TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Му роди пет деца, ја остави за помлада и без скршен денар: Првата сопруга на генијот Илон Маск ја откри неговата темна ...

Женски магазин - 26.11.2022

Не е тајна дека љубовен живот на Илон Маск често беше мета на медиумите, а тој не остана имун на шармот од познатите дами. По тригодишна врска, Илон се раздели со пејачката Клер Елис Баучер, попозната како Грајмс.

Дали новиот шеф на „Твитер“ може да предизвика политичка поларизација во САД

Н.Македонија

Маск најави големи промени на Твитер: „Болно, но неопходно“

А1 On

ШИРУМ ОТВОРЕНИ ВРАТИ: Илон Маск најави „општа амнестија“ за претходно забранетите профили на Твитер

Пари

Не се само сини: Маск објави продажба на ознаки за верификација на Твитер во различни бои, продажбата почнува следниот петок

Еспресо

Твитер ја испразни канцеларијата во Брисел

Нова ТВ

Маск најави „општа амнестија“ за блокираните профили на Twitter

Deutsche Welle

Локално Фактор Autofocus Пари Centar Скопје1 Порта Канал5

Маск најави целосна амнестија за суспендираните профили на Твитер

Радио МОФ - 25.11.2022

Новиот сопственик на Твитер, Илон Маск , најави дека ќе има генерална амнестија за суспендираните профили на социјалната мрежа. Оваа одлука следи по анкета, која тој ја објави на социјалната мрежа, во која мнозинството ја поддржа ваквата амнестија.

Илон Маск најави враќање на суспендираните профили на Твитер

Р.С.Европа

ТВИТЕР ВО ТУРБО БРЗИНА: НАРОДОТ СЕ ИЗЈАСНИ Маск воведува амнестија за сите суспендирани сметки

Пулс24

Илон Маск најави повторно отварање на затворени Twitter профили, но со услов

Телефони.мк

Маск најави повторно отворање на суспендираните профили

Опсервер

Илон Маск воведува амнестија на Твитер, ги враќа суспендираните сметки

360 степени

Маск најави отворање на затворени профили на Твитер

Локално

Вечер Прес Кајгана 24Инфо +инфо Независен Курир Frontline MakPress