секој ден

Точка - 01.03.2021

Сè што е потребно за создавање на моќен имунитет, се наоѓа во овие намирници. Добрите бактерии во организмот се важни за одржување на многубројни здрави функции, како што е зајакнувањето на имунитетот, регулирање на расположението, еластичноста на ...

Лукот и лимонот го јакнат срцето и имунитетот: Користете ги само вака

НМД - 01.03.2021

Веројатно на сите ви се познати лековитите својствата на лукот и лимонот, поради кои природната медицина честопати ги користи за третирање на различни состојби. Комбинацијата од лук и лимон носи бројни здравствени придобивки за здравјето на ...

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Овој чудесен чај ја намалува подуеноста и топи килограми

Кумановски м. - 01.03.2021

Познати актерки и пејачки го обожаваат овој прекрасен чај и се колнат во неговата ефикасност! Чајот се состои од нане (мента) и ѓумбир кои ја намалуваат надуеноста и го чистат организмот од токсини.

Чај од мешавина на зачини го зајакнува имунитетот и ја топи тежината: Русите го пијат цело време, еве што мислат тие за ...

Курир - 28.02.2021

Необичен чај кој е комбинација на индиски зачини и топло млеко прави чуда за имунитет. „Масала“, збор што е синоним за мешавина на индиски јазик, се подготвува од различни видови зачини, не постои „фиксирана“ комбинација, но има основа што се состои ...

(Рецепт) ДОМАШЕН НАПИТОК ПОЛН СО ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ: Оваа комбинација на состојки го лекува целиот организам!

Екран - 28.02.2021

Без силен имунитет, нема ни добро здравје. Тој е секогаш приоритет, особено во овој период кога вирусот корона е сè уште во полн ек. Најдобар начин за зајакнување на целиот организам е преку пијалоци и внесување на соодветна храна, богата со ...

ЕДЕН ДОКТОР ТВРДИ: Ако сакате максимално да го зајакнете имунитетот, јадете ги овие 3 намирници секој ден!

Попара - 28.02.2021

Сè што е потребно за градење силен имунитет се наоѓа во оваа храна Добрите бактерии во организмот се важни за одржување на многу здрави функции, како што се зајакнување на имунитетот, регулирање на расположението, еластичноста на кожата… Постојат ...