TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русковска: Почна увидот во документацијата за модуларните болници

Телма - 17.09.2021

Почна увидот во документацијата за набавката на модуларните болници, меѓу кои беше и таа во Тетово која пред девет дена до темел изгоре во пожар заедно со 14 луѓе во неа. Обвинителите за гонење организиран криминал утрово почнале со проверка на ...

Обвинителството на Русковска почна да ја чешла документацијата за набавката на модуларната болница во Тетово

Скопско Ехо

Се проверува дали модуларните болници се набавени согласно техничката документација

Скопје1

Русковска: Ја разгледуваме документацијата од модуларната болница во Тетово

360 степени

Обвинителството почна да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Lider - 17.09.2021

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во вторникот добило документација за модуларната болница во Тетово од Бирото за јавни набавки, а вчера после 14 часот е добиена и од Министерството за труд и социјална ...

Обвинителството почна да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Скопје инфо

Обвинителството почна да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Сител

Обвинителството почна да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Либертас

Обвинителството почна да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Опсервер

ВИДЕО | Обвинителството почна да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Слободен Печат

Обвинителството дури денеска почнало да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Република

Press24 Независен Вечер Прес 24Инфо Телма CivilMedia Нетпрес Кајгана

Обвинителството почна да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Centar - 17.09.2021

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција пред два дена ја добило документацијата за модуларната болница во Тетово од Бирото за јавни набавки, а вчера, по 14 часот, е добиена и од Министерството за труд и социјална ...

Обвинителството почна да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Алсат-М

Обвинителството почна да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

MTM

Почна да се разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Н.Македонија

Русковска: Обвинителството ќе ја проверува само јавната набавка за изградбата на модуларните болници

24 Вести - 17.09.2021

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во вторникот добило документација за модуларната болница во Тетово од Бирото за јавни набавки, а вчера после 14 часот е добиена и од Министерството за труд и социјална ...

Обвинителството ќе ја проверува само јавната набавка за изградбата на модуларните болници

Фокус

РУСКОВСКА: Утрово почнавме со разгледување на документацијата и немам никакви поконкретни сознанија за изгорената болница

Денешен

Обвинителството почна да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

ТВ21

Обвинителството почна да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Точка

По 10 дена од несреќата во Тетово, ОЈО почна да ја разгледува документацијата за модуларните болници

MakPress

Обвинителството почна да ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

еМагазин

До обвинителството стигнала документацијата за набавката на ковид болницата во Тетово

Р.С.Европа - 17.09.2021

Шефицата на обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Русковска вели дека се работи за обемна документација, која најпривин ќе се анализира, а потоа ќе се донесе одлука како ќе се одвива истрагата.

Обвинителството ќе ја проверува само јавната набавка за изградбата на модуларните болници

Локално

Рускоска: Водиме истрага за набавката на модуларните болници

Zoom

Документацијата за набавката на модуларната болница во Тетово стигнала до Обвинителството

Телма - 17.09.2021

До Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција е доставена целокупната документација за набавката на модуларната болница во Тетово каде во пожар животот го загубија 14 лица.

Документацијата за набавката на модуларната болница во Тетово стигна до Обвинителството

Lider

Тендерската документација за модуларните болници пристигна во Обвинителството

Фактор

Светска банка направила корекции на техничката документација за модуларните болници

Фокус - 17.09.2021

Светска банка направила одредени корекции на техничката документација за модуларните болници којашто ја правеле наши експерти, откри обвинителката, Вилма Русковска. Сега обвинителството ќе проверува дали модуларните болници се направени во ...

Светска банка направила корекции на техничката документација за модуларните болници

Либертас