TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Движење „Анти коцкање“: Чии интереси се штитат со тоа што се дозволува казина да се отвараат во населени места

IRL - 20.10.2019

Движењето „Анти коцкање“ денеска на плоштадот во Тетово постави импровизирни лавиринти налик на коцкарници со кои изразија револт кон законодавците кои се уште не ги донеле измените на Законот за игри на среќа со кои казината и спортските ...

Движење против коцкање, протест во Тетово

Алсат-М - 19.10.2019

Преку импровизирано казино, Движењето против коцкање протестираше на плоштадот Илирија во Тетово, барајќи спортските обложувалници, како и казината да бидат лоцирани во области најмалку 3 километри оддалечени од населените места.

Да не дозволиме младите да се загубат во лавиринтот наречен коцкање, протестираше тетовското здружение „Анти коцкање“

Сакам да кажам - 19.10.2019

Коцкањето е многу опасна работа, тоа е еден лавиринт во кој посебно младите многу лесно можат да се изгубат, велат од движењето „Анти коцкање“, кое денес на градскиот плоштад во Тетово направи перформанс со кој сака да изврши притисок и протест до ...

Движењето против коцкање со перформанс укажа на последиците од игрите на среќа

Сител - 19.10.2019

Движењето против коцкање од Тетово одржи симболичен перформанс со поставување ткн.лавиринт со цел да укажат на последиците од коцкањето и игрите на среќа. Воедно оваа активност според движењето е протест и револт кон државните институции поради ...

Движењето против коцкање со перформанс укажа на последиците од игрите на среќа

4NEWS - 19.10.2019

Движењето против коцкање од Тетово одржи симболичен перформанс со поставување ткн.лавиринт со цел да укажат на последиците од коцкањето и игрите на среќа. Воедно оваа активност според движењето е протест и револт кон државните институции поради ...

Движењето против коцкање со перформанс укажа на последиците од игрите на среќа

Либертас - 19.10.2019

– Движењето против коцкање од Тетово одржи симболичен перформанс со поставување ткн.лавиринт со цел да укажат на последиците од коцкањето и игрите на среќа. Воедно оваа активност според движењето е протест и револт кон државните институции поради ...