TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Нежните“ кошаркари на Голден стејт пробуваа српски бурек и ќебапи (ВИДЕО)

МКД - 21.07.2019

Српскиот кошаркар Ален Смаилагиќ им донесе бурек и ќебапи на неговите соиграчи од Голден стејт, Џордан Пул и Ерик Пашол, тие реагираа со многу предрасуди. Многу детски реакции од Џордан Пул и Ерик Пашол кои прв пат пробуваа балканска храна.

Што се случува кога ќе добиете балканска храна: Бурек и ќебапи на менито на Голден Стејт (Видео)

Дерби - 21.07.2019

Талентираниот Србин, Ален Смаилагиќ кој од неодамна е нов член на тимот на Голден Стејт Вориорс сними еден интересен прилог во кој тој имаше можност да им ја претстави храната од својата земја на соиграчите Џордан Пул и Ерик Паскал.

ВИДЕО: Еве како реагираат кошаркари на Голден Стејт кога ќе пробаат бурек и ќебапи

Gol.mk - 21.07.2019

Србинот Ален Смаилагиќ оваа година беше избран на драфтот од страна на екипата на Голден Стејт Вориорс. Младиот талент немаше проблеми да се адаптира на новата средина, а заедно со своите нови соиграчи направи интересен прилог, во кој ги почести ...

(Видео) Кошаркари на „Голден стејт“ првпат јадат ќебапи и бурек

Репортер - 21.07.2019

Српскиот кошаркар Ален Смаилагиќ им однесе бурек, јогурт и ќебапи на своите соиграчи од „Голден Стејт“, Ерик Паскал и Џордан Пол. Американските кошаркари претходно никогаш не пробале балканска храна.