TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Комора на сметководители: Потребно е продолжување на роковите за поднесување годишни извештаи

Канал5 - 22.01.2021

Да се продолжат роковите за поднесување завршни сметки до 30 април во хартиена и 15 мај во електронска форма, бараат сметководителите. Децидни се дека актуелните рокови се исклучително кратки и во нормални услови тешко се стига со обврските.

Сметководители: Се бара пролонгирање на рокот за даночни сметки

Алсат-М

Сметководителите не можат да го издржат темпото и роковите што ги наметнува Владата

Алфа

Комората на сметководители бара пролонгирање на роковите за поднесување на годишните и финансиските извештаи

Банкарство.мк

Продолжување на роковите за поквалитетни финансиски извештаи

24Инфо

Комората на сметководителите бара продолжување на роковите за годишните сметки и финансиските извештаи

Макфакс

Комора на сметководители: Бараме пролонгирање на роковите за поднесување на годишни сметки и финансиски извештаи

Локално

Канал5 Вечер Опсервер Бизнис Вести Иновативност MakPress Н.Македонија Точка

Сметководителите ќе протестираат во вторник пред Владата

+инфо - 22.01.2021

Група сметководители и овластени сметководители најавија организиран протест на 26 јануари, вторник, во 12 часот пред Владата. Тие бараат прием од претставници на Владата и од претставници од сите институции задолжени за измените согласно нивните ...

Сметководителите во вторник излегуваат на протест пред Владата

MakPress

Сметководителите најавија протест: Барањето кое го испратиле до Заев се изгубило низ бирократските лавиринти

Курир

Сметководителите најавија протест, ова се нивните барања

Нетпрес

Сметководителите ќе протестираат пред Владата

Локално

Сметководител се потпишувал како нотарка и „заработил“ 11 милиони денари

360 степени - 22.01.2021

Скопското Обвинителство утврдило дека сметководителот за три и пол години со фалсификат – потпис од нотарката потпишал 211 налози за пренос на парични средства Сметководител од Скопје е обвинет за проневера на речиси 11 милиони денари, откако е ...

Сметководител украл околу 177 илјади евра од нотарката за која работел во Скопје

Сител

Сметководител „олеснил“ нотар за 177.000 евра

Expres

Скопското обвинителство поднесе обвинение против сметководител кој изврши проневера во службата​

Бизнис Вести

Проневера од 11 милиони денари: Сметководител фалсификувал потпис на нотарка

Локално

Скопското обвинителство поднесе обвинение против сметководител кој изврши проневера во службата

Скопје1

Сметководител украл 180.000 евра од сметката на нотарката за која работел

24Инфо

Канал5 Макфакс Вечер +инфо Канал5 МКД Фактор iPortal

Комората на сметководители бара пролонгирање на рокот за годишни и финансиски извештаи

Канал5 - 22.01.2021

Комората на сметководители на Македонија при Сојузот на стопански комори предлага да се пролонгираат роковите за поднесување на годишните и финансиските извештаи како дел од петтиот пакет економски мерки.

Комората на сметководители бара пролонгирање на рокот за годишни и финансиски извештаи

Бизнис Вести

Сметководителите бараат пролонгирање на рокот за годишни и финансиски извештаи

Курир

Комората на сметководители бара пролонгирање на рокот за годишни и финансиски извештаи

24Инфо

Комората на сметководители бара пролонгирање на рокот за годишни и финансиски извештаи

Опсервер

Комората на сметководители бара пролонгирање на рокот за годишни и финансиски извештаи

Слободен Печат

Комората на сметководители бара пролонгирање на рокот за годишни и финансиски извештаи

Сител

Република Либертас MakPress Вечер Прес PressingTV