TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дома не можел да добие термин:Британец отпатувал во завојувана Украина да си ги поправи забите

Вечер Прес - 26.03.2023

Британец бил принуден да отпатува во Украина за време на војната на стоматолошки третман – откако не успеал да добие термин за државната стоматологија во Британија. Ричард Хау (58) од Ели, Кембриџшир, минатиот месец развил апсцес под забот, што му ...

Британец отпатувал во Киев среде војна, за да поправа заб: веднаш закажал термин, а платил пет пати помалку

Макфакс - 25.03.2023

Британецот Ричард Хау (58) се обидел да закаже посета кај стоматолог во Кембриџ, но бидејќи за тоа ќе морал да плати 1.000 фунти во приватна клиника, завршил со поправање на забите во Киев, пишува „Дејли мирор“. “.